ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem: zmiana kąta nachylenia zacisków hamulca
Autor Wiadomość
newbe 
początkujący


Dołączył: 11 Mar 2015
Posty: 41
Skąd: Wroclaw
  Wysłany: Wto 12 Maj, 2015   Problem: zmiana kąta nachylenia zacisków hamulca

Witam wszystkich Forumowiczów,
Natknąłem się na następujący problem. Zamontowałem silnik w tylnej piaście, który delikatnie rozepchał mi tylne widełki ramy. Spowodowało to zmianę nachylenia zacisku hamulca tarczowego i wygięcie tarczy hamulcowej. Aktualnie nie ma możliwości wyregulowania zacisków hamulca.
W serwisie zalecili, abym wymienił tarcze na większą, co umożliwi lepsze wyregulowanie zacisków hamulca. Pytanie do Was jak rozwiązalibyście ten problem?

W serwisie Allegro znalazłem takie tarcze:
1. http://allegro.pl/a2z-spv...5170270742.html
2. http://allegro.pl/tarcza-...5319538019.html
i adapter:
http://allegro.pl/shimano...4989003458.html
Czy to co zamierzam zrobić ma sens?
 
 
Freerider 
kierownik


Pomógł: 3 razy
Wiek: 27
Dołączył: 29 Lis 2014
Posty: 320
Skąd: Królików
Wysłany: Wto 12 Maj, 2015   

Masz mocowanie PM czy IS? Adapter podałeś pod IS na PM. Zresztą nie zmienia to faktu że tak kąta zacisku nie zmienisz, wszystko jest zrobione tak aby można było przesuwać zacisk na boki a nie zmieniać jego kąta. Jak masz PM to można bawić się z podkładkami jak w VB były a jak IS, to może małe gięcie? :D
 
 
newbe 
początkujący


Dołączył: 11 Mar 2015
Posty: 41
Skąd: Wroclaw
Wysłany: Wto 12 Maj, 2015   

Dzięki za odpowiedź, mam mocowanie PM - mocowanie śrub jest równoległe do ramy. Właśnie w serwisie powiedzieli, że nie chcą się podjąć małego gięcia ramy. A taki zabieg może poważnie uszkodzić ramę czy to jest po prostu dmuchanie na zimne ze strony serwisu? Idea jest taka, że tarcza jest większa (większy promień) i łatwiej będzie ustawić zaciski hamulca.
Ogólnie Pan w serwisie powiedział, że będzie myślał nad tym problemem ale nie wiem co wymyśli więc pomyślałem, że temat poruszę na forum :)
 
 
bloodyopel 
szef
Krystian


Pomógł: 23 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sty 2012
Posty: 1175
Skąd: Słupca k.Konina
Wysłany: Wto 12 Maj, 2015   

Najłatwiej (niekoniecznie najtaniej) to chyba adapter PM-IS i zacisk na IS :mrgreen: przy IS zawsze można dać podkładki aby lekko oddalić zacisk od silnika
_________________
Obecny e-bike: LIMBER BIG BOY
 
 
Freerider 
kierownik


Pomógł: 3 razy
Wiek: 27
Dołączył: 29 Lis 2014
Posty: 320
Skąd: Królików
Wysłany: Wto 12 Maj, 2015   

W takim razie ten adapter który podałeś jest zły, potrzebujesz PM-PM. Jeśli w ogóle potrzebna ci większa tarcza...Jeśli chcesz zmienić kąt w PM to jedyne co przychodzi mi do głowy to http://www.bikekatalog.pl...37_08_01_13.jpg dasz od dołu zacisku jedną wklęsłą i jedyną wypukłą i tak samo od góry. Dodajesz zwykłe podkładki tak żeby te pod spodem miały 1cm (około bo góra dół będą się różnić). I wtedy tarcza 180mm. Jak chcesz 203mm to kupujesz adapter 180mm i te podkładki. Przy PM nic sensowniejszego nie zrobisz niestety ;/ Chyba że zacisk na IS, adapter z PM na IS i wygięcie go. ;) Ogólnie z tymi podkładkami trzeba uważać...Lepiej mocować to do adaptera niż od razu do ramy. :D
 
 
Freerider 
kierownik


Pomógł: 3 razy
Wiek: 27
Dołączył: 29 Lis 2014
Posty: 320
Skąd: Królików
Wysłany: Wto 12 Maj, 2015   

bloodyopel napisał/a:
Najłatwiej (niekoniecznie najtaniej) to chyba adapter PM-IS i zacisk na IS przy IS zawsze można dać podkładki aby lekko oddalić zacisk od silnika


Chodzi o kąt a nie oddalenie. ;)
newbe napisał/a:
mam mocowanie PM - mocowanie śrub jest równoległe do ramy.
Równolegle? http://foto.mtb-forum.it/data/603/medium/06.png Które? Dla pewności. :D
 
 
newbe 
początkujący


Dołączył: 11 Mar 2015
Posty: 41
Skąd: Wroclaw
Wysłany: Wto 12 Maj, 2015   

Mam mocowanie PM :) Wszystkie wątpliwości rozwiane.
Freeider, mógłbyś podesłać namiary na sklep z tymi podkładkami?
Czyli kupuję tarcze 208 i adapter PM/PM na 180 oraz te śruby. Ale te śruby pozwolą mi odsunąć zacisk hamulca i delikatnie je wygiąć?
 
 
Freerider 
kierownik


Pomógł: 3 razy
Wiek: 27
Dołączył: 29 Lis 2014
Posty: 320
Skąd: Królików
Wysłany: Wto 12 Maj, 2015   

Te śruby są właśnie po to aby można było delikatnie wygiąć zacisk. Szczerze to ja mam tak zrobione na tyle swojej starej ramy. Będę w domu to spróbuje go pochylić. Ma być do wewnątrz ramy czy na zewnątrz? :cool:
 
 
newbe 
początkujący


Dołączył: 11 Mar 2015
Posty: 41
Skąd: Wroclaw
Wysłany: Wto 12 Maj, 2015   

Dzięki! :)
Zacisk wygiął się do wewnątrz. Mógłbyś przesłać jakieś zdjęcie?
 
 
newbe 
początkujący


Dołączył: 11 Mar 2015
Posty: 41
Skąd: Wroclaw
Wysłany: Śro 13 Maj, 2015   

Mógłbyś podać namiary, w jaki sposób wyszukać te śruby ( http://www.bikekatalog.pl...37_08_01_13.jpg ) w sklepie internetowym? Szukam w bikekatalog.pl ale nie mogę ich znaleźć.
 
 
Pavyan 
kierownik


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 383
Skąd: Mazowsze
Wysłany: Śro 13 Maj, 2015   

O to chodzi? Wyszukiwałem obrazem, googlem.
http://katalog.bikeworld....ali_nierdzewnej
Ale jak to kupić, nie widzę - jakby sklepu/koszyka nie było :grin: ?
Dziwny sklep, jest z boku jakaś "teczka" zamiast koszyka? Można tam "wrzucić" produkt.
 
 
Freerider 
kierownik


Pomógł: 3 razy
Wiek: 27
Dołączył: 29 Lis 2014
Posty: 320
Skąd: Królików
Wysłany: Śro 13 Maj, 2015   

Aż głupio ale nie mam czasu nawet do garażu iść, wychodzę z domu o 7 i wracam o 21...Nie wiem czy da się je normalnie kupić, na pewno w każdym rowerowym dostaniemy używane od starych v-b. ;) Będę miał czas to zrobię fotki tego z madzi i spróbuje wygiąć na tych podkładkach zacisk do wewnątrz.
 
 
newbe 
początkujący


Dołączył: 11 Mar 2015
Posty: 41
Skąd: Wroclaw
Wysłany: Czw 14 Maj, 2015   

Freerider, nie ma najmniejszego problemu, całkowicie Cię rozumiem. Mam podobnie, u mnie gotowe części do złożenia bajka leżały 4 tygodnie zanim znalazłem chwilę wolnego czasu.

Nie wpadłem na to, że to są śruby od v-breaków, z kupnem bankowo nie będzie problemów.

Wracając do tematu mocowania zacisku, prawdopodobnie mam mocowanie do dwóch standardów IS i PM, możecie to potwierdzić ze zdjęcia?

 
 
Freerider 
kierownik


Pomógł: 3 razy
Wiek: 27
Dołączył: 29 Lis 2014
Posty: 320
Skąd: Królików
Wysłany: Śro 20 Maj, 2015   

Tak, mocowanie jest PM, wreszcie mam neta na kompie. *.* Ustawiałem zacisk, da się go pochylić, może nie dużo ale się da. Ciekawe tylko czy po ostrym hamowaniu nie wróci do swojego pierwotnego położenia . Jakbyś nie mógł kupić tych podkładek to mogę ci wysłać 8szt. ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group