ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przetwornica DC/DC 600W
Autor Wiadomość
smdrwf12300
[Usunięty]

Wysłany: Nie 20 Lip, 2014   Przetwornica DC/DC 600W

Przeglądając internet przypadkiem natrafiłem na ofertę przetwornicy 600W o zakresie 12-80V !!!.Na stronie http://cr4.globalspec.com...nverter-problem znalazłem schemat a w szufladzie potrzebne elementy poza UC3843 w cenie 2.5 PLN.Jako że upał niemiłosierny a po wczorajszym wypadzie na Hale Jaworową i Kotarz doznałem "swiatło-wstrętu" prace nad przetwornicą zakończyły się w ciągu jednego dnia :

Powiem tak .... jestem zaskoczony bo ta prosta konstrukcja zadziałała od pierwszego strzału i reklamy na youtube o wydajności prądowej nie są przesadzone.Ze względu na 2 diody które wytrzymują tylko do napięcia 42V mogłem przeprowadzić test do napięcia 41V na wyjściu.Przetwornica zasilona z xboxa 203W i obciążona rezystorem 10 om na wyjściu zaliczyła test ( konieczne okazało sie doklejenie wentylatorka ).Muszę zakupić orginalne diody na 100V i podpiąc zasilacz komputerowy 12V/33A i zrobić test z 8-9 A na wyjsciu.W stosunku do orginalnego schematu zmieniłem/dobrałem tylko kondensator CT z nogi 4 uc3843 na wartość ok 6nF.
 
 
nanab 
kierownik
Elektronik


Pomógł: 5 razy
Wiek: 32
Dołączył: 26 Lip 2011
Posty: 349
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Nie 20 Lip, 2014   

Tylko do czego taka przetwornica w rowerze?
 
 
smdrwf12300
[Usunięty]

Wysłany: Nie 20 Lip, 2014   

Do ładowania baterii :) 10s ..16s mając tani zasilacz 12V/30-62A
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Nie 20 Lip, 2014   

Np. do radia, lub typowego oświetlenia 12V.
Ja jeszcze używam do syrenki z dźwiękami zwierząt, alarmu, zasilania tabletu.
 
 
Mechano 
szef
młody elektronik


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 1337
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 20 Lip, 2014   

zeeltom,
Pomyliłeś topologie. To jest przetwornica step up czyli podwyższa napięcie a nie obniża jak w Twoim pojeździe. Rzeczywiście nie wiem po co ona, jakby była obniżająca była by idealna a tu lipa.
 
 
smdrwf12300
[Usunięty]

Wysłany: Pon 21 Lip, 2014   

Mechano ... wystarczy w innym miejcu zwierać dławik/cewkę i jest step-down ale nie taki był zamysł tego układu .Jak wiadomo tanie ładowarki maja zakres do 6s ( 25V ) a większość w tym i ja mamy pakiety 10s i więcej ... i czym to ładować ( szybko czyli w granicach 1 godziny ). Można kupić zasilacz opisany przez Tas-a ( 12-80V/ 400w ) za ok 60USD + przesyłka .... albo zrobić właśnie taka przetwornice .Zwykły zasilacz komputerowy 500W ma wyjscie 12V dające ok. 33A ( nowy na alledrogo już od 39PLN ) .... można trafić zasilacz do serwera o mocy 750-2000W za 40-50 PLN dający 12V/60-200A i jest tylko problem jak podbić napięcie do ładowania naszego pakietu.Ta przetwornica ma taki sam układ jak większość ładowarek przy śmiesznej cenie i umożliwia ładowanie pakietu znacznymi prądami ( ja chcę docelowo mieć na wyjsciu min 10A przy 41V) .Swoją drogą można zadać pytanie po co w rowerze silnik .... w dodatku elektryczny .... :lol:
 
 
Mechano 
szef
młody elektronik


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 1337
Skąd: Poznań
Wysłany: Śro 23 Lip, 2014   

smdrwf12300,
Możesz pokazać co zmienić żeby przerobić to na przetwornicę obniżającą?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group