ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Nostusek
Sob 07 Gru, 2013
Czy wystarczy nam prądu?
Autor Wiadomość
smoczy
[Usunięty]

Wysłany: Śro 26 Lis, 2008   

Adam Wysokiński napisał/a:

Własnie o to mi chodzi.
A energię do wyprodukowania czegokolwiek trzeba brac na pewno nie ze spalania paliw kopalnych czy innych niby ekologicznych.
Dociera do nas dużo energii za słońca i dużo jest jej we wnętrzu ziemi.
Trzeba z niej korzystać za wszelką cenę !


zastanów się jeszcze raz.... jeśli ilość energii potrzebnej do wyprodukowania urządzenia nie zwróci się w okresie życia tego urządzenia - to NIE MA SENSU produkować tego urządzenia albo instalować go w takim miejscu. Bardziej zaśmiecisz i zatrujesz środowisko produkując to urzadzenie niż zapobiegniesz temu używając go. Za wszelką cenę nie jest hasłem rozwoju zrównoważonego, tak przy okazji ;)
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro 26 Lis, 2008   

To ludziska kupują obrzydliwe spalinowce za ok. 150 tyś.zł., a po dwóch lub trzech latach ta maszyna jest warta najwyżej połowę tej wielkiej sumy. Mogli by kupić autko za 3 tyś.zł.; ile by zaoszczędzili.
Nie wszystko musi się zwrócić, nie te kalkulacje.
Dzisiaj mieć wiatrak, to zaszczyt, a jak się zwróci, to dobrze (ale człek staje się niezależnym).
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
Adam Wysokiński 
szef


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 1658
Skąd: Warszawa (okolice)
Wysłany: Śro 26 Lis, 2008   

smoczy napisał/a:
zastanów się jeszcze raz.... jeśli ilość energii potrzebnej do wyprodukowania urządzenia nie zwróci się w okresie życia tego urządzenia - to NIE MA SENSU produkować tego urządzenia albo instalować go w takim miejscu. Bardziej zaśmiecisz i zatrujesz środowisko produkując to urzadzenie niż zapobiegniesz temu używając go. Za wszelką cenę nie jest hasłem rozwoju zrównoważonego, tak przy okazji


Zatruje środowisko energią np. ze słońca???
To według Ciebie nie ma co stosować ekologicznych technologii bo są całkowicie nieekologiczne?
Lepiej spalać węgiel,benzynę,gaz bo to czysta energia?
 
 
smoczy
[Usunięty]

Wysłany: Śro 26 Lis, 2008   

przeczytaj jeszcze raz co napisałem, nie działasz w próżni - bilans energetyczny jest ważny dla emisji zanieczyszczeń globalnie. lokalnie minimalnie zmniejszysz zanieczyszczenia ale globalnie one wzrosną.

wyjaśnię łopatologicznie - masz pracownika w firmie. chcesz zatrudnić drugiego - za jego wyszkolenie płacisz pierwszemu 1000 zł. Drugi pracownik po przeszkoleniu pracuje i wypracowuje 800 zł po czym odchodzi. w efekcie wydałeś więcej niż jak byś go nie zatrudniał. Teraz wyobraź sobie że każda złotówka to kilogram CO2 wydzielony do atmosfery. już jasne?
 
 
Adam Wysokiński 
szef


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 1658
Skąd: Warszawa (okolice)
Wysłany: Śro 26 Lis, 2008   

he,he
Drugi pracownik nie odchodzi,lecz pracuje wiele lat!

Wiercisz dziurę w ziemi, wpuszczasz tam wodę,a wypływającą dajesz na kaloryfery.
Jest ogrzewanie i nie powiesz mi że jest to mniej eko niż spalanie węgla.
Taki system jest prosty i pracuje przez wiele lat.

Trzeba szukać prostych i skutecznych rozwiązań.
Zamiast stosować w budynku klimatyzację w lecie,wystarczy do budynku podawać powietrze przez rury zakopane w ziemi,jest zimne.
Bardziej eko jak normalna klima.

Na pewno nie da się produkować energii całkowicie bez zanieczyszczeń,ale trzeba szukać rozwiązań
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro 26 Lis, 2008   

Przed chwilą oglądałem w TV na Disovery Science program "Ekotechnologie", głównie o Szwecji. Tam umieją inaczej liczyć i im się opłaci: fotoogniwa, wiatraki, geotermia itp. (głównie do celów elektrycznych czyli też EV).
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
kuras999
[Usunięty]

Wysłany: Śro 26 Lis, 2008   

co do zastępowania diodami halogenów warto zerknąć tutaj:
http://pl.wikipedia.org/w...7_%C5%9Bwietlna

wartości koło 100lm/W z diody led uzyskiwane są na razie w laboratoriach nie można praktycznie dostać takiej diody, obecnie dostępne "superjasne" mają około 70lm/W diody mocy mają mniejszą sprawność a jeżeli te lampy na prawdę dają takie natężenie światła to na mniejszą powierzchnię fizyki nie da się oszukać

sam montowałem w rowerze elektrycznym 96 sztuk (łacznie coś ponad 6W) "superjasnych" diod led zasilam je prądem znamionowym i światło jest na prawdę silne ale nie porównałbym go do halogenu 40W skupionego w tak wąską wiązkę

pozdrawiam!
 
 
Natanoj 
kierownik



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Mar 2006
Posty: 314
Skąd: Małopolskie
Wysłany: Śro 26 Lis, 2008   

Co do tych świetlówek to kiedyś był świetny temat na elce. Te które potrzebują trochę czasu na zaświecenie się to chyba były z zapłonem na gorąco. Wdzięczne świetlówki pracujące lata bez przepalenia. Te które są teraz popularne to z zapłonem na zimno, znacznie szybciej się przepalają. Wiem z własnego doświadczenia, W lampionie w głównym pokoju mam 6 takich z zapłonem na gorąco i pracują bez zarzutu już około 10 lat! (mam jeszcze rachunek) Prz czym świetlówki w przedpokoju które zaświecają się od razu muszę wymieniać co 4-12 miesięcy.

Chciałbym sie też dowiedzieć dokładniej jak ma sie sprawa z tymi żarówkami diodowymi. Na allegro wszędzie piszą to samo, czyli żywotność 11 lat i niskie zużycie prądu. Na niektórych aukcjach są nawet zdjęcia porównawcze żarówek diodowych do zwykłych. Moim zdaniem do pomieszczeń roboczych typu przedpokój, kuchnia, w grę wchodzi tylko kolor biały zimny, świeci najmocniej. Jak to się ma w rzeczywistości? Jakich sprzedawców ewentualnie polecacie? Jak świecą takie żarówki diodowe "w oprawie", wyglądajace jak zwykłe białe żarówki?

przykładowy link do takiej żarówki (jest też porównanie świecenia):
http://www.allegro.pl/ite..._e27_zimna.html

Edit (apropo postu na dole):
heh barwa biała ciepła, według porównań umieszczonych na aukcjach allegro świecą znacznie słabiej niż białą zimna, chociaż chyba światło bardziej przyjemne dla oka.
Ostatnio zmieniony przez Natanoj Śro 26 Lis, 2008, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Slawek
[Usunięty]

Wysłany: Śro 26 Lis, 2008   

Koryguje bo odszukałem co kupiłem:

180 LED ! Pierwsza na Allegro 180LED!! E27 Ciepła

Kiedyś kupiłem na allegro żarówkę LED jest tam 180 LED.
Kosztowała około 119zł, miała świecić jak zwykła 100W, a świeci jak 50-60W.
Moc 10W, czyli przelicznik tak jak w świetlówce 5 razy mniej energii.

Na LED jest przelicznik 1:5 czyli 3W świeci jak 15W, a nie 30W.

Kolega testował LED do samochodu i stwierdził że mocne LED daje mocne światło, ale na małą odległość (nadają się do kierunkowskazów, ale nie do świateł cofania)
 
 
Mibars 
kierownik
Leń patentowany



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 382
Skąd: Nadarzyn k. W-wy
Wysłany: Czw 27 Lis, 2008   

Ja się zastanawiam nad jednym.

Od pewnego czasu jest obowiązek jeździć z włączonymi światłami dziennymi, niektórzy producenci (np Audi) pakuja do reflektorów superjasne, fikuśnie rozmieszczone (a w raktyce widoczne dobrze tylko centalnie od przodu) diody LED i się chwalą, ze ekoświatła dzienne itd...

A czemu nikt nie pomyślał o świetlówce? Taka krótka, kilkunastocentymetrowa świetlówka jak z latarki sprawdziłaby się idealnie w formie światła dziennego - świeci dookólnie (zawsze można dać za nią odbłysnik), pobiera mało prądu, całkiem żywotna... Ale co - niemodna? Za mało nowoczesna?

Za to w EV byłaby jak znalazł...
_________________
No i jest :)
 
 
Slawek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 27 Lis, 2008   

Natanoj te świetlówki wymieniasz gwarancyjnie?
Na każdy produkt zakupiony po wejściu UE jest gwarancja minimum 2 lata dla użytkownika prywatnego.
Dla firmy minimum 1 rok.
 
 
Natanoj 
kierownik



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Mar 2006
Posty: 314
Skąd: Małopolskie
Wysłany: Czw 27 Lis, 2008   

Nawet bym nie pomyślał, że na takie coś jak świetlówki są gwarancje ;) . Trzeba będzie wypróbować następnym razem.
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob 20 Gru, 2008   

Prądu będziemy mieli wystarczającą ilość:
http://e-przemysl.dashofe...7&adr_em=569861
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group