ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
RAIDEN aka ThunderBolt
Autor Wiadomość
MixhaL 
prezes


Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 909
Skąd: Lubelskie
  Wysłany: Pią 06 Lut, 2015   RAIDEN aka ThunderBolt

Jak już pisałem wcześniej w moim poprzednim temacie jakiś czas temu zakupiłem ramę VECTOR :D
Ogólnie ze swojej poprzedniej byłem i nadal jestem bardzo zadowolony ale czas na lepsze ;)
Na początku rozmyślałem o ramie naszej forumowej ale miałem co do niej obawy, trochę się szaleje i bałbym się żeby mi się główka nie ułamała. Następnie pojawiło się światełko na kopię ramy QULBIXA, niestety coś tam nie wypaliło z projektem. Na szczęście w międzyczasie pokazała się rama VECTOR lub też EKROS( bodajże tak się nazywa oryginał) która jest w miarę ładna( dla mnie jednak trochę zbyt klocowata ale jak się nie ma kasy to się kupuje to co jest) i producent twierdzi że rama przeszła badania wytrzymałościowe co ma dla mnie pierwszorzędne znaczenie. Jednak jej głównym atutem jest CENA. Na obecną chwilę cena jest bezkonkurencyjna, zresztą widać to po zamówieniach.
Jeżeli chodzi o jakość wykończenia to wg. mnie jest to na poziomie produkcji maszynowej a nie ręcznej, naprawdę wszystko jest ładnie spasowane i ładnie wykończone.
Dobra koniec zamulania, trochę fotek.
Ramę otrzymałem oto w takiej paczuszce

W środku wygląda to tak, rama niby dobrze zabezpieczona ale pudełko trochę za duże i nie wypełnione niczym.

Tak wygląda kompletna rama z wahaczem, wahacz u dołu.

Gratisowo dostałem laserowe koła :D

Boczne panele zabezpieczone tekturą.

Pomimo iż boczne panele zabezpieczone tekturą to dodatkowo przekręcone na lewą stronę.

Tak wygląda środek tuż po rozpakowaniu, boczne przednie panele były przyklejone na taśmą bezbarwną niestety trochę za słąbo i się odkleiły, na szczęście nie porysowały się.

Kilka fotek spawów. Osobiście nie mam żadnych zastrzeżen do spawów.

Po dwa łożyska na każdą stronę.




Zestaw montażowy.

Zamówienie jak w prawdziwej firmie :D Chyba interes nieźle mu siękręci.

Tak wygląda trójkąt w całości.

Wahacz był w oddzielnym pudełku.



Trochę spawów z wahacza.





Uniwersalny uchwyt wahacza, czyli założymy i te z rotorem 30mm i te z 50mm bezproblemowo bez rozginania wahacza.

Zestaw montażowy wahacza, ten „materiał” prawdopodobnie służy do ochrony wahacza przed łańcuchem.




Starałem się przedstawić wszystko dla zainteresowanych kupnem ramy, gdybyście mieli pytania lub też chcieli jakieś dodatkowe foto pisać :wink:
Służę pomocą.
Ostatnio zmieniony przez MixhaL Wto 21 Lip, 2015, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Eryk1000 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 40
Dołączył: 22 Lis 2013
Posty: 1119
Skąd: Wadowice
Wysłany: Pią 06 Lut, 2015   

OK. Ładnie się prezentuje, a teraz najważniejsze gdzie i ile zapłaciłeś za ramę i czy uszyta pod Ciebie ?
_________________
Jeżdżę na :

E-Giant Terrago

Viking Power 6000W +
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Pią 06 Lut, 2015   

Forum zaczyna przypominać ESa. Panowie, wychodzimy z elektryfikacyjnego średniowiecza na świat :D
Kolejny projekt super-bajka rośnie na naszych oczach :)
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
MixhaL 
prezes


Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 909
Skąd: Lubelskie
Wysłany: Pią 06 Lut, 2015   

Eryk1000 napisał/a:
OK. Ładnie się prezentuje, a teraz najważniejsze gdzie i ile zapłaciłeś za ramę i czy uszyta pod Ciebie ?


Pisz do tego gościa, on sprzedaje:
https://endless-sphere.com/forums/memberlist.php?mode=viewprofile&u=38677
Rama jest uniwersalna ale widziałem że zbiera zamówienia na ramę szerszą od tej o chyba 4cm dla osób którym pojemność obecnej ramy nie wystarcza.
Dla ciekawskich powiem że wchodzi 4kWh LiPo.
Zapłaciłem 600euro za wszystko czyli:
-rama
-przesyłka
-stery
-tuleje do dampera

Jeżeli chodzi o stery to zastrzegłem że chcę od razu nabite i taką też ramę dostałem, po co później się męczyć i nabijać samemu.
Jeżeli chodzi o tuleje to...ma mi dosłać bo nie było :cry:
 
 
Traktor69 
młodzik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 84
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pią 06 Lut, 2015   

Moja rama ma być za tydzień.

moja rama jest: with vents on side covers :wink:

Wychodzi, że bedziemy składac równolegle :razz:

pzdr
 
 
sietaz 
prezes


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 20 Maj 2014
Posty: 919
Skąd: warszawa
Wysłany: Pią 06 Lut, 2015   

A czy któregoś vectora będziemy mieli w okazję zobaczyć na zlocie?
_________________
Jeżdżę na: Voyager I


Niech moc będzie z wami
 
 
MixhaL 
prezes


Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 909
Skąd: Lubelskie
Wysłany: Pią 06 Lut, 2015   

To się okaże. W tamtym roku planowałem podskoczyć ale praca, nie wiem jak w tym roku wyjdzie.
_________________
Cyklon
BOMBER V1, V2, V3
RAIDEN
 
 
kondzio927 
prezes
WWW.KONDZIO-BIKE.PL



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 27 Paź 2011
Posty: 554
Skąd: CZĘSTOCHOWA
Wysłany: Pią 06 Lut, 2015   

A masz może pod ręką jakąś wagę?
ciekawe ile waży?
 
 
fineasz 
stażysta


Dołączył: 18 Lip 2014
Posty: 129
Skąd: Waw
Wysłany: Sob 07 Lut, 2015   

Rama ładna. W tej cenie na razie nie ma dużej konkurencji. Jaki amorek będziesz do niej montował? Miałem ją kupić, ale jednak nie podoba mi się dolny wahacz, który jest cały czas narażony na ocieranie ze strony łańcucha i dlatego jest ta osłona. Qulbix oraz Phasor nie mają tej wady, ale z drugiej strony cena 2x wyższa.
A propo Artur z ES nie jest jej producentem tylko pośrednikiem. Masz rację to rama ~EKROSS tylko sprzedawana pod szyldem Vector. Produkuje jeden koleś, a kilka osób ją sprzedaje. Dobry marketing i efekt murowany :)

Obecnie dla mnie miss mountain e-bike'ów jest M1-Spitzing produkcji niemieckiej, jednak cena trochę powala, ale uroku nie można mu zarzucić.

ps. Sorry za offtop :D czekamy na filnalny projekt.
Ostatnio zmieniony przez fineasz Sob 07 Lut, 2015, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
qaz33 
szef
qaz33


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 07 Kwi 2014
Posty: 1464
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sob 07 Lut, 2015   

Rama jest fajna ale ma jedną wade o której nikt nie pisze. Mianowicie nie ma możliwości zamontowania przednej przerzutki a wielkość tarczy przedniej musi byc ograniczona przy checi zachowania poprawnej lini lancucha. Oryginalnie vector stosuje max 38 zebow a to troche malo. Sam sie o tym dowiedzialem dopiero po jej kupnie..

edit - ortografia :P
Ostatnio zmieniony przez Sob 07 Lut, 2015, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MixhaL 
prezes


Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 909
Skąd: Lubelskie
Wysłany: Sob 07 Lut, 2015   

Traktor69 napisał/a:
Moja rama ma być za tydzień.

moja rama jest: with vents on side covers :wink:

Wychodzi, że bedziemy składac równolegle :razz:

pzdr


Też rozważałem zakup z wentylacją w panelach ale chciałem mieć pojemnik szczelny na wypadek deszczu i jazdy w błocie.
Jeszcze nie wiem czy zamontuje w środku sterownik( na początku raczej na pewno) a gdy się okaże że się bedzie grzał to sam sobie dorobie panele z wentylacją z blachy, plexy lub czegoś podobnego.

kondzio927 napisał/a:
A masz może pod ręką jakąś wagę?
ciekawe ile waży?


Też jestem ciekawy wagi, sam trójkąt jest dosyć ciężki, producent podaje ogólną wagę około 9kg. Kiedyś postaram się to zweryfikować.

fineasz napisał/a:
Rama ładna. W tej cenie na razie nie ma dużej konkurencji. Jaki amorek będziesz do niej montował? Miałem ją kupić, ale jednak nie podoba mi się dolny wahacz, który jest cały czas narażony na ocieranie ze strony łańcucha i dlatego jest ta osłona. Qulbix oraz Phasor nie mają tej wady, ale z drugiej strony cena 2x wyższa.
A propo Artur z ES nie jest jej producentem tylko pośrednikiem. Produkuje jeden koleś, a kilka osób ją sprzedaje. Dobry marketing i efekt murowany :)

Obecnie dla mnie obecnie miss mtb e-bike'ów jest M1-Spitzing produkcji niemieckiej, jednak cena trochę powala, ale uroku nie można mu zarzucić.
[url=http://s10.ifotos.pl...ass.jpg]Obrazek[/url][url=http://s10.ifotos.pl...aax.jpg]Obrazek[/url]
ps. Sorry za offtop :D czekamy na filnalny projekt.


W tej cenie nie ma żadnej konkurencji :wink:
Na początku przełożę na pewno mojego SUPER T a później się zobaczy ale zamierzam zmienić na coś innego bo brakuje mi jednej regulacji z czego mocno ubolewam bo obecny amor jest niezniszczalny w poruwnaniu do nowych.
Mówisz że wahacz jest narażony na ocieranie łańcucha :?:
To wymień mi choć jedną ramę seryjnie produkowaną która nie jest na to narażona bo ja nie znam żadnej takiej ramy, mówię tutaj również o zwykłych ramach nie tylko ebike.
To że Artur nie jest jej producentem to chyba wiedzą wszyscy, zresztą on sam tego nei ukrywa. Oryginalnei rama nazywa się EKROS.
Dla mnie namber łan wśród ebików to rower AUDI. Szkoda tylko że prototyp.

qaz33 napisał/a:
Rama jest fajna ale ma jedną wade o której nikt nie pisze. Mianowicie nie ma możliwości zamontowania przednej przerzutki a wielkość tarczy przedniej musi byc ograniczona przy checi zachowania poprawnej lini lancucha. Oryginalnie vector stosuje max 38 zebow a to troche malo. Sam sie o tym dowiedzialem dopiero po jej kupnie..

edit - ortografia :P


Osobiście nie przeszkadza mi to nic a nic, korb używam w przypadku tylko ruszenia, uwżam że czym mniejsza zębatka tym ładniejszy ogólny wygląd, przynajmniej obecnie jest taki trend. W moim BOMBERZE mam właśnie zębatkę coś koło tej ilości zębów.
Jeżeli chodzi o przeżutkę to producent myślę że dorobi w przyszłości uchwyt. W byłym projekcie również się przeżutki pozbyłem.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Sob 07 Lut, 2015   

Pisze się "przeRZutka". Nie chce mi się poprawiać każdego z osobna :P
"PorÓwnaniu" i takie tam. Używajcie słowników on line, to będzie to profesjonalniej wyglądało :D
 
 
fineasz 
stażysta


Dołączył: 18 Lip 2014
Posty: 129
Skąd: Waw
Wysłany: Sob 07 Lut, 2015   

MixhaL napisał/a:
Mówisz że wahacz jest narażony na ocieranie łańcucha
To wymień mi choć jedną ramę seryjnie produkowaną która nie jest na to narażona bo ja nie znam żadnej takiej ramy, mówię tutaj również o zwykłych ramach nie tylko ebike.
To że Artur nie jest jej producentem to chyba wiedzą wszyscy, zresztą on sam tego nei ukrywa. Oryginalnei rama nazywa się EKROS.
Dla mnie namber łan wśród ebików to rower AUDI. Szkoda tylko że prototyp.


Chodzi mi o ten łancuch który jest pod dużym kątem nachylenia w porównaniu do wszystkich innych ram jakie widziałem na oczy. Przy każdym pagórku będzie tarcie.
Rzuć okiem na te 2 rowery z rozmieszczeniem łancucha. W ramie ekross łancuch już prawie dotyka osłony wahacza.

 
 
Patriko 
brygadzista


Pomógł: 4 razy
Wiek: 33
Dołączył: 05 Mar 2014
Posty: 242
Skąd: Słupca
Wysłany: Sob 07 Lut, 2015   

Co za problem zrobić ślizg czy osłonę, przecież napęd ten służy jedynie do ruszania, a nie ciągłego wspomagania.
_________________
Jeżdżę na: Coma 3000
 
 
fineasz 
stażysta


Dołączył: 18 Lip 2014
Posty: 129
Skąd: Waw
Wysłany: Sob 07 Lut, 2015   

Teoretycznie tak, ale można było to poprawić w fazie produkcji żeby było w zgodzie z naturą :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group