ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy to prawda?! HUB VS MID
Autor Wiadomość
Tektronic 
brygadzista
Pasjonat Elektroniki


Pomógł: 1 raz
Wiek: 27
Dołączył: 12 Paź 2013
Posty: 269
Skąd: Toruń
Wysłany: Czw 22 Paź, 2015   

Przeliczając KW na KM to 25km to 18,3KW

Ale i tak czuję że to by było za mało by dorównać spalinowemu
 
 
Mechano 
szef
młody elektronik


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 1337
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 22 Paź, 2015   

A mi się tak nie wydaje. Pamiętam jak jakiś czas temu kolega Cezar pisał, że na swoim fullu 6.5kw (na ramie falcon) to torze krossowym 125ccm (chyba taki) nie miał szans do czasu aż silnik się nie zagrzał. Przy 18kw spalinowiec raczej nie miał by szans.
 
 
sannis
brygadzista


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Paź 2013
Posty: 299
Skąd: z Parku
Wysłany: Czw 22 Paź, 2015   

Tektronic napisał/a:
Przeliczając KW na KM to 25km to 18,3KW

Ale i tak czuję że to by było za mało by dorównać spalinowemu


Oczywiście (już edytowałem poprzedniego posta). Tyle, że ja to celowo oszacowałem intuicyjnie, bo te 18KW spaliniak generuje przy określonej, wysokiej ilości obrotów. Natomiast ten moment obrotowy i prawie stała moc to jest coś czym podniecamy się w elektrykach.
 
 
sannis
brygadzista


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Paź 2013
Posty: 299
Skąd: z Parku
Wysłany: Czw 22 Paź, 2015   

Elektryczny Motocykl ZERO FX ma maksymalną moc 27KM przy 3500 obr. A np. KTM 125 ok 40KM. Porównań Zero do innych motocykli spalinowych na jutubku jest multum.
 
 
tkoko 
prezes


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 26 Lut 2015
Posty: 684
Skąd: Czechowice-Dz
Wysłany: Czw 22 Paź, 2015   

A ja myślę że porównanie MID'a na "górskim" przełożeniu (zwiększającym moc na kole kilka razy) i pracującym z maksymalną sprawnością silnika (~80%), z HUB'em na bezpośrednim zapewne przełożeniu i dodatkowo pracującym na 20-40% swojej sprawności (przy tak niskich obrotach) jest bez sensu. W ten sposób bez problemu udowodnię że "Maluch" z 30kM na 20% podjazdach jest lepszy od 300kM "Ferrari". Wystarczy że "Maluch" będzie startował na pierwszym biegu a "Ferrari" na ostatnim co skończy się zapewne spaleniem sprzęgła.
 
 
Tektronic 
brygadzista
Pasjonat Elektroniki


Pomógł: 1 raz
Wiek: 27
Dołączył: 12 Paź 2013
Posty: 269
Skąd: Toruń
Wysłany: Czw 22 Paź, 2015   

sannis napisał/a:
Elektryczny Motocykl ZERO FX ma maksymalną moc 27KM przy 3500 obr. A np. KTM 125 ok 40KM. Porównań Zero do innych motocykli spalinowych na jutubku jest multum.


Przekładnie to ma potężną , i na pasku więc jest cichy

Taki MID to jo :mrgreen: :cool:

Jestem ciekaw co steruje tym silnikiem w nim, czy to jakiś wymysł specjalnie na potrzeby, czy coś dostepnego
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Pią 23 Paź, 2015   

Tektronic napisał/a:
Przeliczając KW na KM to 25km to 18,3KW

Ale i tak czuję że to by było za mało by dorównać spalinowemu


Jeździłem trochę na takim superbajku ~5.5kW (ten pomarańczowy u mnie na filmiku na YT) ze znajomymi na 125cc i hmmm.... jakkolwiek bym nie chciał tego porównywać to ogólnie miazga :)
Do tego stopnia, że miałem kamerkę i nie nagrałem żadnej konfrontacji bo ani razu nie byłem 2 (wyglądało, jakbym sobie jechał na luzaka), następnym razem będę musiał założyć kamerkę z tyłu :P (kamera na gimbalu na klacie się nie obraca i patrzy tylko do przodu)

Wcale te moce na elektryku nie muszą być wielkie, a już na pewno nie takie 1:1
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
Ostatnio zmieniony przez tas Pią 23 Paź, 2015, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Tomas 
szef


Pomógł: 20 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 1740
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią 23 Paź, 2015   

To chyba by trzeba było do porównania brać 250cc :mrgreen:
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Pią 23 Paź, 2015   

Nie, im brakowało tak gdzieś z 10% mocy, 250 to już by mnie przeżuła i wypluła po 15m.
Zresztą będzie więcej konstrukcji takich to będzie więcej opinii. Fajna zaleta jest z elektryka że jeździ podobnie, a waży 3, czasem 4x mniej i jak się na ciebie motocykl przewróci to Ci może nogi połamać (znajomemu się tak stało), a na elektryku to się tylko otrzepiesz z piasku i jedziesz dalej bez strachu :)
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
Ostatnio zmieniony przez tas Pią 23 Paź, 2015, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sannis
brygadzista


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Paź 2013
Posty: 299
Skąd: z Parku
Wysłany: Pią 23 Paź, 2015   

tas napisał/a:

Jeździłem trochę na takim superbajku ~5.5kW (ten pomarańczowy u mnie na filmiku na YT) ze znajomymi na 125cc i hmmm.... jakkolwiek bym nie chciał tego porównywać to ogólnie miazga :)


Sto dwudziestka piątka stu dwudziestce piątce nie równa... Jest choćby KTM EXC 09 125 40KM i słabiutkie 125 na kat B. A dodatkowo Twój elektryk ile ważył 50kg? A ta 125 120 kg.. Dlatego w danych technicznych obecnie często podaje się stosunek wagi do mocy w KM/kg.
Po to jest chyba cała podnieta ebikami żeby była miazga. Jeszcze tyko ten zasięg:)
 
 
Tomas 
szef


Pomógł: 20 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 1740
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią 23 Paź, 2015   

tas napisał/a:
Fajna zaleta jest z elektryka że jeździ podobnie a waży 3, czasem 4x


No i koszty eksploatacji / serwisu na +dla elektryka szczególnie patrząc na eksploatacje i zużycie motocrossa :smile:
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Pią 23 Paź, 2015   

Sannis, masz rację, z biegiem czasu musi się przyjąć to co mówisz, nie KM ale KM/kg.
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
maniekrox 
prezes
maniekrox


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 26 Sie 2014
Posty: 909
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią 23 Paź, 2015   

tas, kojarzysz chociaż mniej więcej co to były za 125ccm?
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Pią 23 Paź, 2015   

https://youtu.be/MSzojpX9qZY?t=8m3s
od 8:03 jest tam jeden z nich przez kilka sekund (kawałek wyścigu z gorącego startu), ponoć 27KM i po jakichś zmianach (ale nie pamiętam nazwy ani modelu), ja się nie znam na motocyklach, dla mnie wszystkie wyglądają tak samo :)
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
maniekrox 
prezes
maniekrox


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 26 Sie 2014
Posty: 909
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią 23 Paź, 2015   

To jest prawdopodobnie Kawasaki KMX 125, silnik dwusuwowy. Te 27 koni może mieć, jeśli ktoś robił mu remonty i jest w pełni odblokowany:P
Jeśli 5,5 kW robiło tego KMXa choćby o te 10% to śmiało można powiedzieć, że wynik jest rewelacyjny.

Jeździłem raz na fullu (vectorze) i zastanawiam się jeszcze jak to jest z wybieraniem nierówności? Tzn jakimś enduro (nawet takim KMX) można sobie jechać po lesie np 80 km/h i zawieszenie to ogarnia. Jak ma się dobre, rowerowe zawieszenie to też będzie się to trzymało drogi przy takiej prędkości?:P Zakładając balon minimum 3" na 24" obręczy
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group