ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy to prawda?! HUB VS MID
Autor Wiadomość
Mechano 
szef
młody elektronik


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 1337
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 24 Paź, 2015   

A zastanówmy się. Jeżeli w naszym kraju jakoś niechętnie władza zmienia prawo to raczej w temacie ebajków nic się nie zmieni. W jedną ani w drugą stronę.
 
 
Pykacz 
szef


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 1561
Wysłany: Sob 24 Paź, 2015   

Jak chodzi o uciekającą kasę to potrafią to zrobić bardzo szybko i nie należy im na siłę tego ułatwiać .
 
 
Mechano 
szef
młody elektronik


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 1337
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 24 Paź, 2015   

Oczywiście, że nie na siłę ale też bez paranoi.
 
 
maniekrox 
prezes
maniekrox


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 26 Sie 2014
Posty: 909
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob 24 Paź, 2015   

Prawnie da się bardzo wiele rzeczy obejść. Myślę, że jak przyjdzie co do czego to będziemy w bajkach montować przycisk 250W/25kmh/włączony pas - pełna moc/prędkość/wyłączony pas.
Gadałem swego czasu z prawnikiem i mówił, że to by przeszło.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Sob 24 Paź, 2015   

Pewnie tak. Samochody mają możliwość jechania ponad 200 km/h a jeżdżą po mieście 50 km/h.
Da się? Pewnie się da ;)
 
 
tomeczekokok 
prezes



Pomógł: 8 razy
Wiek: 29
Dołączył: 24 Cze 2012
Posty: 794
Skąd: Rybnik (śląsk)
Wysłany: Sob 24 Paź, 2015   

A wracając do mida...

Z tego co czytam co piszecie sądzę, że jednak hub wygrywa.

Z zalet Hubo-mid do 15km/h tak jak mówił Tas jest świetnie, robiłem kółka na miejscu i silnika ledwo co był ciepły(7x9) (Nie mówię o przekładniach bo te ostro dostawały w tyłek). Można było wyrywać piach i kamienie a górka 45 stopni to było nic byle by się nie wywrócić. Jak ktoś lubi zmieniać biegi to też fajna frajda bo można czuć się jak na motocyklu. A i dla fanów Stuntu też polecam, na pierwszym biegu więcej gazu i rower stał na kółku. Inna zaleta to, że był zasilany z aku 60V 5ah turnigy wiec nie za drogo.

Z wad, o matko...
Ciągłe problemy z łańcuchami, co drugi dzień smaruj i reguluj przerzutki oraz rolkę...
Miałem problem z 7 biegiem, jak za dużo gazu dawałem to przeskakiwał bo za mała na ten moment była zębatka.
Wolnobiegi z magmy nie wytrzymywały 3,6KW. Pierwszy mi się zmielił jak postawiłem na kółko z nóg a drugi który kupiłem od siły skrętnej od momentu obrotowego się wyłamał. Nie mówiąc już o blatach w których szybko zaczęły robić się z zębów fale morskie :sad:
Po tych akcjach zmniejszyłem moc do 2,6KW. Za jakiś czas okazało się że wolnobieg na silniku się wyrobił... Matko jeździłem i go nie wymieniałem mimo że grzechotał jak dziecięca zabawka. Duży problem miałem z jego zablokowanie na silniku. Jedyne rozwiązanie do którego doszedłem z pomocą konsultanta nexun :grin: że rozpiłuje trochę wolnobieg i nawiercę dziurę wiertłem. Kupiłem wiertło Bosh i po nawierceniu zabiłem je drugą stroną i złamałem to co wystawało( zabiłem BOSH bo poprzednie zmieliło, było za miękkie :mrgreen: ) . Tylko w ten sposób można unieruchomić wolnobieg przy hubo-midzie ale wiąże się to później z uniemożliwieniem wymiany :sad: ( przynajmniej ja już nie miałem nerwów :evil: ) .

W każdym razie cieszę się, że podjąłem się budowy Hubo-mida bo szczerze wam powiem im coś się więcej psuje to człowiek więcej się uczy na przyszłość :mrgreen: .

Aha i jeszcze coś, moim skromnym zdaniem i też podłączam się do kolegi qaz33, że mida powyżej 2KW nie opłaca się robić. Napęd rowerowy nie wytrzymuje takich obciążeń a kupować amor za 5k i zębatki za 500 hmm no chyba że kogoś stać to oczywiście :grin:
_________________
"Modliszka"- StreetFighter E-bike
Ostatnio zmieniony przez tomeczekokok Sob 24 Paź, 2015, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Pykacz 
szef


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 1561
Wysłany: Sob 24 Paź, 2015   

Mechano napisał/a:
Oczywiście, że nie na siłę ale też bez paranoi.


Dobrze , dobrze pogadamy za jakiś czas .
Bo jak wiadomo w tym kraju wszystko można i nie pomogą jakieś pstryczki , elektryczki.
Przykład a proszę bardzo , abonament radiowo-telewizyjny . Płacimy bo mamy możliwość oglądania a to że nie oglądamy to inna sprawa ale płacić musimy . :grin:
 
 
atomek1000 
szef



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Lis 2014
Posty: 1902
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 24 Paź, 2015   

Abonament placisz za odbiornik a nie możliwosc ogladania ^^
 
 
Mechano 
szef
młody elektronik


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 1337
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 24 Paź, 2015   

Abonamentu radiowo-telewizyjnego chyba nawet nie trzeba płacić. Trzeba sobie tylko opłacić kablówkę w inei czy gdzie kto ma.
 
 
atomek1000 
szef



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Lis 2014
Posty: 1902
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 24 Paź, 2015   

Właśnie nie, abonament płacić obowiązek ma każdy kto posiada w domu telewizor. Nawet gdybyś używał go go oglądania youtube'a tylko :mrgreen: http://placeabonament.pl/czym-jest-abonament/
 
 
Pykacz 
szef


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 1561
Wysłany: Sob 24 Paź, 2015   

Pisząc że mamy możliwość miałem na myśli mając odbiornik radiowo telewizyjny . Pomimo że nie korzystamy z telewizora tylko np i wyłącznie do kablówki (tak jak ja od kilku lat) to i tak trzeba go płacić . Właśnie zaskoczyłem że przecież w tej chwili mój telewizor a w zasadzie od jakiegoś czasu nim chyba nie jest (analog się skończył i teraz jest cyfrowy sygnał) a ja mam monitor fullHD do komp z analogowym tunerem który to jest podłączony do analogowej kablówki . Czyli co ? Nie mam teraz telewizora i nie muszę płacić 2 abonamentów (za telewizor i kablówkę) ?
Generalnie sorry za odbieganie od tematu :oops: (przyjdzie tas i wytnie co trzeba) :grin: Sorry tas za dodatkową robotę . :oops:
Wracając do tematu to uważam że wcześniej czy później nas "przytną" na sporą kasę za EV i raczej będzie to wcześniej a nie później. Bo nasz rząd bardzo lubi jak kasy brakuje sięgać do kieszeni mobilnych bo jest łatwo i dużo.
 
 
gienek333 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 55
Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 1338
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 24 Paź, 2015   

Może niektórzy już wiedzą, że nie można rejestrować SAM-ów. Przy rowerach następny etap to "HOMOLOGACJA". Wolność to już była.
_________________
Pojazdy ekologiczne, to takie które stoją w garażu.
 
 
tkoko 
prezes


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 26 Lut 2015
Posty: 684
Skąd: Czechowice-Dz
Wysłany: Nie 25 Paź, 2015   

Powtórzę jeszcze raz to co napisałem tutaj.
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=4262
Ustawa jest prosta i jednoznaczna.
I powiem tak, gdyby uczestnik wypadku z Pykaczem miał dobrego prawnika to zapewne wygrałby sprawę gdyż w świetle ustawy Pykacz nie mógł "legalnie" poruszać się po publicznych drogach.
 
 
Tomas 
szef


Pomógł: 20 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 1740
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie 25 Paź, 2015   

Pytanie czy to była droga publiczna
 
 
Pykacz 
szef


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 1561
Wysłany: Nie 25 Paź, 2015   

Tomas napisał/a:
Pytanie czy to była droga publiczna


Sami nie wiedzą bo droga w lesie do którego skręciłem jakieś 500m wcześniej by nie kusić losu na drodze asfaltowej . Takie moje szczęście .
No ale nie o tym w tym wątku .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group