ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Rama Full pod E-BIKE za 600 Euro!
Autor Wiadomość
wibi 
szef


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 1072
Skąd: Śląsk
Wysłany: Pią 17 Paź, 2014   

To ładny pojazd i bardzo prosty w konstrukcji dlatego cena nawet 500 euro wydaje się mocno przesadzona.Wystarczyło by pomierzyć (nawet ze zdjęć) wymiary,zakupić odpowiednie profile i pospawać a sadzę (na oko) ,że koszt takiej ramy bez amortyzatora tylnego oraz przedniego "widelca" zamknął by się w granicach 1000zł co i tak jest wielkością na wyrost.Inna możliwość to na bazie starego roweru wycinając fragmenty ramy wspawać odpowiednie profile zachowując "geometrię" wszelkich ustawień i koszt też byłby znacznie mniejszy.Potrzebny jest tylko zapał i trochę chęci no i oczywiście te "inne" elementy fabryczne jak koła,silnik itp.
 
 
tumich 
brygadzista



Dołączył: 16 Mar 2014
Posty: 270
Skąd: małopolska
Wysłany: Pią 17 Paź, 2014   

http://evelbike.ru/catalo...i/rama-e-kross/

Tu są jakieś rysunki z wymiarami.
 
 
qaz33 
szef
qaz33


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 07 Kwi 2014
Posty: 1464
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sob 18 Paź, 2014   

Tu jest filmik pokazujący dokładniejsze :
wymiary
Co ciekawe na tej stronie cena podana jest w rosyjskich rublach gdzie po dzisiejszym kursie wychodzi 538 euro. Coś słabą promocje Ci dali.. Mi rama też się podoba tylko z tego co widze tylne koło może mieć maks 24 cale. Mógłbyś się sptytać producenta jak już z nimi gadasz czy jest możliwość budowy wersji z dłuższym wahaczem na 26 cali? - Jeśli tak to też będe zainteresowany kupnem jednej sztuki.
 
 
MixhaL 
prezes


Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 909
Skąd: Lubelskie
Wysłany: Sob 18 Paź, 2014   

Tez szukam ramy wiec jestem zainteresowany ale czekam tez na kopie qulbix a, będzie do wyboru wiec się zadecyduje co lepiej kupić. Cena też będzie odgrywała rolę.
_________________
Cyklon
BOMBER V1, V2, V3
RAIDEN
 
 
tumich 
brygadzista



Dołączył: 16 Mar 2014
Posty: 270
Skąd: małopolska
Wysłany: Sob 18 Paź, 2014   

qaz33 napisał/a:
Tu jest filmik pokazujący dokładniejsze :
wymiary
Co ciekawe na tej stronie cena podana jest w rosyjskich rublach gdzie po dzisiejszym kursie wychodzi 538 euro. Coś słabą promocje Ci dali.. Mi rama też się podoba tylko z tego co widze tylne koło może mieć maks 24 cale. Mógłbyś się sptytać producenta jak już z nimi gadasz czy jest możliwość budowy wersji z dłuższym wahaczem na 26 cali? - Jeśli tak to też będe zainteresowany kupnem jednej sztuki.


Wiem, że cena niższa, ale przez stronę nie wysyła do Polski.
 
 
wibi 
szef


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 1072
Skąd: Śląsk
Wysłany: Sob 18 Paź, 2014   

Jeszcze prostsze w wykonaniu i zapewne znacznie tańsze (bo z blachy ! ) są na zdjęciu w tym linku.Arkusz blachy 1.5mm o wymiarach 2mx1.2m kosztuje około 130zł, do tego wykonanie szablonu z papieru, kątówka i spawarka a później trochę malowania i rama za max.500 zł gotowa.
http://electrotransport.r...?topic=22409.18
 
 
MixhaL 
prezes


Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 909
Skąd: Lubelskie
Wysłany: Nie 19 Paź, 2014   

wibi napisał/a:
Jeszcze prostsze w wykonaniu i zapewne znacznie tańsze (bo z blachy ! ) są na zdjęciu w tym linku.Arkusz blachy 1.5mm o wymiarach 2mx1.2m kosztuje około 130zł, do tego wykonanie szablonu z papieru, kątówka i spawarka a później trochę malowania i rama za max.500 zł gotowa.
http://electrotransport.r...?topic=22409.18


A na 7 stronie urwany wahacz z papierowej blachy...
 
 
wibi 
szef


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 1072
Skąd: Śląsk
Wysłany: Nie 19 Paź, 2014   

MixhaL napisał/a:
..A na 7 stronie urwany wahacz z papierowej blachy...


Nie z "papierowej" tylko 2mm ale jak się jeździ z silnikiem 3-4 kW to tak może się zdarzyć.W sumie, to nie wiadomo czemu się urwał,może to wynik kolizji z pojazdem? bo koło nawet nie skrzywione.
 
 
tumich 
brygadzista



Dołączył: 16 Mar 2014
Posty: 270
Skąd: małopolska
Wysłany: Pon 20 Paź, 2014   

qaz33 napisał/a:
Tu jest filmik pokazujący dokładniejsze :
wymiary
Co ciekawe na tej stronie cena podana jest w rosyjskich rublach gdzie po dzisiejszym kursie wychodzi 538 euro. Coś słabą promocje Ci dali.. Mi rama też się podoba tylko z tego co widze tylne koło może mieć maks 24 cale. Mógłbyś się sptytać producenta jak już z nimi gadasz czy jest możliwość budowy wersji z dłuższym wahaczem na 26 cali? - Jeśli tak to też będe zainteresowany kupnem jednej sztuki.


Największe koło jakie wejdzie to 27,5". Prawdopodobnie kupię od niego tą ramę. Później podzielę się z wami wrażeniami.
 
 
MixhaL 
prezes


Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 909
Skąd: Lubelskie
Wysłany: Pon 20 Paź, 2014   

kiedy zamawiasz? Ile musissz czekać na ramę? Jaki koszt dostawy?
_________________
Cyklon
BOMBER V1, V2, V3
RAIDEN
 
 
tumich 
brygadzista



Dołączył: 16 Mar 2014
Posty: 270
Skąd: małopolska
Wysłany: Wto 21 Paź, 2014   

Planuję kupić więcej części niż tylko ramę od niego. Nie wiem jeszcze jakie koszty dostawy i ew. czas.
 
 
Jarotz 
początkujący
Jarotz


Dołączył: 29 Maj 2015
Posty: 36
Skąd: Wawa
Wysłany: Śro 07 Paź, 2015   

Witam,

Myślę nad budowa nowego ebike'a i rozglądam się za ramami full custom.
Chce więc zapytać jaki finał tego wątku ? Rama kupiona? Warta grzechu ;-) ?
_________________
Pozdrawiam

Jarotz
 
 
tumich 
brygadzista



Dołączył: 16 Mar 2014
Posty: 270
Skąd: małopolska
Wysłany: Śro 07 Paź, 2015   

Ja jednak nie skusiłem się, ale forumowicze już ją posiadają. Zobacz wątki w dziale "konstrukcje własne".
 
 
robos 
młodzik


Dołączył: 06 Kwi 2015
Posty: 57
Skąd: Kostrzyn
Wysłany: Śro 07 Paź, 2015   

Hej, jakaś nowa wersja tej ramy się pojawiła, przynajmniej ja jej wcześniej nie widziałem.

Teraz kosztuje 500$, jest trochę węższa bo ma 10cm, ale ma wytłoczone boczne panele co daje 14 cm szerokości na akumulatory.

http://evelbike.com/catal...-bike-frameset/
 
 
Jarotz 
początkujący
Jarotz


Dołączył: 29 Maj 2015
Posty: 36
Skąd: Wawa
Wysłany: Czw 08 Paź, 2015   

Dzieki,

Poszukam w dziale konstrukcji. A co do chińskich zakupów mam już alergie właśnie na dniach powinienem dostać decyzje o wszczęciu postępowania karnego bo nie dostałem zamówionego telefonu z chin przez polskiego pośrednika...
_________________
Pozdrawiam

Jarotz
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group