ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Światła STOP + rozłączanie tempomatu (Brake High)
Autor Wiadomość
umbur 
prezes


Pomógł: 25 razy
Wiek: 41
Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 581
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Wto 02 Lut, 2016   Światła STOP + rozłączanie tempomatu (Brake High)

Dobrą opcją do przeróbki jest lampka Mactronic Walle, bo daje dobrze po oczach. Nawet przy 2V.


Żeby całość działała, trzeba zaopatrzyć się w czujnik BIONX Magura Druckschalter dostępny np. tutaj: http://nexun.pl/sklep/man...eju-magura.html
...i założyć na przewód hamulcowy.


Będą potrzebne także 2 przetwornice. Pierwsza na 2V, druga 3V.


Całość działa tak.
Ostatnio zmieniony przez umbur Sob 18 Mar, 2017, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 02 Lut, 2016   

Nie prościej to załatwić dwoma diodami? Ja tak robiłem ze zwykłymi hamulcami (NO) tylko światełko było normalnie zasilane z 12V. Od strony masy były diody zwierane wyłącznikiem w hamulcu zwieranym do masy. I stąd wyprowadzenie do kontrolera na wejście niskopoziomowe.
 
 
umbur 
prezes


Pomógł: 25 razy
Wiek: 41
Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 581
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Wto 02 Lut, 2016   

Prościej to pojęcie względne :) . Chciałem wykorzystać posiadaną lampkę, a 2 przetwornice kosztowały w sumie jakieś 15zł. Do tego przy hydraulikach Shimano SLX nie da się innej czujki zamocować, a musi dodatkowo odcinać tempomat. Można jeszcze podłączyć hamowanie regeneracyjne.
Ostatnio zmieniony przez umbur Sob 18 Mar, 2017, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 03 Lut, 2016   

Chodziło mi o to, że im mniej elektroniki, tym mniejsze prawdopodobieństwo jakiejś awarii :) Poza tym dwie diody kosztują 100 groszy, a 14 zł zostaje na piwo ;)
 
 
qaz33 
szef
qaz33


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 07 Kwi 2014
Posty: 1464
Skąd: Gdynia
Wysłany: Śro 03 Lut, 2016   

W sumie to nie powinno sie tak laczyc przetwornic. Przy wcisnietym hamulcu ta przetwornica 3V ladujesz ta druga i oddawany prad wydziela sie tam w formie ciepla. Tak jakbys spinal ze soba rownolegle dwie baterie o roznych napieciach. Fajnie ze dziala ale jest duza szansa ze szybko sie cos popsuje. Lepiej chociaz ustawic napiecie o 0.7V wyzsze i dac diode zwrotna.
Ten czujnik magura jest fajny ale drogi. Lepiej i taniej wkleic w klamke kontrakton i kawalek magnesu. U mnie dziala wysmienicie w 3-ch rowerach
 
 
umbur 
prezes


Pomógł: 25 razy
Wiek: 41
Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 581
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Śro 03 Lut, 2016   

qaz33 napisał/a:
W sumie to nie powinno sie tak laczyc przetwornic. Przy wcisnietym hamulcu ta przetwornica 3V ladujesz ta druga i oddawany prad wydziela sie tam w formie ciepla. Tak jakbys spinal ze soba rownolegle dwie baterie o roznych napieciach. Fajnie ze dziala ale jest duza szansa ze szybko sie cos popsuje. Lepiej chociaz ustawic napiecie o 0.7V wyzsze i dac diode zwrotna.
Ten czujnik magura jest fajny ale drogi. Lepiej i taniej wkleic w klamke kontrakton i kawalek magnesu. U mnie dziala wysmienicie w 3-ch rowerach


Żeby nie było.

...ale działało i nie było takiego spadku napięcia.

Czy drogi? Przy takich kwotach, 120zł nie robi już wielkiej różnicy, a wolę, żeby to było pewne. Już raz leżałem z powodu tempomatu, który się nie wyłączył i wolę tego nie powtarzać ;) .
Ostatnio zmieniony przez umbur Sob 18 Mar, 2017, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
madejp 
dyrektor


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 19 Paź 2015
Posty: 417
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro 03 Lut, 2016   

@qaz33, a możesz zrobić zdjęcie jak zamontowałeś te kontaktrony?
 
 
Mechano 
szef
młody elektronik


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 1337
Skąd: Poznań
Wysłany: Śro 03 Lut, 2016   

Gdzieś jest temat a propo takiej przeróbki hamulców, poszukaj.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group