ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
(SPRZEDANE) Silnik tylny z kołem 28 lub bez
Autor Wiadomość
przenikanie 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Gru 2013
Posty: 392
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 28 Lut, 2015   (SPRZEDANE) Silnik tylny z kołem 28 lub bez

Sprzedam silniki Sparty. Kto zna temat, ten wie, że to znakomite silniki bezprzekładniowe (wieczne) o niedużym poborze, lekkie i mocne. Jak wiadomo silniki te mają własną elektronikę i pasują tylko do rowerów Sparta a poza tym są bezużyteczne.

Silniki zostały dostosowane do współpracy z KAŻDYM rowerem. Rozstaw mocowania 135 mm, a więc typowy silnik na tył. Możliwość założenia kasety.
Przy okazji zostały wymienione przewody i łożyska. Słabe, oryginalne łożyska zastąpione zostały najwyższej jakości włoskimi typu SKF obustronnie uszczelnianymi, dzięki czemu jazda po deszczu nie stanowi już dla tego silnika problemu. Silnik przystosowany do pracy ze sterownikami z obsługą hallotronów (wyprowadzone przewody od czujników), ale można stosować także do bezhallotronowych. Hallotrony ułatwiają start z miejsca, aczkolwiek jak we wszystkich silnikach bezprzekładniowych (jak np. Nine Continent) start ze względu na moment obrotowy i brak przekładni jest zawsze utrudniony i dobrze jest go wspomagać.

Silniki po gruntownej przeróbce są praktycznie nowe. Zakres zasilania 24-36V (250W przy 24V i 400W przy 36V). Znakomicie nadają się zwłaszcza do wspomagania (mają wówczas niewielki pobór mocy i bateria starcza na dłużej).
Tak silnik wygląda i tak zachowuje się w rowerze podczas jazdy bez wspomagania
http://youtu.be/nXunb-ZKWvk

Ceny:
Sprzedane
_________________
Hase Kettwiesel 60V/2kW
Hase Lepus 48V/0.5kW
Ostatnio zmieniony przez przenikanie Pią 13 Mar, 2015, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
tomek701 
prezes


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 23 Lip 2013
Posty: 545
Skąd: Chełm
Wysłany: Nie 01 Mar, 2015   

Do jakiej prędkości może mnie rozpędzić ten silnik przy kole 26" i zasilaniu 32 Volt i czy może działać bez pas tylko na manetkę i jaki sterownik do niego trzeba sory z tymi silnikami nie miałem do czynienia.
_________________
https://photos.app.goo.gl/pK7oCAa4oXAxfxds8
 
 
przenikanie 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Gru 2013
Posty: 392
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 01 Mar, 2015   

To czy podpinasz PAS czy manetkę (albo jedno i drugie) zależy tylko od sterownika. Musisz mieć sterownik obsługujący manetkę. Większość sterowników uniwersalnych tak ma. Do wyboru, do koloru. Wszystkie z Żywca NEXUN, z Włoszczowej MAXEV, albo tańsze i całkiem niezłe bo z funkcją uczenia z Zabrza (na OLX).
Przy kole 26 nie próbowałem, ale przy 28 daje radę 40.
_________________
Hase Kettwiesel 60V/2kW
Hase Lepus 48V/0.5kW
 
 
victor89 
początkujący


Wiek: 34
Dołączył: 18 Wrz 2010
Posty: 19
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 02 Mar, 2015   silnik sparta

Rezerwacja
 
 
przenikanie 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Gru 2013
Posty: 392
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 03 Mar, 2015   

Została już ostatnia sztuka.
_________________
Hase Kettwiesel 60V/2kW
Hase Lepus 48V/0.5kW
 
 
realkrzysiek 
początkujący
realkrzysiek


Wiek: 50
Dołączył: 03 Mar 2015
Posty: 1
Skąd: Spod miasta
Wysłany: Wto 03 Mar, 2015   

Witam wszystkich.
Jestem nowym kompletnie zielonym użytkownikiem i miałbym ochotę zbudować elektryczny rower.

Na początek zadam pytanie, co oznacza drugie zdanie w pierwszym poście?

To znaczy, że muszę kupić dedykowane manetki, czujniki, sterowniki, baterię?
Jeżeli miałbym się skusić na ten silnik, to potrzebowałbym pomocy, co dalej, skąd wziąć resztę niezbędnych elementów i czy to jest możliwe. Jeżeli nie, to muszę zrezygnować.

Pozdrawiam,

KR
_________________
Jeszcze nie mam, ale idea całkiem fajna. Mam nadzieję, że z pomocą drogich forumowiczów uda mi się coś zbudować.
 
 
przenikanie 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Gru 2013
Posty: 392
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro 04 Mar, 2015   

Witamy realkrzysiek. WAŻNA INFORMACJ DLA NOWEGO UŻYTKOWNIKA. W tym dziale nie prowadzimy dyskusji. Jak chcesz szczegółów to napisz mi na PW albo załóż nowy temat w dziale "początkujący".
_________________
Hase Kettwiesel 60V/2kW
Hase Lepus 48V/0.5kW
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group