ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przeróbka stacji lutowniczej.
Autor Wiadomość
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Śro 05 Lis, 2014   Przeróbka stacji lutowniczej.

Najpierw link: http://ebike.nexun.pl/prz...ji-lutowniczej/

A teraz co chcę powiedzieć:
Uważam, że mam duże doświadczenie w lutowaniu. W sumie ostatnie 10 lat to robię codziennie :P
No i nie z jednej lutownicy chleb się jadło :)
Dlatego daje wam sposób przeróbki taniego chińskiego badziewia za 100zł w coś naprawdę fajnego, praktycznego i nie ustępującego przyjemnością użytkowania typowej dla stacji za >1500zł. A uwierzcie mi, mam możliwość porównania na co dzień takich rzeczy :)
Oczywiście tani chińczyk nie będzie mieć funkcji lepszego kuzyna, takich jak usypianie, piskanie i inne szmery bajery, ale to sa tylko dodatki i nie to się liczy w sprawnym, szybkim i skutecznym operowaniu lutownicą.

PS. Pomysł na przeróbkę wyszedł od Bysia22, ja to tylko dopracowałem, żeby było dostępne dla każdego bez specjalistycznych dodatków.
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
bloodyopel 
szef
Krystian


Pomógł: 23 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sty 2012
Posty: 1175
Skąd: Słupca k.Konina
Wysłany: Śro 05 Lis, 2014   

A dziś właśnie przyszła do mnie zamówiona 937D+ :mrgreen:

Pytanie, gdzie dostać najtaniej groty GOOTa i czy występują podróbki jeśli zamawiałbym na aliexpress? :twisted:
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Śro 05 Lis, 2014   

Ciężko powiedzieć, czy występują podróbki. GOOTy to jest specjalistyczny i profesjonalny sprzęt. Nie jest w użyciu przez typowego Kowalskiego. Dlatego myślę, że nie ma podróbek. No ale trzeba by się było wczytać. Na pewno RENEX jest oficjalnym przedstawicielem na nasz kraj i ma wszystko oryginalne, bo tak mi GOOT powiedział.
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
Mechano 
szef
młody elektronik


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 1337
Skąd: Poznań
Wysłany: Śro 05 Lis, 2014   

Tas kim jestes z zawodu ze lutujesz codziennie a twierdzisz ze z elektroniki jestes kiepski? Btw to nie wydaje mi sie zeby sama zmiana grota wystarczala, to bardziej jakies placebo moim zdaniem.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 05 Lis, 2014   

Dekarz też lutuje, a kiepskim elektronikiem może być ;)
A co taka stacja daje? Mam zwykłą lutownicę 40W i wystarcza mi do wszystkich moich lutowań.
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Śro 05 Lis, 2014   

No cóż, mogę tylko powiedzieć, że praca do wykonania na nie przerobionej lutownicy trwa 2x dłużej, niż ta sama praca wykonana na przerobionej. Ale da się to zrobić na obu, różnica w czasie, komforcie i jakości efektu końcowego. Dla osób dążących do optymalizacji własnej pracy lub chcących dysponować więcej mogącym narzędziem - to jest super sprawa.
Zresztą dałem filmik (tą reklamówkę), tak to wygląda w praktyce.
Jak ktoś raz na tydzień, jak to mówisz, 'lutuje rynnę' to na cholerę mu inna stacja i jej przerabianie. Nawet nie będzie widział sensu takiego czegoś. A ci, co widzą sens, docenią, spokojna głowa, opis jest własnie dla niech :)

Mechano, wiesz, może troszkę to ja się znam, ale ja mam 100% wiedzy praktycznej. Np wiem jak działa tranzystor i gdzie go mogę użyć, ale nie wiem dlaczego działa, wiem jak powinien działać dowolny układ, ale nie umiem zrobić mu płytki i takie tam :P Wiec lepiej mówić, że się człowiek nie zna i jest spokój, a prawdziwą elektronikę zostawić mądrym ludkom :D
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
Nostusek 
szef



Pomógł: 18 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 1406
Skąd: Pruszków
Wysłany: Śro 05 Lis, 2014   

Przyznam szczerze że ja również nalutowałem się sporo swojego czasu. I naprawdę nie ma to jak sprawna stacja lutownicza z stabilizacją i regulacją temperatury. Kiedyś na Warsztacie miałem prostą jednokanałową stację lutowniczą firmy ERSA - miała regulację od 150 do 450 stopni, sama grzałka miała 24V/80W a stacja miała super stabilizator temperatury - temperatura była non stop stała - przy nalutowywaniu grubych rzeczy temperatura spadała o góra 2-3 stopnie...

http://www.conrad.pl/Stac...onrad&pi=813123
Tak ona wyglądała.

Lepszej stacji nigdy nie używałem jeszcze.

Druga sprawa - popróbujcie sobie kiedyś takiej technologi lutowania że gąbeczkę do lutownicy zmoczcie wodą żeby była mokra - wtedy się idealnie oczyszcza grot. Dużo osób jakie znam lutuje używając do czyszczenia grotu suchej gąbki do czyszczenia grotów.
_________________
Pal gumę - nie benzynę! EV górą!!
Silnik: MY1020 500W/24V, sterownik: YK-40 -tuningowany , akumulator: 2 x Toyama NPC-18

Potrzebujesz akumulatora kwasowego? AGM, VRLA, GEL, trakcja, samochodowe ? Dzwoń: 609-208-808 w godz 9 - 17
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 05 Lis, 2014   

Mokrą gąbka, to podstawa.
Suchą ciężko się umyć ;)
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro 05 Lis, 2014   

Przez wiele lat lutowalem Wellerem i obecnie znów ja używam to chociaż w moim modelu inaczej jest realizowana stabilizacja temperatury bo groty mają magnetyczna końcówkę, to potwierdzam że nie da sie porównać jakości lutowania, szybkosci nagrzewania, stabilizacji temperatury czy trwałości grotow do zwyklych lutownic. Zwyklych czyli takich ktore mają tylko grzałkę i jakiś grot.
Tym bardziej ze te prosto wymieniane groty mają rozne ksztalty, wielkości i temperaturę pracy.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group