ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Pekajace szprychy
Autor Wiadomość
sunman 
kierownik


Dołączył: 08 Kwi 2014
Posty: 317
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pią 24 Lip, 2015   

W moim przypadku (podepne sie z SB) Pekaja zawsze od strony tarczy hamulcowej i na zagieciu od piasty , to zwykle kola nosne w 3 kolowym rowerze 2 z przodu.

jest tam tarcza 3mm i hamulce motorkowe 2 tlokowe wiec je obwianialem poczatkowo ze wyginaja cale kolo z tarcza po roku tak sie wyrobily ze juz same wybieraja sobie tarcza bo maja tak luzne czesci pomiezy montazem a zaciskiem i poprawilo sie , ale wciaz przy zakretach strzelaja.

zaplot jest na 2 krzyze szprychy 3mm obciazenie na caly pojazd od 200 do 450 normlanie (tu jest spoko)
a pekaja przy 450-580 , zas na tyle i hubzilla i maxus odpukac zadna nie strzelila
 
 
daamianr 
młodzik


Wiek: 47
Dołączył: 07 Lip 2014
Posty: 50
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 24 Lip, 2015   

Bylem dzisiaj w sklepie rowerowym i zmienia zaplot wedlug waszych wskazowek na jeden krzyz.
Sklep zrobi to na koszt wlasny.

Dziekuje bardzo za szybka, fachowa pomoc i wszystkie komentarze.

To forum jest naprawde swietne!

Pozdrawiam wszystkich forumowiczow
_________________
Damian
 
 
sietaz 
prezes


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 20 Maj 2014
Posty: 919
Skąd: warszawa
Wysłany: Pią 24 Lip, 2015   

Moim zdaniem i tak najlepszym rozwiązaniem są szprychy około 3.2 mm. Dużo roboty z rozwierceniem obręczy i silnika. Ciężkie zaplatanie, jak bym miał robić taki tuning u kogoś to bym chyba krzyknął ze dwie stówy :razz: . Ale otrzymuje się koło na zasadzie zapleć i zapomnij, zero dociągania, nie trzeba nawet poprawnie tego zrobić. Kumpel wjechał ostatnio w krawężnik przy 40 km/h, mocno go wyrzucił w górę, ale z roweru nie zleciał, uszkodził aku a koło? - nic
_________________
Jeżdżę na: Voyager I


Niech moc będzie z wami
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Sob 25 Lip, 2015   

Potwierdzam. Miałem problemy z przednim kołem w słoneczniku. Założyłem szprychy 3,2 mm i zapomniałem o kole ;)
 
 
Pykacz 
szef


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 1561
Wysłany: Sob 25 Lip, 2015   

U kolegi w tym przypadku to byłby przerost nad treścią . Ale fakt ze to trzyma .
Przy moim ostatni swoim wypadku (czołówka z osobówką ) złamałem spinnera 178mm (rura sterowa się złamała) sam spiner połamany i wygięty świński ogon (skręcony jakieś 45stopni). Wygięte, wyrwane stery (tylko 1 miska została ale wygięta a stery za 120zł). A z kołem co ? A no nic wydaje mi się że jest minimalna 0,5mm centra L/P . Z tym że nie jestem pewien że to się stało przy wypadku bo od zapleceniu i wycentrowałem zrobiłem jakieś 1tyś km nie poprawiając niczego . Koło zaplecione w szprychy od tasa czyli 3,2mm w stalową obręcz 1.40x17 za 50zł i oponę Heidenau . No normalnie pancerne rozwiązanie :grin:
 
 
wesmar 
stażysta
wesmar


Pomógł: 1 raz
Wiek: 49
Dołączył: 23 Maj 2015
Posty: 114
Skąd: W-wa
Wysłany: Śro 23 Sie, 2017   

W Warszawie serwisy dzisiejsze wprowadzają mnie w zdumienie. Większość nie ma tensometru i naciągają szprychy pow 120 kg, nawet do 150 i więcej, a potem szprychy pękają. Po koleżeńsku czasem zlituję się nad chłopakami i poprawię. Dodam, że sam nie muszę mieć tensometru bo mam 'Ucho' i ustawię te 100 kg z dokładnością do 5 %.
A serwisy choć na pozór koła wycentrują niemal idealnie, a ja zagram na szprychach i słyszę rozpięty akord wiem, że klient się nie nacieszy stabilna jazdą. A to szprycha pęknie, a to wyrwie z kapselka. Podstawa to strojenie akustyczne, jak gitarkę szprychy mają grać równo, stukać można inną luźną szprychą lub pałeczką od sushi. Każda ma wydawać ten sam dźwięk. Nie muszę dodawać, że przy symetrii jaka jest w dzisiejszych szprychach i obręczach centrowanie akustyczne jest na cały żywot koła. Bezwzględnie równe, wzorcowe..
P.S Na Nowowiejskiej 10 w podziemiu - ten z dredami i ukraińskim akcentem jest niezły, ale poddał mi się z silnikiem jednym po 2 podejściach zaplotu. Lubię delegować zadania, jednak nie ma to ostatecznie jak kontrola i własna robota
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Czw 24 Sie, 2017   

Wszystko się zgadza. Pod warunkiem, że zaplatasz do prostej obręczy. Po uderzeniu w krawężnik, czy inną przeszkodę, gdy obręcz się skrzywi, to już nie będzie jednakowy dźwięk po wyprostowaniu naciągiem ;)
 
 
irrs 
brygadzista


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Gru 2014
Posty: 274
Skąd: Poznan.
Wysłany: Czw 24 Sie, 2017   

Wymyslilem sobie, ze bede sprawdzal naprezenie szprych poprzez tony jakie one wydaja, natomiast tony pomierze aplikacja na smartfona, ale nie wyszlo (bo tam sie chyba nakladaja rozne czestotliwosci) ;) moze nie przetestowalem wystarczajacej ilosci aplikacji ;)
 
 
Mitar 
kierownik



Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 07 Gru 2016
Posty: 376
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 24 Sie, 2017   

zeeltom napisał/a:
Wszystko się zgadza. Pod warunkiem, że zaplatasz do prostej obręczy. Po uderzeniu w krawężnik, czy inną przeszkodę, gdy obręcz się skrzywi, to już nie będzie jednakowy dźwięk po wyprostowaniu naciągiem ;)


Właśnie jak to jest naprawdę, bo u mnie po centrowaniu koła w serwisie szprychy grają różnie, i teraz jeśli zacznę je ustawia na jednolity dźwięk to nie rozcentruje koła?
 
 
irrs 
brygadzista


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Gru 2014
Posty: 274
Skąd: Poznan.
Wysłany: Czw 24 Sie, 2017   

Jesli teraz jest dobrze nacentrowane a zacznie sie 'stroic' szprychy pod jeden dzwiek to na pewno sie zrobi skolioze. Tez mam ten dylemat....
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Czw 24 Sie, 2017   

Pogiętą obręcz można wstępnie spróbować "naprawić" gumowym młotem. Reszta w zasięgu naciągu szprych. Będą "grać" jednakowo przy prostej obręczy. Pokrzywiona będzie "grać" różnie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group