ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
LiPo - Turnigy 5000Ah 4s HC - informacja o dostępnosci!
Autor Wiadomość
ElSor 
młodzik
latarkoholik



Wiek: 41
Dołączył: 20 Cze 2014
Posty: 61
Skąd: Ozimek
Wysłany: Nie 13 Lip, 2014   

tumich napisał/a:
To jakich ogniw używasz?
ElSor napisał/a:
Taniej wyjdzie pakiet z ogniw 18650 kupionymi u usera badziwil1.

http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=2730
_________________
Pozdrawiam
 
 
MaroX 
początkujący


Dołączył: 13 Lip 2012
Posty: 44
Skąd: Krakow
Wysłany: Pon 28 Lip, 2014   

Witam,

Pakiety dostępne teraz po 19,99 baksów na wyprzedaży. Niestety tylko w magazynie centralnym, także pewnie przesyłka będzie sporo droższa niż z Europy.

Pozdrawiam
M
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Pon 28 Lip, 2014   

Niestety, z HK głównego można teraz kupić max 6kg towaru i to tym badziewnym kurierem co zawsze liczy cło i dolicza cholerne stawki za obsługę.
No i jak się nie weźmie kuriera to ślą przez pocztę malezyjską, która... płynie statkiem w kontenerze.
Kupiłem parę rzeczy tam 6 czerwca i nadal płyną :evil:
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
AdamM 
młodzik


Dołączył: 08 Kwi 2014
Posty: 83
Skąd: Chorzów/Częstochowa
Wysłany: Śro 01 Paź, 2014   

Panowie, czy macie jakieś sztuczki na wyszukiwanie na hobbyking akumulatorów o najlepszym współczynniku mAh*V / euro? Mają tak olbrzymią ofertę że ciężko wyszukać najbardziej opłacalną opcję. Póki co najlepiej chyba wychodzi akumulatorek z tego wątku. :smile:
 
 
scale 
młodzik
born to vertride


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Lis 2014
Posty: 79
Skąd: górny śląsk
Wysłany: Pon 03 Lis, 2014   

tas napisał/a:
Niestety, z HK głównego można teraz kupić max 6kg towaru i to tym badziewnym kurierem co zawsze liczy cło i dolicza cholerne stawki za obsługę.

Który to ten zły kurier?
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Pon 03 Lis, 2014   

SCS Express firmy Quantum
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
raymaxxx 
brygadzista


Pomógł: 6 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 242
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 08 Lis, 2014   

interesująca alternatywa dla Turnigy 4s1p 5Ah przy porównaniu cen w magazynie międzynarodowym myślę na korzyść Zippy 9s1p 4,5Ah.
Porównując pakiety turnigy 16s3p (59,2V 15Ah - 12szt) z Zippami 18s3p (66,6V 13,5Ah - 6szt) różnica w cenie 2$ dla Turnigy ale Zippy maiałyby więcej energii o 16,5Wh, większe napięcie o 7,2V (co za tym idzie większy zakres obrotów silnika), mniejsze wymiary całego pakietu, mniejsza masa o 0,4kg i na dodatek lepsza obciążalność zippy 472,5A vs 300A turnigy, co myślicie? jedyne co mogłoby to zepsuć to inny stosunek ceny w magazynie w EU...
 
 
Doctore 
początkujący


Wiek: 29
Dołączył: 25 Paź 2014
Posty: 28
Skąd: Malbork
Wysłany: Sob 08 Lis, 2014   

Opinie o zippy compact:

Cytat:
Ostatnio kupiłem w HK-EU 2 pakiety Zippy Compact 25C 3S 5000Mah.
Wydaje mi się, że z oboma akumulatorami jest coś bardzo nie tak. Dodam od razu, że nigdy nie rozładowywałem ich poniżej 10.4V.
Otóż po rozładowaniu do ww. napięcia ładowarka upycha w nich jedynie ok. 3500Mah. To słaby wynik, zauważyłem też, że copter lata na nich krócej niż na Turnigy 3600Mah


Cytat:
Ostatnio z kumplem zakupilismy 8szt pakietów ZIPPY Compact 2700mAh 3S.
Problem polega na tym że jego pakiety poszły do utylizacji (jeden zapalił się w locie, a reszta przyjmowała max 1500mAh), moje zaś nie zapalają się tylko po 5min lotu quadro napięcie na celę spada do +/- 3.2V


Cytat:
Compact z z pierwszej serii były niezłe (zaraz jak się pojawiły). Potem jak kupowałem w lipcu to przysłali jakieś miekkie g..wno, które po miesiącu leżenia samo spuchło.


Cytat:
Na początku były bardzo fajne, kolejne partie zaczęły spadać jakościowo i wytrzymałościowo.

Wyraźnie widać że są inaczej montowane, jakiś nieregularny kształt...
Poza tym mają kruche przewody balancera, które lubią się ułamywać. Po jakiś 50 cyklach wyraźnie spadła wydajność prądowa.


Cytat:
I´m very dissapointed with these batteries. YES they are light but after buying 6 packs two of them are dead after only a few cicles and the other 4 are not capable of storing more than 3A.


Cytat:
The wires are soldered to the solder lugs only the batteries. This break and the battery is faulty after a few uses.


Cytat:
I have bought one, but never again! I have used it just a couple of times and the 3rd cell has gone bad by itself. No phisical impact, not discharged below 3 volts (i always use lipo safer). Earlier i have bought a 5000 mAh version of this. Today it was fully charged but as soon as i started my copter the lipo safer has beep and 2 cells drops to 3.2 V in 1 minute of flight. It goes to the trash can too.


Jest więcej ale nie chciało mi się...
 
 
Cezar38 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Paź 2013
Posty: 193
Skąd: Tarnów
Wysłany: Czw 13 Lis, 2014   

Za oceanem używają albo tych badziewnych Zippy, albo Nano, Turnigy się nie widuje za często. Ciekawe czemu. Zresztą jak się przeglądnie ich działy na forach z gotowymi konstrukcjami, to tam mało kto się bawi w Life czy inne wynalazki, większość montuje różne LiPole i jazda.
 
 
MixhaL 
prezes


Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 909
Skąd: Lubelskie
Wysłany: Pią 14 Lis, 2014   

Zippy flightmax są ok, mam je osobiście i nie narzekam, 60 cykli i jak na razie nie widać aby któreś ogniwo padało
_________________
Cyklon
BOMBER V1, V2, V3
RAIDEN
 
 
maniekrox 
prezes
maniekrox


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 26 Sie 2014
Posty: 909
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią 14 Lis, 2014   

Jak wybierzecie platnosc w rublach to wychodzi 90 zl/szt
 
 
maniekrox 
prezes
maniekrox


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 26 Sie 2014
Posty: 909
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro 17 Gru, 2014   

Nie wiem czy śledzicie sytuację ekonomiczną, ale Rosyjski Rubel ma ogromne spadki, więc nasze ulubione turnigy można kupić poprzez ruble w przeliczeniu za 22$:) czyli ok. 75 zł!
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Śro 17 Gru, 2014   

A możesz zrobić poradnik jak zapłacić na HK przy pomocy RUB? ;)
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
maniekrox 
prezes
maniekrox


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 26 Sie 2014
Posty: 909
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro 17 Gru, 2014   

Nie sądzę, bo nigdy na HK nie kupowałem, ale można by spróbować przez paypalla.
 
 
bloodyopel 
szef
Krystian


Pomógł: 23 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sty 2012
Posty: 1175
Skąd: Słupca k.Konina
Wysłany: Śro 17 Gru, 2014   

Przy wysyłce 6szt i zakupach w rublach, po kursie sprzedaży z BZ WBK + przewalutowanie 3%; łącznie z przesyłką wychodzi mi około 93zł / szt. Oczywiście wymagane konto w PayPal i nie wiem jak tam z kosztami jeśli płacilibyśmy kartą dodaną do konta PayPal...
_________________
Obecny e-bike: LIMBER BIG BOY
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group