ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
Budowa auta elektryczno-powietrzne
Autor Wiadomość
sobolu
[Usunięty]

Wysłany: Nie 25 Sty, 2009   

W 100l butli sprezonej do 300 bar mamy 30m3 powietrza. Przy 48m3/h silnik pracowal by ponizej 1 godziny.
 
 
konrad
[Usunięty]

Wysłany: Nie 25 Sty, 2009   

Z tego wynika ze te silniki się w ogóle nie nadaja.
Bo nawet jak silnik pneumatyczny o mocy 1,6kW pochodzi godzinę to naładował by akumulatory pewnie na przejechanie ledwie paru kilometrów :(

Musze szukać bardziej wydajnych silników od tych łopatkowych.
 
 
Adam Wysokiński 
szef


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 1658
Skąd: Warszawa (okolice)
Wysłany: Nie 25 Sty, 2009   

sobolu napisał/a:
W 100l butli sprezonej do 300 bar mamy 30m3 powietrza. Przy 48m3/h silnik pracowal by ponizej 1 godziny.


Sorki,myslałem o tej wypowiedzi:

"W samochodach z napedem powietrznym sa butle ok 300l co przy cisnieniu 300 bar daje jakies 90m3 powietrza. Przy wspomnianym wczesniej silniku daje to czas pracy okolo 2 godzin co by na oko i w zderzeniu z danymi producentow samochodow bylo wynikiem rzeczywistym.
Tak ja to widze."

chodziło mi o 300, a napisałem 100
 
 
tree
[Usunięty]

Wysłany: Nie 01 Lut, 2009   

konrad napisał/a:
Z tego wynika ze te silniki się w ogóle nie nadaja.
Bo nawet jak silnik pneumatyczny o mocy 1,6kW pochodzi godzinę to naładował by akumulatory pewnie na przejechanie ledwie paru kilometrów :(

Musze szukać bardziej wydajnych silników od tych łopatkowych.


nie chciałbym , no bardzo nie chciałbym.... :) bo uwazam że każdy zwariowany pomysł warto przetestować , a pomysły niegdyś pożucone jako idiotyczne , przy nowych materiałach i technologiach warto próbowac od poczatku.

Niemnie szukanie wydajniejszych silników pneumatycznych to strata czasu . To jest do dupy :) ! a własciwie do określonych wąskich zastosowań niewydajnych

Forsa władowana w osprzęt pneumatyczny jeśli ją wsadzic w akumulatory Li..... da 3 razy tyle energi co powietrze.

Szanse ma tylko zwykły agregat pradotórczy na bęzyne czy gaz czy co, sa gotowe i nidrogie.

Jakis wielistopniowy mikro silnik parowy o cisnieniu ponad 300
i koło zamachowe na łozyskach neodymowych i z próznią

cięzar butli z powietrzem to to samo albo duzo gorzej niż akumulatory .
jak by sie uprzec na powietrze, trza by wymyslic, cos na prawdę nowatorskiego , znane rozwiązania sa niewydajne .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group