ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
[S] Zasilacz (ładowarka) uniwersalny regulow 0-90V i 0-4,4A
Autor Wiadomość
Pykacz 
szef


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 1561
Wysłany: Nie 01 Lut, 2015   [S] Zasilacz (ładowarka) uniwersalny regulow 0-90V i 0-4,4A

Mam do sprzedania zasilacz uniwersalny z regulowanym ograniczeniem prądowym więc można nim ładować wszelkiej maści aku . Ja nim ładowałem Li-ion i li-po w zakresie od 8s do 20s a można i więcej (lub mniej) bo zakres regulacji napięcia od 0-90V a prądu jest od 0-4,4A czyli teoretycznie można nim naładować nawet pojedynczą celę . :lol: Takie uniwersalne narzędzie które warto mieć . :mrgreen:
Zasilacz jest mocy max 400W . Przeszedł modyfikację chłodzenia (dołożony radiator nie przez tylną ściankę tylko bezpośrednio do tranzystorów mocy). Tylna ścianka została odgięta na płasko tworząc "podłogę" zasilacza i tunelu chłodzącego . Oczywiście dołożony wentylator który został podłączony do wewnętrznej elektroniki zasilacza . Tym samym tranzystory są teraz bardzo skutecznie chłodzone w sposób ciągły . Oczywiście sam zasilacz posiada jeszcze jeden fabryczny większy wentylator na górnej ściance który włącza się i wyłącza automatycznie sterowany przez czujnik temperatury . Przy próbach ładowania pakietu Li-po 20s przekraczałem nawet 550W i nic się nie działo . Przy mniejszych napięciach a wyższych prądach niż zalecane przez producenta 4,4A zaczyna się już bardziej grzać . Nie przekraczałbym ogólnie prądu max 5A . Daje sobie świetnie radę z mocami do których został stworzony . Na poprzednich tranzystorach (spaliły się przy mocy około 360W) nie było tak komfortowo temperaturowo . Wszelkie zmiany , modyfikacje i naprawy zostały wykonane w serwisie RTV . Po przeróbce zasilacz ładował mi aku bezproblemowo przez cały sezon . Chętnie bym sobie zatrzymał ale co za dużo to nie zdrowo więc ten staje się mi zbędny .
Chciałbym za to 220zł +14zł przesyłka (paczka priorytet).
Fotki po kliku trochę większe .
 
 
Pykacz 
szef


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 1561
Wysłany: Pon 02 Lut, 2015   

Obniżka ceny na 190zł +przesyłka.
 
 
spj 
stażysta



Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 160
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon 02 Lut, 2015   

Biorę, reszta na PW.
_________________
Jeżdżę na : EV4 Falcon V2

"Make everything as simple as possible, but not simpler" Albert Einstein
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group