ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Śro 24 Wrz, 2014
Lampka rowerowa , szukam
Autor Wiadomość
Tektronic 
brygadzista
Pasjonat Elektroniki


Pomógł: 1 raz
Wiek: 27
Dołączył: 12 Paź 2013
Posty: 269
Skąd: Toruń
Wysłany: Śro 24 Wrz, 2014   Lampka rowerowa , szukam

Cześć

Poszukuję okrągłej lampki takiej jak np ta :

Lampka

W kształci walca z tym że takiej która wytrzymała by ciepło żarówki H3, (np z metalową obudową) bo taką zamierzam zastosować , lecz nie mogę znaleźć nic odpowiedniego.

Jeśli ktoś miał lampkę z linku to prosiłbym o odp ile jest miejsca w środku i jak jest wykonana, może akurat ona wytrzyma.
 
 
Nostusek 
szef



Pomógł: 18 razy
Wiek: 36
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 1406
Skąd: Pruszków
Wysłany: Czw 25 Wrz, 2014   

Tektronic napisał/a:
W kształci walca z tym że takiej która wytrzymała by ciepło żarówki H3, (np z metalową obudową) bo taką zamierzam zastosować , lecz nie mogę znaleźć nic odpowiedniego.


A po co ci żarówka H3 jak mniejszą mocą która da porównywalną ilość światła i zużyje mniej energii można zastosować lampkę z diodą :)
_________________
Pal gumę - nie benzynę! EV górą!!
Silnik: MY1020 500W/24V, sterownik: YK-40 -tuningowany , akumulator: 2 x Toyama NPC-18

Potrzebujesz akumulatora kwasowego? AGM, VRLA, GEL, trakcja, samochodowe ? Dzwoń: 609-208-808 w godz 9 - 17
 
 
Tektronic 
brygadzista
Pasjonat Elektroniki


Pomógł: 1 raz
Wiek: 27
Dołączył: 12 Paź 2013
Posty: 269
Skąd: Toruń
Wysłany: Czw 25 Wrz, 2014   

Mogłem tak zrobić ... myślałem

Ale wolę żółtą barwę światła , led jest ok ale bardzo "sztuczny"i nie da mi efektu jaki bym chciał

2x H3 to tak jakbym jechał samochodem :mrgreen:
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Czw 25 Wrz, 2014   

Ale wiesz, że są dowolne odcienie tych LED? Są też takie "białe ciepłe" w stylu 2800K.
Montaż takiego oświetlenia w rowerze jest raczej mało popularny, zdajesz sobie sprawę dlaczego? :P
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
Tektronic 
brygadzista
Pasjonat Elektroniki


Pomógł: 1 raz
Wiek: 27
Dołączył: 12 Paź 2013
Posty: 269
Skąd: Toruń
Wysłany: Czw 25 Wrz, 2014   

Nie :roll: , to chyba kwestia gustu ... jeden woli ksenon :razz: , drugi halogen :twisted:

Ja wiem że 2 x H3 to jakieś 9A max poboru. 40Ah 12V (żelowe 2x 12V 20Ah) bez problemu poradzi sobie z H3 i zapewnią mi światła na parę dobrych godzin oraz zasilą elektronikę pokładową i wszelkie udogodnienia jak np. wbudowany kompresor.

Całość (nie wiem czy to wypali) będzie doładowywana "dynamopiastą" shimano poprzez przetwornice Step-up 6-12V , dużo to nie da ale zawsze coś.

Wiem że to może dziwny pomysł, ale nie osiągnę takiego efektu na ledach jaki chcę , chyba że zatrzyma mnie to że żadna oprawa nie wytrzyma z H3 ale znalazłem już coś odpowiedniego , z nierdzewki oraz z hartowaną szybką reflektora :)
 
 
ElSor 
młodzik
latarkoholik



Wiek: 41
Dołączył: 20 Cze 2014
Posty: 61
Skąd: Ozimek
Wysłany: Czw 25 Wrz, 2014   

2 żarówki to 3000lm (niech będzie lekko na ich korzyść) przy poborze 100W (także niech to będzie na + dla nich. Daje to 30lm z 1W. Obecne ciepłe diody XM-L2 S6 o współczynniku oddania barw CRI w okolicy 90 dają 66lm z 1W przy ich max prądzie. 4 takie diody i masz praktycznie to samo światło a czas świecenia 2x dłuższy. 1 dioda kosztuje 2,5$ > http://www.illumn.com/cre...00k-90-cri.html
_________________
Pozdrawiam
 
 
Tektronic 
brygadzista
Pasjonat Elektroniki


Pomógł: 1 raz
Wiek: 27
Dołączył: 12 Paź 2013
Posty: 269
Skąd: Toruń
Wysłany: Czw 25 Wrz, 2014   

Hmmm ... :roll: ... :smile:

To skoro led mają lepszy stosunek poboru mocy do ilości światła i wgl. są oszczędniejsze , to czemu nadal w samochodach mamy fabrycznie halogeny bądź ksenony ? ... skoro led lepsze ? :roll: :wink:
 
 
gienek333 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 55
Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 1338
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw 25 Wrz, 2014   

Chciałbym zwrócić uwagę, że halogeny są na 12V, ale pracują przy 14. Przy 12, a później 11 to już słabo świecą (używam halogenów do sprawdzania aku). Co do ledów to przy większych mocach jest problem z odprowadzaniem ciepła.
_________________
Pojazdy ekologiczne, to takie które stoją w garażu.
 
 
leoxxx 
stażysta
leoxxx


Dołączył: 01 Cze 2014
Posty: 118
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Czw 25 Wrz, 2014   

Tektronic napisał/a:
Hmmm ... :roll: ... :smile:

To skoro led mają lepszy stosunek poboru mocy do ilości światła i wgl. są oszczędniejsze , to czemu nadal w samochodach mamy fabrycznie halogeny bądź ksenony ? ... skoro led lepsze ? :roll: :wink:



Może dlatego, że zapomniał byś o wymianie tych led. Raz założone świeciły by do końca żywotu samochodu.


Polecam taką:
http://www.aliexpress.com...1193197064.html
 
 
kondzio927 
prezes
WWW.KONDZIO-BIKE.PL



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 27 Paź 2011
Posty: 554
Skąd: CZĘSTOCHOWA
Wysłany: Pią 26 Wrz, 2014   

...niebawem będę miał takie na sprzedaż (obie mają aluminiowe obudowy)
ale bez "modów" zasilanie ich niższym napięciem niż 7v odpada.

Może experymenty z żółtą folią?
https://www.google.pl/sea...eflektor%C3%B3w
 
 
Tektronic 
brygadzista
Pasjonat Elektroniki


Pomógł: 1 raz
Wiek: 27
Dołączył: 12 Paź 2013
Posty: 269
Skąd: Toruń
Wysłany: Pią 26 Wrz, 2014   

Tą po prawej byłbym zainteresowany , o ile jest na tyle miejsca by dać H3
 
 
kondzio927 
prezes
WWW.KONDZIO-BIKE.PL



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 27 Paź 2011
Posty: 554
Skąd: CZĘSTOCHOWA
Wysłany: Pią 26 Wrz, 2014   

jak przyjdą to pojawią się w dziale sprzedam-będziemy mierzyć :wink:
 
 
Mibars 
kierownik
Leń patentowany



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 382
Skąd: Nadarzyn k. W-wy
Wysłany: Nie 05 Paź, 2014   

kondzio927, Co to za lampki, jaka moc, jaki kąt świecenia, jakie napięcie zasilania?

Szukam lampki na 12V świecącej dość wąsko (30 stopni?), ale daleko i jasno, zrobiłem sobie oświetlenie w rowerze na taśmach LED, fajnie świeci, ale na góra kilka metrów :) Tym samym szukam lampy "długich" do doświetlania w lesie na 10+ metrów do przodu.

EDIT: Ok, znalazłem, ta 3x LED ma deklarowane 7000 lm i zasilanie normalnie ejst z pakiettu 8,4V, ta 1x LEC ma 1400LM i zasilanie z 5V, o kątach nic nie widzę. Moje pytanie: Czy ta zasilana z 5V przez USB może być zasilana z 12V? Jeśli tak, to bym się na to pisał :)
_________________
No i jest :)
 
 
ElSor 
młodzik
latarkoholik



Wiek: 41
Dołączył: 20 Cze 2014
Posty: 61
Skąd: Ozimek
Wysłany: Pon 06 Paź, 2014   

Mibars napisał/a:
Czy ta zasilana z 5V przez USB
Z USB można pobrać max ok 0,5A dla wersji 1 i 2 lub ok 0,9A z wersji 3. Nawet gdyby przyjąć wersję 3, to max pobór mocy wyniesie 4,5W. Diody Cree mogą przy takim poborze wydusić z siebie max 600lm (po odjęciu strat sterownika nie będzie więcej niż 500lm). Poza tym 12V to ponad 2x więcej niż 5V i na 99% nie można zasilać z 12V.
Może nie najlepsze ale dosyć tanie na 12V będzie > http://www.banggood.com/3...t-p-918923.html 2 takie zapewne wystarczą zupełnie.
_________________
Pozdrawiam
 
 
Mibars 
kierownik
Leń patentowany



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 382
Skąd: Nadarzyn k. W-wy
Wysłany: Pon 06 Paź, 2014   

Podane wartości prądu są dla jednoczesnego przesyłu danych, większość nowych ładowarek USB, ładowarek pod zapalniczkę, Power banków, itd. wyciska ponad 2A przez zwykłe USB, gdyż tyle potrzebują nowe telefony i tablety.

Moje pytanie jest o to, czy w środku lampki nie siedzi aby przetwornica, która bez problemu poradzi sobie z szerszym zakresem napięć.
_________________
No i jest :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group