ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z rowerem 36v/250w bdlc
Autor Wiadomość
jarob7340 
początkujący
Jarob7340


Wiek: 25
Dołączył: 09 Cze 2015
Posty: 4
Skąd: Koło
  Wysłany: Wto 09 Cze, 2015   Problem z rowerem 36v/250w bdlc

Witam was serdecznie. Mam problem z rowerkiem. Otóż podczas jazdy silnik dziwnie się zachowywał i w pewnym momencie wspomaganie padło. Rozebrałem rowerek aby zajrzeć do sterownika i do przewodów. Okazało się ze musiałem zmienić sterownik, ale po zmianie rower buczał i silnik lekko drygnął i dalej już się nie kręcił. Wszystko podpięte prawidłowo. Pomyślałem więc że pora zajrzeć do hallów. Napięcia przy kręceniu kołem nie spadały do zera na jednym hallu więc kupiłem 3 nowe bodaj ss41 czy jakoś tak. Silnik kręcił się lekko rozebrałem go staranie i wymieniłem halle i teraz jest problem bo silnik strasznie ciężko się obraca a między przewodami a obudową silnika nie ma zwarcia pomierzone miernikiem. Lubię majsterkować ale ten rowerek już napsuł mi nerwów. Poradźcie coś bo nie chce kupować silnika, przejrzałem uzwojenie i drut wygląda na cały nigdzie nie odpadła emalia. Magnesy też wyglądają w miarę. Nie są mocno poprzecierane.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 09 Cze, 2015   

Odepnij silnik od kontrolera i wtedy sprawdź.
Ciężkie obracanie silnika sugeruje zwarcie silnika na przewodach zasilających.
Jak je odepniesz będziesz wiedział, że to nie zwarcie w sterowniku.
Buczenie silnika po wymianie sterownika sugeruje z kolei, że były źle podłączone przewody do sterownika, a konkretnie ich kolejność. Nowy sterownik niekoniecznie musi mieć te same fazy na tych samych kolorach przewodów.
 
 
jarob7340 
początkujący
Jarob7340


Wiek: 25
Dołączył: 09 Cze 2015
Posty: 4
Skąd: Koło
Wysłany: Wto 09 Cze, 2015   

Tylko chodzi o to ze przewody są odpięte od sterownika. Wyjąłem cały "stojan" z obręczy, czyli ściągnąłem te dwa dekielki i potem włożyłem obręcz z magnesami i szprychami no w sensie całe koło ale nie złożyłem tych dekielków jeszcze. Czy jak założe te dekielki z łożyskami to wtedy przestanie tak cięzko się kręcić ? bo chciałem w imadle ręką zakręcić tylko bez tych dekli i strasznie cięzko szedł.
 
 
maniakev
stażysta


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lis 2009
Posty: 124
Wysłany: Wto 09 Cze, 2015   

"Magnesy też wyglądają w miarę. Nie są mocno poprzecierane."

To sugeruje, że coś właśnie o magnesy ociera, a nie powinno.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 09 Cze, 2015   

jarob7340 napisał/a:
... ale nie złożyłem tych dekielków jeszcze. Czy jak założe te dekielki z łożyskami to wtedy przestanie tak cięzko się kręcić ? bo chciałem w imadle ręką zakręcić tylko bez tych dekli i strasznie cięzko szedł.


To kręciłeś bez łożysk???
No to nic dziwnego, że się ciężko kręcił :D :D
Załóż dekle z łożyskami :D
 
 
jarob7340 
początkujący
Jarob7340


Wiek: 25
Dołączył: 09 Cze 2015
Posty: 4
Skąd: Koło
Wysłany: Wto 09 Cze, 2015   

bo nie miałem załozyć jak tych dekielków :D bo są właśnie wyciągnięte simery i łożyska. Jutro poskładam całość i dam znać Mam nadzieje ze rowerek ruszy bo to rower babci
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 10 Cze, 2015   

Te dekielki z łożyskami utrzymują szczelinę między cewkami i magnesami około 1 mm, więc bez nich magnesy się przyklejają do blachy cewek i tego nie ruszysz ;)
 
 
jarob7340 
początkujący
Jarob7340


Wiek: 25
Dołączył: 09 Cze 2015
Posty: 4
Skąd: Koło
Wysłany: Śro 10 Cze, 2015   

Dobra dzięki wam :) Wybaczcie po raz pierwszy miałem do czynienia z rowerkiem elektrycznym i wgl pierwszy raz obcowałem z silnikiem bez szczotkowym
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group