ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Za mało filmów! :)
Autor Wiadomość
2mirko2 
początkujący


Dołączył: 11 Lut 2015
Posty: 31
Skąd: Wawa
Wysłany: Wto 29 Wrz, 2015   Za mało filmów! :)

Dlaczego na forum jest tak mało filmów z e-bikeami?!?
Trzeba rekompensować braki oglądając ruskich albo amerykanów, tak, jakby u nas nie było nic.
Kamerka sportowa to koszt 60-65$, panowie, kręćcie coś :)
_________________
Rydwan 250W, akumulator Litowy własnej budowy 36V 20Ah
 
 
Szczygiel 
brygadzista


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lut 2006
Posty: 226
Skąd: Siedlce
Wysłany: Wto 29 Wrz, 2015   

Bardzo dobrze, że nie pokazywane są bolidy na drogach publicznych bo mogłyby stanowić dowód łamania prawa w sądzie. Pokazywać można tylko te, jeżdżące poza drogami publicznymi. Wszystko co upublicznione może być wykorzystane przeciwko nam.
Miałem przypadek, że jakiś facet zmierzył mi pokonany odcinek w czasie na jednym z moich filmików już w 2009 roku i upierał się, że jechałem więcej niż 25 km/h. Było to na forum samochodówelektrycznych.
No chyba, że ktoś jest imigrantem. Wtedy żadne prawo go nie obowiązuje.
_________________
Pozdrawiam, https://sites.google.com/site/ergodrive/
 
 
syntony 
stażysta


Dołączył: 28 Gru 2014
Posty: 113
Skąd: kielce
Wysłany: Wto 29 Wrz, 2015   

Albo można pod każdym filmikiem wpisywać "rower kolegi" lub "znalezione w sieci" i jak coś udawać że to nie nasze :D
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Wto 29 Wrz, 2015   

po lesie nikt nie jeździ, nikt nic nie nagrywa? :)
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
MixhaL 
prezes


Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 909
Skąd: Lubelskie
Wysłany: Wto 29 Wrz, 2015   

Przecież co niektórzy dają filmiki w swoich tematach.
Sam rok temu też dałem filmik w swoim temacie.
_________________
Cyklon
BOMBER V1, V2, V3
RAIDEN
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro 30 Wrz, 2015   

tas napisał/a:
po lesie nikt nie jeździ, nikt nic nie nagrywa? :)

po lesie, z koleji podpadasz Sluzbie, straznikom leśnym. A są coraz bardziej zainteresowani sciganiem quadów i wszystkiego co nietypowo, szybko jeździ.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
Pykacz 
szef


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 1561
Wysłany: Czw 01 Paź, 2015   

W naszych realiach lepiej nie wkładać argumentów przeciwko nam w "ich" łapy tym samym powodować baczniejszego przyglądania się tematowi mocnych rowerów to dłużej będziemy wolni i niespętani dodatkowymi opłatami i ograniczeniami . Bo że nastąpi koniec to jestem pewien ale wolałbym żeby później niż wcześniej .
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Czw 01 Paź, 2015   

WojtekErnest napisał/a:
tas napisał/a:
po lesie nikt nie jeździ, nikt nic nie nagrywa? :)

po lesie, z koleji podpadasz Sluzbie, straznikom leśnym. A są coraz bardziej zainteresowani sciganiem quadów i wszystkiego co nietypowo, szybko jeździ.

Przeszkadza im hałas, a nie szybkość.
Nie widziałem ograniczenia prędkości na drodze leśnej.
 
 
sietaz 
prezes


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 20 Maj 2014
Posty: 919
Skąd: warszawa
Wysłany: Czw 01 Paź, 2015   

Niecałe 5 minut temu widziałem na nowym święcie EV4 mijające radiowóz. Dla nie ludzi spoza Warszawy - w tą ulicę mogą wjeżdżać rowery, taksówki, autobusy i służby porządkowe

Jak ktoś jest mało elokwentny i napiszę w tytule "ja jadący 80km/h przez środek miasta" to może być jakiś dowód. W innym wypadku - jak nam ktokolwiek coś udowodni.. Nie siejcie herezji z tymi przepisami. Nie o tym temat
_________________
Jeżdżę na: Voyager I


Niech moc będzie z wami
 
 
Tomas 
szef


Pomógł: 20 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 1740
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 01 Paź, 2015   

Nie można oskarżyć o przekroczenie prędkości na podstawie filmu własnoręcznie nagranego. Musi być pomiar prędkości przy użyciu homologowanych / certyfikowanych urządzeń przez uprawnione organy. Nawet jak kamera skierowana będzie na mój prędkościomierz to żaden dowód bo licznik mogę skalibrować jak chcę.
Ostatnio zmieniony przez Tomas Sob 03 Paź, 2015, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pykacz 
szef


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 1561
Wysłany: Czw 01 Paź, 2015   

Sietaz dlaczego piszesz ę zamiast e i np ą zamiast a ? Masz tam coś wciśnięte czy jak ? Źle się to czyta . Pokazywanie mocnych rowerów na filmikach w tym kraju to proszenie się o "kaganiec na pysk" w późniejszym terminie (jak już się pokapują o co w tym chodzi). Więc po co to robić ? Przecież i tak tej wolności za którą nie trzeba płacić mamy mało .
 
 
wookie 
brygadzista
wookie


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Sie 2015
Posty: 247
Skąd: Piaseczno
Wysłany: Sob 03 Paź, 2015   

Pykacz napisał/a:
Sietaz dlaczego piszesz ę zamiast e i np ą zamiast a ? Masz tam coś wciśnięte czy jak ? Źle się to czyta .

??? :P
 
 
Pykacz 
szef


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 1561
Wysłany: Sob 03 Paź, 2015   

Sorry za uszczypliwość (miałem zły dzień) .Tutaj to może zwyczajny pojedynczy błąd ale są tacy co to robią nagminnie i to jest straszne do czytania ale nie odbiegając od tematu , uważam że nie jest dobrym pomysłem afiszowanie się na siłę tym z czego czerpiemy przyjemność .
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 04 Paź, 2015   

Pykacz napisał/a:
Pokazywanie mocnych rowerów na filmikach w tym kraju to proszenie się o "kaganiec na pysk"

Też tak sądzę, sam pomiar prędkości i widok PEDAŁUJĄCEGO i szybko jadącego rowerzysty, nie powinien być problemem. Ale wygląd mocnego roweru przypominającego wypasiony skuter lub moto do cross-u + NIENATURALNA prędkość bez pedałowania + brak tablicy rejestracyjnej, to z oczywistych względów, będzie coraz bardziej ryzykowne.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
sietaz 
prezes


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 20 Maj 2014
Posty: 919
Skąd: warszawa
Wysłany: Nie 04 Paź, 2015   

Pykacz napisał/a:
Sorry za uszczypliwość (miałem zły dzień) .Tutaj to może zwyczajny pojedynczy błąd ale są tacy co to robią nagminnie i to jest straszne do czytania ale nie odbiegając od tematu , uważam że nie jest dobrym pomysłem afiszowanie się na siłę tym z czego czerpiemy przyjemność .


Słownik swype na siłę próbuje "upolszczyć" to co pisze :razz:

A kto mówi, że musimy od razu wrzucać filmy pokazujące niestosowanie się do litery prawa??

_________________
Jeżdżę na: Voyager I


Niech moc będzie z wami
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group