ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
szukam BMS 5S 20A w dobrej cenie (na 18V) może być używka
Autor Wiadomość
glebor 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 1333
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 03 Sty, 2015   szukam BMS 5S 20A w dobrej cenie (na 18V) może być używka

Hej tak jak w temacie, ktoś oddał na atylizację wkrętarkę na 18V jakąś chińską. Regulator obrotów i silnik sprawny, więc se pomyślałem że kupię pare ogniw używanych 5 albo 10 18650 upcham to do aktualnej baterii i bym se zrobił zasilanie, a na li-ionach będzie ładnie chodzić. Ostatnią wkrętarkę przerabiałem na żel 1.3, ale jak sie przycisnęło śrubkę, to z aku dym leciał siwy, moze li-ion dałby radę.
Wszystko fajnie, ale potrzebuę balancer (BMS) na 18V ()5S tak koło 20A prądu chwilowego i z 10 ciągłego. Ma ktoś może niepotrzebny tanio odsprzedać???
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 04 Sty, 2015   

Czy oryginalne ogniwo ma elektronikę odcinajaca prad max ROZLADOWANIA? Sądzę ze nie.
Ja w takim przypadku stosowałem dwie metody :
-Wyprowadzenie kabelka/wtyku balansujacego używany dla kontroli poprawnosci ladowania cel
-Wlozylem male balanserki analogowe (od RS232 ). Sa one sprzedawane x2 segmenty, mnie byly potrzebne 4, ale w Twoim przypadku mozna wykorzystac 5 z 6-ciu

Poza tym jeśli to było 18 V ( 15 ogniw x1,2V) to raczej nie będzie pasował zasilacz bo
5 x 18650 wymaga precyzyjnego ladowania do napiecia 21V.
Poza tym ważne sa wymiary obudowy i możliwość montażu. Prawdopodobnie dobry efekt osiągniesz
montujac 4S2P i to wysokopradowe a nie laptopowe. Tym bardziej ze takie wiertarki pracuja od 11-12 V z prądami ok 10A.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
Ostatnio zmieniony przez WojtekErnest Nie 04 Sty, 2015, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
piotrrs11 
brygadzista



Pomógł: 3 razy
Wiek: 30
Dołączył: 28 Mar 2014
Posty: 270
Skąd: Sulejów/Wrocław
Wysłany: Nie 04 Sty, 2015   

Tak jak napisał kolega wyżej lepiej poszukaj ogniw wysokoprądowych liiony mogą nie dać rady, jak sprawdzałem swoją wkrętarkę to chwilami brała spokojnie kilkanaście amper.
U siebie założyłem 4s2p + alarm, złącza balansowania wypuszczone w miejscu starego konektora aku + xt60 do połączenia aku z wkrętarką, alarm 8s w wyciętym miejscu w obudowie i jest nie do zajechania.
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 04 Sty, 2015   

Jesli to jest w zasadzie wkrętarka i prądy są 3-5A to sprawne laptopowe 4S2P wystarczą.
Jesli to będzie używane jako wiertarka lub mocniejsza wkretarka to w zależności od możliwości montażu
proponuję :
- 5S1P - wysokopradowe
- 4S2P - wysokoprądowe
Włożenie małych balanserów pozwala na ładowanie zasilaczem 'firmowym' z stykami "+", "-" i T
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
daamianr 
młodzik


Wiek: 47
Dołączył: 07 Lip 2014
Posty: 50
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 06 Sty, 2015   

Ja odradzam uzycie 18650 ogniw do wkretarki.
Przerobilem 2 wkretarki Bosch 9V i 18V (3sp2 i 5sp2) na te wlasnie ogniwa laptopowe.
Srubke wkreca ale pradu zdecydowanie brakuje do dokrecenia sruby a o wierceniu niespomne.
Teraz przeszedlem na Turingy Lipo 4000ma i efekt jest niesamowity.
http://www.hobbyking.co.u...or_QRF400_.html

Mala 9V wkretarka jest nie do zatrzymania o duzej niewspomne.

Panowie odbiegamy troche od glowneg pytania, jaki BMS polecacie?
_________________
Damian
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group