ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
BOMBER 4800W
Autor Wiadomość
MixhaL 
prezes


Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 909
Skąd: Lubelskie
Wysłany: Czw 16 Paź, 2014   

Filmik z jazdy ukazujący do czego używam roweru. Tak jak pisałem wcześniej jest to fun bike i ma mi dawać max przyjemności z jazdy i tyle.Jeżdżę głównie po lasach i drogach polnych (85%) reszta to asfalty, czsami trzeba gdzieś dojechać.
Trochę kamera źle ustawiona ale co nieco widać. Nie chciało mi się kręcić znowu. Film jest długi i nudny, ostrzegam gdyby ktoś się spodziewał wodotrysków z jazdy rowerem.
Kamera tego nie oddaje ale w rzeczywistości uczucie pędu jest dużo większe niż na filmiku, tak samo jak dołki i nierówności, mogę dodać tylko od siebie że ciężko by było pojechać jeszcze szybciej po tej strasie, w rzeczywistości naprawdę mocno rzuca i czasami ciężko się na rowerze nawet utrzymać.
Zazwyczaj jeździłem z maxymalną predkością na jaką pozwalał mi teren czyli okolice 50km\h, myślę że jak na rower w takim terenie to i tak bardzo duża prędkość a w lesie pomiędzy drzewami to już w ogóle adrenalina uderza do głowy.
https://www.youtube.com/watch?v=FxJdlVtyV38
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Czw 16 Paź, 2014   

Zacne takie prostki przez las. U nas takich nie ma :(
A filmik fajny, czuć dynamizm :)
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
sannis
brygadzista


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Paź 2013
Posty: 299
Skąd: z Parku
Wysłany: Czw 16 Paź, 2014   

Downhill on the flat :wink:
 
 
sietaz 
prezes


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 20 Maj 2014
Posty: 919
Skąd: warszawa
Wysłany: Czw 16 Paź, 2014   

Jak się samemu nagra taki filmik i wie z jaką prędkością się jechało to dopiero wtedy oglądając czyjś filmik wie się mniej więcej ile dana osoba jedzie
Brakuje filmików z licznikami, aczkolwiek tutaj trudno zrobić by nim nie rzucało
Np. w tych filmikach w życiu nie powiedziałbym, że jeżdżą z takimi prędkościami
http://www.youtube.com/watch?v=FXxvQtYKeNc
http://www.youtube.com/watch?v=jePRQoWyMz4

Filmik fajny. Widać, że mimo zawieszenie to na niektórych dziurach dobrze tył wybija Ci w górę
_________________
Jeżdżę na: Voyager I


Niech moc będzie z wami
 
 
Adamo 
brygadzista



Pomógł: 1 raz
Wiek: 49
Dołączył: 02 Cze 2014
Posty: 204
Skąd: podlaskie
Wysłany: Pią 17 Paź, 2014   

Zacny film a ścieżka w lesie :grin:
_________________
Co siejesz to zbierasz.
 
 
Pykacz 
szef


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 1561
Wysłany: Pią 17 Paź, 2014   

W razie czego znikąd szybkiej pomocy (zwłaszcza przy tej szybkiej jeździe przez las) . Moim zdaniem to aż nazbyt natrętne proszenie się o kłopoty . Miałeś tam chociaż kogoś z pistoletem kto w razie czego by ci skrócił męki gdybyś plecami się owinął wokół drzewa ?
Tak tylko pytam bo większość z nas podkręca moce i prędkości często jadąc tak jak Ty w lesie zapominając że te rowery nie jadą już 25km/h . Ja nie mówię że jestem święty ale nie mam takich ciągów jak Ty . Ot po prostu jak złapię kawałek prostej , gładkiej drogi (gdzie mam szansę w razie czego że mnie ktoś znajdzie w miarę szybko) to przycisnę ze 200-500m ale na tym koniec . To zupełnie inne ryzyko niz szybka jazda w lesie . W lesie to ja max 20km/h jadę .
 
 
buckowina 
prezes


Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Sty 2012
Posty: 566
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 17 Paź, 2014   

Konstrukcja zacna, przypomina mi trochę mój niezrealizowany projekt :(

Co do szybkiej jazdy to owszem, jest to ryzykowne, ale jak to mówią "bez ryzyka nie ma zabawy". Nie dziwie się autorowi, gdyż sam mając kiedyś fulla 1300w bardzo chciałem jechać możliwie jak najszybciej po polnych drogach, których u nas na mazowszu nie brakuje, ale wjeżdżając w las już trzeba było zwolnic, wystarczy jeździć z głowa.

Jaki był mniej więcej koszt przeróbki? po obejrzeniu filmiku znowu zamarzył mi się rowerek :)
 
 
jaca622 
początkujący
jaca622


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Wrz 2014
Posty: 40
Skąd: Police
Wysłany: Pią 17 Paź, 2014   

silnik 750zl
sterownik 450zl
sklep http://nexun.pl/sklep/37-silniki-elektryczne ceny troszeczkę zaokrągliłem

Bateria z BMS do 2000zl zależy jaka pojemność i napięcie.
Sugerowalem sie konstrukcja z tego bloga http://ebike.nexun.pl/lipo-jak-zbudowac-baterie/
osprzęt bezpieczniki stacyjka itd itp 200zl
Srednio 3. 5 tys + rower
 
 
Mechano 
szef
młody elektronik


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 1337
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 17 Paź, 2014   

Z tego co wiem tutaj silnik to jakiś Crystalyte pewnie też ich sterownik, koszty raczej większe.
 
 
jaca622 
początkujący
jaca622


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Wrz 2014
Posty: 40
Skąd: Police
Wysłany: Pią 17 Paź, 2014   

Mechano napisał/a:
Z tego co wiem tutaj silnik to jakiś Crystalyte pewnie też ich sterownik, koszty raczej większe.

Jak ktos chce Crystalyte bardzo :
Silnik Crystalyte RHS3540SL - okolo 800 zl
Sterownik Crystalyte 48V25A okolo 300-400zl
http://www.ekonapedy.com/podstrony/oferta.htm#a4
Srednio wyjdzie tyle samo
 
 
Pykacz 
szef


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 1561
Wysłany: Sob 18 Paź, 2014   

Raczej nie bo 800zł to cena netto . Nie mówiąc już o tym że tego silnika nie mają na stanie . Przynajmniej jak jakiś czas temu pytałem ( pytałem o 3525). Właśnie dlatego kupiłem RHR205-50 od 9c :grin:
 
 
jaca622 
początkujący
jaca622


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Wrz 2014
Posty: 40
Skąd: Police
Wysłany: Sob 18 Paź, 2014   

Pozostaje crystalyte europa okolo 250 euro koszt .
 
 
jaca622 
początkujący
jaca622


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Wrz 2014
Posty: 40
Skąd: Police
Wysłany: Sob 18 Paź, 2014   

Pykacz napisał/a:
Raczej nie bo 800zł to cena netto . Nie mówiąc już o tym że tego silnika nie mają na stanie . Przynajmniej jak jakiś czas temu pytałem ( pytałem o 3525). Właśnie dlatego kupiłem RHR205-50 od 9c :grin:

Jaka cena tego klocka :P
 
 
Pykacz 
szef


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 1561
Wysłany: Sob 18 Paź, 2014   

jaca622 napisał/a:
Pykacz napisał/a:
Raczej nie bo 800zł to cena netto . Nie mówiąc już o tym że tego silnika nie mają na stanie . Przynajmniej jak jakiś czas temu pytałem ( pytałem o 3525). Właśnie dlatego kupiłem RHR205-50 od 9c :grin:

Jaka cena tego klocka :P

2,5tyś km temu dałem 1390zł czy coś koło tego (w każdym razie trochę więcej niż 1400zl brutto z przesyłką ). Jest trochę problemów by go zaadaptować bo jest na standard 165mm i oś 14mm . Ja jestem mega zadowolony . No może jeszcze więcej Nm by się przydało ale nad tym już ostro pracuję więc będzie jeszcze lepiej . :mrgreen:
 
 
Mechano 
szef
młody elektronik


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 1337
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 18 Paź, 2014   

Pykacz,
Na filmiku widać wyraźnie, że Mixhal wie co robi, raczej przez przypadek nie ma kasku i innych ochraniaczy na sobie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group