ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak sprawdzić na jakie napięcie jest rower
Autor Wiadomość
markson43 
początkujący


Dołączył: 28 Lut 2016
Posty: 12
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pią 04 Mar, 2016   Jak sprawdzić na jakie napięcie jest rower

Mam trzy sprowadzone rowery sparta i szczerze mówiąc myślałem że wszystkie są na 24V,ale po całonocnym ładowaniu pierwszy raz doładowało do 50%.
Mam też dwie ładowarki 24V i 36V i zaryzykowałem i podłączyłem tą na 36V no i w jednym rowerze ruszyło ładnie ładowanie i już nie było błedu E0022.
I teraz jak sprawdzić i gdzie jakie mam napięcie.
Nigdzie na rowerze nie pisze.
Z góry dziękuję.
_________________
Marek
 
 
tkoko 
prezes


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 26 Lut 2015
Posty: 684
Skąd: Czechowice-Dz
Wysłany: Pią 04 Mar, 2016   

Bateria Li-Ion na 24V > min napięcie ~21V, max ~29.4V
Bateria Li-Ion na 36V > min napięcie ~30V, max ~42V
Z powyższego widać że bateria ładowana ładowarką 24V i pokazująca 50% naładowania jest na 24V i powinna mieć ~26V. Dla 36 voltowej baterii 50% pojemności to ~37V.
 
 
markson43 
początkujący


Dołączył: 28 Lut 2016
Posty: 12
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Sob 05 Mar, 2016   

Dzięki za odpowiedż ale tak na pewnego to wyciągnołem baterię z jednego roweru z ramy i tam pisze 24V.A co z resztą.Wiem że teraz mogą być kłopoty z dograniem do sterownika.
Dalej nie wiem jak to sprawdzić czy 24V czy 36V.
_________________
Marek
 
 
wiciu_r 
stażysta


Wiek: 52
Dołączył: 10 Sty 2013
Posty: 160
Skąd: Szamotuły
Wysłany: Nie 06 Mar, 2016   

Jeśli gniazda łączące baterie z rowerami są takie same to włóż naładowaną baterię 24V i sprawdź czy rowerek jedzie. Jeśli jest na 24V to pojedzie, a jeśli na 36V to zasygnalizuje padniętą baterię.
_________________
Im lepsza terenówka - tym dalej trzeba iść po traktor...
 
 
markson43 
początkujący


Dołączył: 28 Lut 2016
Posty: 12
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Nie 06 Mar, 2016   

Już mam jeden rower bo dwa zrobiłem a był problem z tym że nie chciały się ładować choćby były podłączone całą noc.Aby ich wzbudzić do ładowania przekręciłem energicznie pedałem i na wyświetlaczu pokazała się jedna kreska że ładuje i szybko załączyłem ładowarkę na 24V,i poszło !!!!!!!
Szczerze to rowery naładowały się do 50% i tyle a wtedy zapiołem ładowarkę na 36V i ku mojemu zdziwieniu ładowanie poszło dalej do 100%,chociaż się bałem czy coś nie uszkodzę.I z tego moje pytanie jak to sprawdzić na 100% na jakie jest napięcie.W odpowiedzi na twoją odpowiedż na moje pytanie to już tego nie sprawdzę bo nie mam rowerów.Ale tak na boku to nie ma złotego sposobu na sprawdzenie tylko takie dziwadła.Może z nr.seryjneg lub.....Jednak wyciągnięcie baterii jest pewne bo tam pisze 24V.Dzięki za odp.
_________________
Marek
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group