ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
EcoBike ProX27,5
Autor Wiadomość
robbo2k 
stażysta


Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 136
Skąd: Sochaczew
Wysłany: Pon 15 Wrz, 2014   EcoBike ProX27,5

Jest to nowy model EcoBike, który przygotowaliśmy już na sezon 2015, jego oficjalna premiera będzie miała miejsce na Targach Rowerowych w Kielcach, pod koniec września 2014. Jednak jest on już dostępny w przedsprzedaży.

ProX27,5 to wyższej półki rower MTB na ramie 19" oraz kołach 27,5 cala. Po rocznych testach stwierdziliśmy iż silnik 250W, jest niewystarczający w rowerze tej klasy, dlatego zainstalowaliśmy silnik CST o mocy znamionowej 350W, a maksymalnej 560W. Silnik ma zainstalowaną 9-rzędową kasetę Shimano. Jest bezoporowy co ma nie małe znaczenie przy użytkowaniu bez prądu.

Rower jest zblokowany do prędkości 25km/h, tak jak mówią przepisy ruchu drogowego, jednak przy zjeżdzie z drogi publicznej możemy odblokować za pomocą wyświetlacza moc roweru w 100%, wtedy nasz proX27,5 wspomaga nas aż do 37km/h !!!!!!!!



ProX27,5 to przede wszystkim;

Bardzo mocna bateria 36V 13 Ah na celach Samsunga, jej zasięg to nawet 130 km !!! Co bardzo ważne można z baterii naładować swojego smartfona !!!
Mocny silnik o którym już wspominaliśmy
Duży wyświetlacz LCD, dzięki któremu sterowanie poszczególnymi funkcjami jest łatwe i przyjemne.
Aluminiowa kontrukcja ramy i poszczególnych elementów sprawia że waga całkowita roweru z baterią to 23,5 kg.
Hydrauliczne hamulce tarczowe Tektro AURIGA, pozwalają zatrzymać rower skutecznie.
Zawieszenie Suntour XCM idelnie tłumi nierówności
Manetka gazu pozwala rozpędzić rower do 37km/h bez pedałowania !!!
27 przełożeń Shimano Accera
Niemieckie opony Schalbe Smart Sam zapewniają przyczepność w każdych warunkach.



Ciekawe jak z legalnością tego.... bo kto nam zabroni odblokowac manetke na drodze..

Cena 6499zł

 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 15 Wrz, 2014   

Zgodnie z przepisami (według mnie durnymi) moc silnika nie może przekraczać 250W. Wychodzi na to, że jest to sprzęt nielegalny.
Cena też jakaś z czapy. Ciekawe ile na nim zarabiają?
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Pon 15 Wrz, 2014   

Przecież to jest gotowa konstrukcja. Pewnie, e w porównaniu do umęczonego składaka w garażu wychodzi drogo, ale odbiorcami takich sprzętów nie są nawiedzeni majsterkowicze :mrgreen:

A patrząc pod tym kątem cena wcale nie jest już aż tak wygórowana.
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
kondzio927 
prezes
WWW.KONDZIO-BIKE.PL



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 27 Paź 2011
Posty: 554
Skąd: CZĘSTOCHOWA
Wysłany: Pon 15 Wrz, 2014   

robbo2k napisał/a:
Aluminiowa kontrukcja ramy i poszczególnych elementów sprawia że waga całkowita roweru z baterią to 23,5 kg.

...moja waga pokazała ,że waży 25kg :wink:
 
 
qaz33 
szef
qaz33


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 07 Kwi 2014
Posty: 1464
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pon 15 Wrz, 2014   

130km zasięgu? yyy no spoko. To daje 3,6Wh/km. Może to opcja z włączonym wyświetlaczem i ładowaniem dobrej komórki za to z wyłączonym wspomaganiem
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 15 Wrz, 2014   

130 km przy 15 km godz ze wspomaganiem nogami da rade...
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 15 Wrz, 2014   

zeeltom napisał/a:
.....moc silnika nie może przekraczać 250W. Wychodzi na to, że jest to sprzęt nielegalny.
?..?

Na drodze poza publicznej mozesz jezdzic nawet w wannie albo innym wynalazku. :-)
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
MARCIN 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 519
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 15 Wrz, 2014   

Cena jakaś straszna nie jest. Mnie wyszło podobnie, tylko składałem na częściach, które mi odpowiadały, a nie kupowałem gotowca. No i silnik mam mocniejszy, prędkość maks. wyższą, a pojemność baterii większą. Jeśli ktoś nie chce się bawić, tylko kupić coś gotowego i pewnie niewymagającego udoskonaleń, to w sumie da się przeżyć.
 
 
leoxxx 
stażysta
leoxxx


Dołączył: 01 Cze 2014
Posty: 118
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pon 15 Wrz, 2014   

WojtekErnest napisał/a:
130 km przy 15 km godz ze wspomaganiem nogami da rade...


Na baterii dwuletniej 36V 15Ah zrobiłem 100km przy mocnym wspomaganiu. Na prostych jeździłem z prędkością 35km/h. Wszystko po mieście trochę wzniesień hopek :D (Bydgoszcz).

Przy 25km/h i mocnym wspomaganiu myślę,że można przejechać 130km. Ale to taka liczba marketingowa. Na rowerze którym jeździłem przy bateria 15Ah, było podane 100km i to była realny zasięg.


To są te same firmy?
http://www.oxygenbikes.pl...-mtb-power.html
Ostatnio zmieniony przez leoxxx Pon 15 Wrz, 2014, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sietaz 
prezes


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 20 Maj 2014
Posty: 919
Skąd: warszawa
Wysłany: Pon 15 Wrz, 2014   

Powiem, że mój rower kosztuje mniej i to dużo mniej, a każda jedna część jest o klasę albo parę klas wyższa. Tylko wiadomo - trzeba się naszukać i własny łapami zrobić kawał roboty. Posiadacz "Machine" 29'er powiedział, że wydał około 10.000 zł no ale customowa rama i widelec kosztują
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 16 Wrz, 2014   

Błędem jest podawanie zasięgu ze wspomaganiem. Powinien być podany zasięg na samym silniku, prędkość z jaką się jechało, moc silnika i pojemność baterii. To dopiero coś mówi o parametrach roweru. Wspomaganie, to tylko zniekształca wyniki.
To tak, jakbym się chwalił, że moje auto przejeżdża 100 km na 1 litrze paliwa. To, że go pcham przez 80 km, to już szczegół :D
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Wto 16 Wrz, 2014   

Rower ze sklepu nie może jechać na samym silniku, więc i to co podają producenci nie wynika raczej z ich wyboru, ale z odgórnego przymusu. Oczywiście co innego, że jest im to na rękę bo cyferka jest większa :)
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 16 Wrz, 2014   

Wystarczy dać w opisie zdanie typu: "rower, gdyby nie miał wspomagania, przejechałby tyla a tyle".
 
 
leoxxx 
stażysta
leoxxx


Dołączył: 01 Cze 2014
Posty: 118
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Wto 16 Wrz, 2014   

http://www.rowery-elektry...bike-pro-x-27.5

http://www.oxygenbikes.pl...-mtb-power.html

Czemu te rowery są takie same od innego "producenta"?
 
 
MARCIN 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 519
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 16 Wrz, 2014   

leoxxx napisał/a:
http://www.rowery-elektryczne.pl/rowery-elektryczne/rower-elektryczny-ecobike-pro-x-27.5

http://www.oxygenbikes.pl...-mtb-power.html

Czemu te rowery są takie same od innego "producenta"?

O to samo można zapytać przy porównywaniu samochodów Citroen i Peugeot, a także Audi, Volkswagena i Skody. Zapewne inne marki mają tak samo. To się nazywa "wybór" i "konkurencja"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group