ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
[ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
Autor Wiadomość
Freerider 
kierownik


Pomógł: 3 razy
Wiek: 27
Dołączył: 29 Lis 2014
Posty: 320
Skąd: Królików
Wysłany: Sob 02 Maj, 2015   

Adam Wysokiński napisał/a:
Teraz robiłem skrzynkę i mocowałem po 2 śrubki w podsiodłowej, górnej i skośnej. Śrubki M4 w nitonakrętki. W ramie otwory 6mm. Nie mam sraczki, że się złamie


No i pięknie. :grin: Od razu będę spokojniejszy. Teraz tylko blachę jakoś w domu pociąć. :shock:
 
 
Adam Wysokiński 
szef


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 1658
Skąd: Warszawa (okolice)
Wysłany: Sob 02 Maj, 2015   

Ale nie znaczy to, że u Ciebie będzie ok. Zachowaj bolszewicką czujność :wink:
 
 
Freerider 
kierownik


Pomógł: 3 razy
Wiek: 27
Dołączył: 29 Lis 2014
Posty: 320
Skąd: Królików
Wysłany: Nie 03 Maj, 2015   

Maksymalne napięcie zasilania 7x9 to niby 120V...a co jeśli podam mu więcej? Gdzie znaleźć sterowniki/bms/ładowarka pod 28/32s? :shock:
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Nie 03 Maj, 2015   

To jest chyba droga w złą stronę :P
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
Pykacz 
szef


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 1561
Wysłany: Nie 03 Maj, 2015   

tas napisał/a:
To jest chyba droga w złą stronę :P


Zgadzam się w pełnej rozciągłości . To jest raczej sporo za dużo potencjalnych kW jak na ten 800W silniczek .
 
 
Freerider 
kierownik


Pomógł: 3 razy
Wiek: 27
Dołączył: 29 Lis 2014
Posty: 320
Skąd: Królików
Wysłany: Pon 04 Maj, 2015   

24s będzie...Prądu na początku tyle ile oryginalne chińskiej maści sterownik da, a potem to ten no ekhem...Tylko kurde jak rurka od oleju idzie to uszczelka mi się podniosła na osi o.O A jeszcze wczoraj dobrze było :(
 
 
Mechano 
szef
młody elektronik


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 1337
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 05 Maj, 2015   

Wpadłem na ciekawy pomysł. Gdybym miał ładowarkę 8s 350W i zastosował do niej 2 zasilacze od xboxa połączone szeregowo to miałbym 432W. Styknie? Byłoby tanio i dużo mocy :grin:
 
 
bloodyopel 
szef
Krystian


Pomógł: 23 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sty 2012
Posty: 1175
Skąd: Słupca k.Konina
Wysłany: Wto 05 Maj, 2015   

Po raz, najmocniejsze zasilacze od Xboxa mają po 203W więc max co możesz uzyskać to 406W - straty, co de facto wystarczy dla ładowarki 350W. Po dwa, pytanie czy ta ladowarka może być zasilana z 24V - nie podałeś modelu. Bo łącząc zasilacze od Xboxa szeregowo właśnie 24V uzyskasz. Po trzy, trzeba sprawdzić czy zasilacze impulsowe z Xboxa mogą w ogóle współpracować szeregowo (jeśli już to równolegle wydaje się bardziej naturalnie).
_________________
Obecny e-bike: LIMBER BIG BOY
Ostatnio zmieniony przez bloodyopel Wto 05 Maj, 2015, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mechano 
szef
młody elektronik


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 1337
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 05 Maj, 2015   

Z tego co wiem to przetwornic nie łączy się równolegle właśnie ze względu na fakt, że są impulsowe :wink: Poza tym patrząc na opisy w internecie to tam łączą je szeregowo dla dużych mocy:
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=6634
Interesuje mnie iCharger 208B ma 350W czyli tyle ile potrzeba i wydaje się idealna dla mnie. Tylko nie chcę wydawać kolejnej góry pieniędzy na zasilacz.
Pytanie: można szeregowo czy nie?
 
 
bloodyopel 
szef
Krystian


Pomógł: 23 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sty 2012
Posty: 1175
Skąd: Słupca k.Konina
Wysłany: Wto 05 Maj, 2015   

Fakt, trochę się zagalopowałem, równolegle nic dobrego by z tego nie wyszło ;)

Co do szeregowego połączenia, niektóre zasilacze impulsowe mają połączoną masę wyjścia z PE na wejściu. Przy zasilaczach Xbox to nie występuje bo nawet tego bolca nie ma :P więc jeśli wyjście jest galwanicznie oddzielone od sieci po stronie wysokiej to powinno być ok.
_________________
Obecny e-bike: LIMBER BIG BOY
 
 
atomek1000 
szef



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Lis 2014
Posty: 1902
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 05 Maj, 2015   

350W to nie tak dużo :mrgreen:
a w związku z tym postem na rc-fpv mam właśnie takie combo zasilaczy dell na 24V i dają 1000W, nie ma klopotu, tylko glosne są nie to cisza xboxowego
 
 
bloodyopel 
szef
Krystian


Pomógł: 23 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sty 2012
Posty: 1175
Skąd: Słupca k.Konina
Wysłany: Wto 05 Maj, 2015   

Mechano, jeszcze swoją drogą, jeśli chcesz w miarę tanio a pozostać przy ładowarkach modelarskich to rozważ rozwiązanie które ja zastosowałem, zamiast iChargera za około 590zł (allegro) kupić dwie ładowarki imax B8+ / accucel 8. Zamiast 8s 350W masz 16s 150W - prędkość ładowania praktycznie ta sama a nie musisz pilnować aby się przepiąć ;) no i tak samo 2 zasilacze Xbox w zupełności wystarczają, i to bez ich łączenia :)
_________________
Obecny e-bike: LIMBER BIG BOY
 
 
Yin 
prezes


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 805
Skąd: Katowice
Wysłany: Nie 10 Maj, 2015   

Powtórzę pytanie:
1. Czy dla Nine Continent RH2806 (10x6) w kole 26" maksymalny prąd chwilowy 60A to nie za wiele? Pakiet 16s2p.

I dwa kolejne pytanka:

2. Czy lepiej zbudować z 14.8 HC dwa pakiety 16s2p czy jeden 16s4p? Kombinuję w tą stronę że im więcej dokładamy P tym większa szansa na trafienie wadliwego ogniwa w pakiecie. Przy 2 aku 16s2p łatwiej by było znaleźć wadliwą celę.

3. Czy można przejść z ładowania akumulatora złożonego z 16s4p dwoma ładowarkami i8 aku po powiedzmy roku na bms'a? Zakładam że tak bo skoro aku było było od początku używane jako całość i ma taką samą ilość cykli, ale może o czymś nie wiem :)
 
 
sietaz 
prezes


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 20 Maj 2014
Posty: 919
Skąd: warszawa
Wysłany: Nie 10 Maj, 2015   

1. To jest prawie max dla tego silnika. Zaleca się umiarkowaną ostrożność albo instalacja zabezpieczenia termicznego

2. 16s4p jest lepsze. Idzie mniejszy prąd na cele co daję większą żywotność pakietu niż dwóch 16s2p. Nie ma co zakładać, że jakaś cela Ci walnie, a nawet jeżeli to z pomocą forum poradzisz sobie :wink:

3. Spokojnie można przejść - nie lepiej od razu dać bms niż się bawić dwoma ładowarkami? To nie ekonomicznej i zwiększa ryzyko awarii
_________________
Jeżdżę na: Voyager I


Niech moc będzie z wami
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Nie 10 Maj, 2015   

1. Albowiem powiadam Ci iż się nie narodził taki ebajker jeszcze, co by moc maksymalną ograniczał jedynie do 10 sekund, nie więcej. :)
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group