ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Prośba o pomoc odnośnie wibracji
Autor Wiadomość
tomeckm 
początkujący


Dołączył: 11 Sie 2015
Posty: 38
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 31 Sty, 2016   Prośba o pomoc odnośnie wibracji

Od początku w moim rowerze miałem problemy z dziwnymi dźwiękami, najpierw sporo wyeliminowałem naciągiem szprych, później wymieniłem przerzutkę bo słabo naciągała łańcuch, jeszcze się poprawiło, ale jeszcze zostało to: (7 sekunda)

https://www.youtube.com/watch?v=ASOhtLM1vBI

Chrząknięcie jest momentami mega słyszalne jak się jedzie na przykład między blokami to się ludzie rozglądają. Sterownik blokowy Gt 45 AMP. I jak zbadałem sprawę to jest to od napędu - jak ścisnę łańcuch mocno cable tiesem to jest cisza elegancka i na ramę nic się nie przenosi (stalowa) I mam takie pomysły żeby spróbować skrócić łańcuch , ewentualnie pomyśleć o naciągaczu. Za łańcuchem przemawia chyba to że jak były ostre mrozy to było słabiej słyszalne , chyba się stal trochę skurczyła :) , no takie takie mam domniemanie, jest też prawie dobrze jak się mocno w pedały ciśnie przy przyśpieszaniu.

I tak może ktoś coś podpowie ? Czy macie coś takiego -głośniej, ciszej ? I jak to najprościej wyeliminować ?

Klocki hamulcowe w serwisie mi założyli za dopłatą takie lepsze jak powiedzieli :)
Panie daj Pan spokój nigdzie się nie można pokazać
Ostatnio zmieniony przez tomeckm Nie 31 Sty, 2016, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Nie 31 Sty, 2016   

Stawiam na rezonans ramy, po prostu gra przy pewnej prędkości. Każda rama HT na blokowym sterowniku to ma. jedne przy 16, inne przy 19km/k, jeszcze inne przy 25..
Moje wszystkie Krossy ramy miały to na 20-23km/h, mnie to denerwowało bo ten dźwięk mi się trafiał akurat idealnie przy prędkości, jaką zawsze lubiłem jeździć i trzeba było jechać albo 2km/h szybciej albo wolniej :)
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
tomeckm 
początkujący


Dołączył: 11 Sie 2015
Posty: 38
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 31 Sty, 2016   

Rama prawie nic nie przenosi , jak łańcuch mocno ściągnąłem zawleczką do kabli tak testowo i 10 razy przyśpieszałem to nic, jest cisza, no prawie cisza leciutkie tam małe coś. Tylko tak się nie da jeździć.

Tas Sabvotona i tak kupię ale chciałem z tym powalczyć z pewnych względów ;)

IMG_20160131_155000.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 425 raz(y) 1,12 MB

 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Nie 31 Sty, 2016   

No ja nie wiem, czy to u Ciebie to to samo co u mnie, ale u mnie było to nie usuwalne i po pewnym czasie przestało mi przeszkadzać. No i to jest bardzo bardzo kiepski pomysł, żeby z tego powodu zmieniać sterownik :D

Może to wózek przerzutki coś tam robi, dziwne, rezonans ramy nie powinien mieć związku z samym łańcuchem.
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
Freerider 
kierownik


Pomógł: 3 razy
Wiek: 27
Dołączył: 29 Lis 2014
Posty: 320
Skąd: Królików
Wysłany: Nie 31 Sty, 2016   

A to nie czasami łańcuch ociera o oponę? Jak złapałeś go zipem to przestał ;)

Zajrzyj tu.
 
 
Pavyan 
kierownik


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 383
Skąd: Mazowsze
Wysłany: Nie 31 Sty, 2016   

Tas, tak sobie przeczytałem co napisałeś o wibracjach ramy (także to, że było to nieusuwalne) i mam pewien pomysł.
Czy konstrukcja ramy pozwala na "wepchanie" we wszelkie wolne, "otwarte" z jednej przynajmniej strony profile (rury okrągłe/prostopadłościenne) wałków lub ka-wałków :wink: gąbki poliuretanowej? Przynajmniej w rurę "siodełkową" (w typowej ramie) i rurę samego siodełka?
Z pewnych moich praktyk mechaniczno-warsztatowych wynika, że takie postępowanie może przynieść zaskakująco dobre rezultaty - czasem korzystam z tego, by zgasić wibracje przy obróbce.
Jakkolwiek niektóre odcinki/segmenty ramy rowerowej są całkowicie zamknięte (i tam nic się nie da włożyć*), to ich konstrukcje są bardzo różne i niektóre powinny być bardziej "przyjazne" dla nadziewania farszem z gąbki poliuretanowej.
*Może to zamach na wszystkie świętości e-bajkowców :mrgreen: , ale raczej chyba można w ramie wywiercić w niekrytycznym miejscu otworek lub dwa (~5mm) i poprzez niego napuścić do wnętrza pianki montażowej z kartusza. Ona będzie gorsza od trwale elastycznej poliuretanowej (bo "sztywnieje" całkowicie - może istnieją elastyczne?), ale i tak rura wypełniona pianką montażową będzie dużo lepsza "antywibracyjnie" od pustej (jak dzwon) rury.
Takie działanie na pewno zawsze wpłynie pozytywnie na gaszenie wibracji - nie odwrotnie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group