ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
POISON ARSEN
Autor Wiadomość
Tomas 
szef


Pomógł: 20 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 1740
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 23 Mar, 2015   POISON ARSEN

Na wstępie chciałem się przywitać z szanownym gronem forumowiczów.
Zwę się Tomek i zamieszkuje Gdańsk. Przyszła myśl czemu by nie popróbować swoich sił z budową.

Mój rowerek to POISON ARSEN (full) z dosyć niewidzięczną ramą jeśli chodzi o montaż baterii ale w sumie i tak rama jest duża bo 22 cale.

ZAŁOŻENIA:
Chciałbym osiągnąć wzrost prędkości przejazdu przy pedałowaniu, bez wzrostu zmęczenia.

Pierwsze co mnie zainteresowało to ten zestawik
http://www.rowery-elektry...lektryczny-350w

Czy ktoś może coś powiedzieć o tym silniku ?

Jest to model8FUN CST 36V, 350W (8) [1306 0860].
Wiem że jest to silnik przekładniowy. Czy można dokupić do niego przekładnie bo mówicie że dosyć szybko lubią padać zębatki. Jak z trwałością tego silniczka ?

Pozdrawiam


PROJEKT FINALNY (ukończony) - STRONA 9


.
Ostatnio zmieniony przez Tomas Wto 29 Mar, 2016, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 23 Mar, 2015   

3.500 zł za ten zestaw wydaje mi się stanowczo za drogo. Ale bogatemu wszystko wolno ;) Za taką kasę można kupić całkiem fajny gotowy rower i nie męczyć się w dłubaninę ;)
 
 
Tomas 
szef


Pomógł: 20 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 1740
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 23 Mar, 2015   

No właśnie za cene tego zestawu można mieć całkiem fajny rowerek.
P.S i wcale nie jestem bogaty bo swój rowerek sam składałem kupując co miesiąc po jednej części :wink:

Sama bateria kosztuje w tym zestawie 1600zł.

Ciekawi mnie ten silnik bo może dało by się coś podobnego użyć u mnie no i z baterii zrobić coś ciekawszego i tańszego. Może pakiety z 18650
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Pon 23 Mar, 2015   

Założenia jak i teren po którym będzie użytkowany ebajk to jakieś wygórowane nie są. :P
Do tego fajna rama, duży trójkąt, daje ogromne pole do działania.

Jeśli masz aż taki duży budżet na stosunkowo mało mogący zestaw to może lepiej pomyśl nad zestawem typu MID (ee Bafang?). Czyli sinik nie w kole, ale przy korbie.
Zestaw będzie miał fajny stosunek cena-waga-możliwości. Szczyt techniki i mocy to może nie będzie, ale ma taki napę dużo zalet (np jazda bez oporu).
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
Ostatnio zmieniony przez tas Pon 23 Mar, 2015, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sietaz 
prezes


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 20 Maj 2014
Posty: 919
Skąd: warszawa
Wysłany: Pon 23 Mar, 2015   

A jakich założeń nie spełniaja silniki 9C i aku turnigy bo nie czaje?

Ten.zestaw który podaleś nie spełni Twoich potrzeb, a za 3500 zł można zrobić dalekosiężną rakietę :twisted:

Silniki 8fun są bardzo drogie - 170 dolców NETTO prosto z manufaktury przy zamówieniu na 30 sztuk :shock:
_________________
Jeżdżę na: Voyager I


Niech moc będzie z wami
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 23 Mar, 2015   

Silnik przekładniowy i 45 km/h, to nie bardzo będzie współdziałało. Do wyższych prędkości, to jednak silnik w kole, bez wewnętrznej przekładni.
Chłopaki na forum opisują, jak można złożyć samemu podobną baterię za dużo mniejsze pieniądze ;)
 
 
atomek1000 
szef



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Lis 2014
Posty: 1902
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 23 Mar, 2015   

Zwykły silnik 2806 od ninecontinent będzie najlepszy pod względem możliwości do ceny. Chcesz szybko, instalujesz mocny kontroler, chcesz wolno to wybierasz słabszy. Silnik jest w stanie przyjąć nawet chwilowo 2000W więc zapas jest. No i bezprzekładny więc bezobsługowy..
 
 
Tomas 
szef


Pomógł: 20 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 1740
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 23 Mar, 2015   

sietaz napisał/a:
A jakich założeń nie spełniaja silniki 9C i aku turnigy bo nie czaje?

:


Płynne działanie przy niskiej prędkości (poniżej 20km/h). Jak piszecie 2806 podobno jest głośny, szarpie i nie idzie. Przekładniowy tego nie będzie miał. Z drugiej strony
zeeltom napisał/a:
Silnik przekładniowy i 45 km/h, to nie bardzo będzie współdziałało

No własnie. Na stronie piszą że rozpędza się do 37km/h to już przyzwoicie. Pytanie jak to jest praktyce.

Może w kwestii silnika to by znalazło się coś co pojedzie z kulturą wolno szybko

tas napisał/a:
Jeśli masz aż taki duży budżet na stosunkowo mało mogący zestaw to może lepiej pomyśl nad zestawem typu MID (ee Bafang?). Czyli sinik nie w kole, ale przy korbie.

Gdzie można w polskim sklepie obejrzeć z ciekawości taki zestaw ?
atomek1000 napisał/a:

Zwykły silnik 2806 od ninecontinent będzie najlepszy pod względem możliwości do ceny.

Tylko czy dopedałuje na nim do domu jak mi bateria padnie ?
 
 
sietaz 
prezes


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 20 Maj 2014
Posty: 919
Skąd: warszawa
Wysłany: Pon 23 Mar, 2015   

Tylko dla tego silnika 37km/h to vmax i nie wiadomo jak zniesie 40 km przy maksimum swoich możliwości. To, że silniki 9C nie idą przy niskich prędkościach to jest na wyrost. Wcale nie szarpią. Do jakiś 7-9 km/h jest bardzo lekka wibracja, którą tylko słychać - nie wpływa to na komfort jazdy. Nie mają tak dużego oporu żeby nie można było jechać - dla prędkości normalnego rowerzysty tzn około 25km/h opór jest nikły
_________________
Jeżdżę na: Voyager I


Niech moc będzie z wami
 
 
Tomas 
szef


Pomógł: 20 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 1740
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 23 Mar, 2015   

Cytat:
Tylko dla tego silnika 37km/h to vmax i nie wiadomo jak zniesie 40 km przy maksimum swoich możliwości. To, że silniki 9C nie idą przy niskich prędkościach to jest na wyrost. Wcale nie szarpią. Do jakiś 7-9 km/h jest bardzo lekka wibracja, którą tylko słychać - nie wpływa to na komfort jazdy. Nie mają tak dużego oporu żeby nie można było jechać - dla prędkości normalnego rowerzysty tzn około 25km/h opór jest nikły


To mnie nawet przekonuje. Będę musiał przyjrzeć się jeszcze temu silnikowi. Szkoda że nie ma możliwości osobiście

Coś czuję żę z waszą pomocą uda mi się zrobić coś fajnego.
.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 23 Mar, 2015   

Wpadnij w maju na zlot, to sobie pooglądasz do bólu. ;)
 
 
Tomas 
szef


Pomógł: 20 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 1740
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto 24 Mar, 2015   

zeeltom napisał/a:
Wpadnij w maju na zlot, to sobie pooglądasz do bólu. ;)


A gdzie i kiedy sie to odbędzie ? :grin:

Gdzieś widziałem tu na forum projekt na bazie SCOTTA (czarny z żółtymi naklejkami) gdzie kolega szukał silnika o dużym momencie który ładnie szedł i nie szarpał od samego dołu i mu się to udało. Teraz nie mogę znaleźć tego projektu.

Panowie jak to jest z tymi Turingami i pewnością dostawy z zagranicy ? Trochę mam obawy bo nie mam paypala, karty kredytowej i nigdy tak nie płaciłem. Poza tym wysyłasz pieniądze w ciemno (niemałe za 12 sztuk) i pozostaje Ci tylko modlitwa że dojdzie.

.
 
 
bloodyopel 
szef
Krystian


Pomógł: 23 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sty 2012
Posty: 1175
Skąd: Słupca k.Konina
Wysłany: Wto 24 Mar, 2015   

Tomas, spokojnie, nie ma z tym problemów ;)
_________________
Obecny e-bike: LIMBER BIG BOY
 
 
sietaz 
prezes


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 20 Maj 2014
Posty: 919
Skąd: warszawa
Wysłany: Wto 24 Mar, 2015   

Hobbyking to renomowana i solidna firma. Nawet nie ma opcji żeby coś nie doszło. Uzasadnione reklamację uznawane są zawsze
_________________
Jeżdżę na: Voyager I


Niech moc będzie z wami
 
 
Traktor69 
młodzik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 84
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Wto 24 Mar, 2015   

Tomas napisał/a:



Gdzieś widziałem tu na forum projekt na bazie SCOTTA (czarny z żółtymi naklejkami) gdzie kolega szukał silnika o dużym momencie który ładnie szedł i nie szarpał od samego dołu i mu się to udało. Teraz nie mogę znaleźć tego projektu.



http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1806





pzdr
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group