ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy są sterowniki do BLDC na więcej niż 120V ?
Autor Wiadomość
Pykacz 
szef


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 1561
Wysłany: Śro 11 Mar, 2015   Czy są sterowniki do BLDC na więcej niż 120V ?

Ostatnio zacząłem się zastanawiać czy są sterowniki jak w tytule . Pytam bo coś mi się w mózgownicy zaczęło tlić (pojazd typu duży skuter z małymi kółkami i takie właśnie zasilanie czyli grubo ponad 30s Li-po a w zasadzie bliżej 50s).
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 11 Mar, 2015   

Możesz dać dowolny sterownik i dołożyć do niego końcówkę wysokonapięciową.
 
 
qaz33 
szef
qaz33


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 07 Kwi 2014
Posty: 1464
Skąd: Gdynia
Wysłany: Śro 11 Mar, 2015   

Albo dac zwykly falownik na hamerykanskie napiecie. Dobre falowniki (czesto wektorowe) mają możliwość podłączenia silników synchronicznych czyli Bldc.
 
 
sunman 
kierownik


Dołączył: 08 Kwi 2014
Posty: 317
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Śro 11 Mar, 2015   

lub cos na czym juz jako tako by sie mozna bylo bujnac ^^
http://kellycontroller.co...egen-p-829.html
 
 
medykmtb
[Usunięty]

Wysłany: Pią 13 Mar, 2015   

kelly nie miwaja fajnych opinii zwlaszcza serwis.zanim zakupilem rodzimy wlasnie rozpatrywalem czysto teoretycznie kellysy. po $900 juz cos bylo,potem wpadlem na jakies opinie poczytalem nt mozliwosci mojego silnika i odkochalem sie.korci imnie czasem co by bylo jkbym polaczyl to co mam voltami wyszloby mi160v.tylko na moj silnik nie molbym przekroczyc 25A....pozostalem nna pulapie do 120v
 
 
Pykacz 
szef


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 1561
Wysłany: Pią 13 Mar, 2015   

zeeltom napisał/a:
Możesz dać dowolny sterownik i dołożyć do niego końcówkę wysokonapięciową.

Tutaj to zupełnie nie wiem o co chodzi . :roll: Widać nazbyt ciemny jestem w tej materii . :cool: Możesz rozwinąć choć odrobinę ?

qaz33 napisał/a:
Albo dac zwykly falownik na hamerykanskie napiecie. Dobre falowniki (czesto wektorowe) mają możliwość podłączenia silników synchronicznych czyli Bldc.

Co znaczy na "hamerykańskie napięcie" ? Jakby to miało działać ? Możesz rzucić np linkiem choćby po to żeby wiedzieć czego szukać ? Potem może jakoś już pójdzie z górki . :lol:

sunman napisał/a:
lub cos na czym juz jako tako by sie mozna bylo bujnac ^^
http://kellycontroller.co...egen-p-829.html

Aktualnie mam sterownik 120V 150/300A z aku i 300/600A w fazy . Ten Kelly który podlinkowałeś ma tylko niewiele wyższe napięcie pracy . Do mojego zastosowania trochę za mało .

medykmtb napisał/a:
kelly nie miwaja fajnych opinii zwlaszcza serwis.zanim zakupilem rodzimy wlasnie rozpatrywalem czysto teoretycznie kellysy.

A jakiż to sterownik krajowej produkcji zakupiłeś ?

Ja na razie z nazwijmy to "wysokonapięciowych" sterowników w akceptowalnej cenie znalazłem tylko jeden na 200V max z limit current 110A. Za około 330$+przesyłka .
 
 
medykmtb
[Usunięty]

Wysłany: Nie 22 Mar, 2015   

ja kupilem od kolegi 7h7 120V max 100A.zaluje troszke ze silnik mam slaby bo mam 3 pakiety 16s 15ah headwaya i moge najwyzej podlaczyc 2 na raz i trzeci jako dojazdowke i zasilanie gps,oswietlenia itp. jakbym mial jakas hubzille to bym pojechal po calosci ia dal 160v i chwilowe 100A.to by mnie usatysfakcjonowalo,jednak musze narazie wyluzowac z wydatkami i 5403 musi wystarczyc.nie testowalem jeszcze aktualnego sterownika od 7h7, jednak slabsza wersja ktora tez mam jest w porzadku-testowalem ja blisko 2 lata wiec i z mocniejsza wersja nie powinno byc problemow.kellysy maja wartosci popodawane w peaku czyli continuous maja 30-50 procent PODAWANYCH AMP, z tego co czytalem serwis sie wypina jakby sie cokolwiek dzialo a zdarza sie ze sie dzieje nieciekawie.nie dla mnie kolejna zabawa z niewypalem,juz zabawa w 24 mosfetowego infineona wystarczajaco wyprowadzila mnie z rownowagi.sam kolega 7h7 wiei zapewne poswiadczy ze infineon to nieudany wynalazek.spokojnie polecam produkty koleI 7h7 z pelna odpowiedzialnoscia za slowa.kellysa rowniez rozpatrywalem.wole jednak rodzima produkcje,z serwisem w polsce po wszystkich perypetiach jakie mialem.
Ostatnio zmieniony przez Pon 23 Mar, 2015, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
atomek1000 
szef



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Lis 2014
Posty: 1902
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 22 Mar, 2015   

A po ile on ma te sterowniki? bo nigdzie nie można znalezc cennikow
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group