ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
"Modliszka"- StreetFighter E-bike
Autor Wiadomość
tomeczekokok 
prezes



Pomógł: 8 razy
Wiek: 29
Dołączył: 24 Cze 2012
Posty: 794
Skąd: Rybnik (śląsk)
Wysłany: Śro 04 Maj, 2016   "Modliszka"- StreetFighter E-bike

Witam


Z racji, że nie chce mi się znowu kolejno wymienić komu dziękuję za pomoc, więc dziękuję wszystkim a w szczególności tym którzy wiedzą, za co im dziękuję :mrgreen:


To moja 3 konstrukcja na tej samej ramie. Postanowiłem zrobić StreetFightera czyli coś mocnego, szybkiego, krótkiego, lekkiego i wygodnego co będzie podnosić koło :mrgreen: .

Dane techniczne:
- amortyzator SUNTOUR XCM 30
- hamulce hydrauliczne na przód i tył SHIMANO F180P/S
- nowe siodełko Accent
- nowy mostek regulowany Accent
- nowe lampki przednie XLCcomp
- nowy silnik MXUS 3000 V2 21x3T
- akumulator Turnigy hardcase 16S 5Ah
- sterownik GT1500 zwiększony prąd 55A
- BMS 45A 16S

Osiągi roweru:
- V-max 88km/h przy 83V (pakiet testowy)
- zasięg ~15Km (przy stałej prędkości 50km/h)


Pierwsza jazda?.

To był szok. Silnik ma zupełnie inną kulturę pracy niż 500W 7x8, na tym samym napięciu (83V przy testach) nie mogłem go opanować. Trochę większe odkręcenie manetki i kończyło się to jazdą na 1 kole zresztą nie tylko mi ale i znajomym którym dawałem się przejechać, niezły ubaw gdy widziałem ich miny. Rower jest lekki, swobodnie mogę wnieść go na 2 piętro 1 ręką. Po wymianie mostka mniej męczą się plecy, pozycja jest bardziej ergonomiczna. W niedzielę zrobiłem nim 90km a pół kilometra przed domem padł mi akumulator. :grin:

Kolejny cel został osiągnięty. :mrgreen:

Upgrade:
Prąd sterownika podniesiony do 76A



Pozdrawiam






_________________
"Modliszka"- StreetFighter E-bike
Ostatnio zmieniony przez tomeczekokok Śro 15 Cze, 2016, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
Tomas 
szef


Pomógł: 20 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 1740
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro 04 Maj, 2016   

Piszesz 16s i 83V
Piszesz zasięg 15km a zrobiłeś 90 km do rozładowania.

Błądzę :mrgreen: Lekka maszyna to stawia na koło szybciutko nawet przy 21x3 :smile:

Mostek mogłeś dać jeszcze krótszy żeby tak do przodu nie wychodził, pozycja jeszcze by się wyprostowała.
 
 
sirgregs 
prezes


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 933
Skąd: Łódź
  Wysłany: Śro 04 Maj, 2016   

Naprawdę jechałeś hardtailem 88km/h ??? :shock:
Jakie to uczucie?
 
 
tomeczekokok 
prezes



Pomógł: 8 razy
Wiek: 29
Dołączył: 24 Cze 2012
Posty: 794
Skąd: Rybnik (śląsk)
Wysłany: Śro 04 Maj, 2016   

Tomas napisał/a:
Piszesz 16s i 83V
Piszesz zasięg 15km a zrobiłeś 90 km do rozładowania.

Błądzę :mrgreen: Lekka maszyna to stawia na koło szybciutko nawet przy 21x3 :smile:

Mostek mogłeś dać jeszcze krótszy żeby tak do przodu nie wychodził, pozycja jeszcze by się wyprostowała.


16S mam normalnie a do testów dopinałem z alarmem jeszcze 4S.


15km robi przy prędkości 50km/h a zrobiłem 90km wspomagając się tylko co ileś metrów, po prostu oszczędnie jechałem :mrgreen:



sirgregs napisał/a:
Naprawdę jechałeś hardtailem 88km/h ??? :shock:
Jakie to uczucie?



Jak bym jechał na motocyklu. Jeździłem tylko na ulicy gładkiej jak stół. Wbrew pozorom nie jest tak strasznie.
_________________
"Modliszka"- StreetFighter E-bike
 
 
Tomek 
brygadzista



Pomógł: 9 razy
Wiek: 27
Dołączył: 06 Lut 2016
Posty: 268
Skąd: Bralin
Wysłany: Śro 04 Maj, 2016   

Fajny :grin: 88km/h :twisted: - to po prostu brzmi strasznie. Łatwo się wyłożyć z taką prędkością na rowerze bo ludzie jak widzą, że jedzie rower to myślą, że 15 km/h,i że zdążom i wyjeżdzają przed koła :mad: np nawet dzisiaj jak wracałem z roboty zwykłym rowerem to gdybym nie zachamował gwałtownie leżałbym pod kołami... ludzie jeżdzą jak u siebie na podwórku. Ja się ograniczam z moim falconem do tych 50-60km/h i wygląd bardziej moto żeby taki "zdążyciel" pomyślał chwilę zanim wymusi i to ja będę mieć potem większy problem niż on z oczywistych powodów...

Do szczęścia tylko większego zasięgu brakuję :)
_________________
Jeżdzę na RAGE http://forum.arbiter.pl/v...p?p=83403#83403
 
 
tomeczekokok 
prezes



Pomógł: 8 razy
Wiek: 29
Dołączył: 24 Cze 2012
Posty: 794
Skąd: Rybnik (śląsk)
Wysłany: Śro 04 Maj, 2016   

Ooo tak zasięg by się przydał. :smile:

Masz rację, na e-biku trzeba myśleć za wszystkich bo nigdy nie wiadomo jak kto zareaguje.
_________________
"Modliszka"- StreetFighter E-bike
 
 
JerzyZ 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 794
Skąd: Warszawa - Ursynów
Wysłany: Czw 05 Maj, 2016   

Reakcja: "rower - więc zdążę" jest nie tylko typowa, ale zdrowa i normalna! Pamiętajmy o tym.
Znajomy na rondzie jadąc z silniczkiem wpadł na maskę - trafił do szpitala i STRACIŁ PRAWO JAZDY!
 
 
tomeczekokok 
prezes



Pomógł: 8 razy
Wiek: 29
Dołączył: 24 Cze 2012
Posty: 794
Skąd: Rybnik (śląsk)
Wysłany: Czw 05 Maj, 2016   

JerzyZ, jak to możliwe, że stracił prawko? :shock:

Może przekroczył po prostu punkty karne?.
_________________
"Modliszka"- StreetFighter E-bike
 
 
ap0f1s 
prezes


Pomógł: 15 razy
Wiek: 36
Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 757
Skąd: Kęty
Wysłany: Czw 05 Maj, 2016   

Obecnie nie traci się prawo jazdy, gdy coś narobimy na rowerze(chociaż są takie sytację co mogą coś zrobić, jeżeli zostanie to potraktowane jaki przestępstwo i musi to być chyba zagrożenie życia drugiej osoby.), gdyż jest to traktowane jako wykroczenie. Dużo osobników w mojej okolicy, spędzających czas pod barem ma zakaz jazdy na rowerach i innych pojazdów nie mechanicznych, ale samochodem mogą jeździć. Nawet mogą pozbawić wolności do 30dni, ale prawka nie zabiorą i kara chyba do 5000zł.
 
 
Tomek 
brygadzista



Pomógł: 9 razy
Wiek: 27
Dołączył: 06 Lut 2016
Posty: 268
Skąd: Bralin
Wysłany: Czw 05 Maj, 2016   

Ale na szczęście konsekwencje sa raczej ograniczone do uczestnictwa w wypadkach komunikacyjnych bo nie słyszałem aby ktos mial problem przy zwyklej kontroli, dlatego że pojazd wygląda podejrzanie, albo że za szybko jechał. No i chyba się nikomu nie pytali jeszcze o szczegóły techniczne dla sprawdzenia przy kontroli :grin:
_________________
Jeżdzę na RAGE http://forum.arbiter.pl/v...p?p=83403#83403
 
 
Przemek 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 758
Skąd: Katowice
Wysłany: Czw 05 Maj, 2016   

tomeczkoko jeśli pozwolisz opisze trochę tu moje wrażenia z niedzielnej przejażdżki na "modliszce"
+ za wygląd, w porównaniu z moją osą w zasadzie normalny rower :grin:
+ za masę można go spokojnie podnieść, osa jest ciężka nie wiadomo jak może latać :twisted:
+i+ za połączenie niskiej masy z potężnym momentem wyszedł istny strett fighter no i ta prędkość :shock: , powinienem zmienić nazwę z osy na bąka :oops:
podsumowując "no ładne cacko"
ps. pamiętaj o kasku :wink:
 
 
Szwagier 
prezes


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 15 Lis 2015
Posty: 733
Skąd: Ostrów Mazowiecka
Wysłany: Czw 05 Maj, 2016   

Cytat:
15km robi przy prędkości 50km/h a zrobiłem 90km wspomagając się tylko co ileś metrów, po prostu oszczędnie jechałem :mrgreen:

Nie kumam...ja mam 16S Turnigy, ale 10Ah: jadę do pracy i z pracy cały czas pedałując, z prędkościami 25-35 km/h i wg watomierza, prądu mi wystarcza na ok. 50 km. Mam coś nie tak z akumulatorem? :roll: Albo za mało pary w nogach..?
 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 05 Maj, 2016   

Szwagier Masz dobry aku.
Modliszka ma pewnie bardzo lekkiego ridera do tego napędzanego trochę optymizmem i pewnie sumarycznie stąd lepsze wyniki.
A tak pozatym fajna koncepcja. Tylko wsadziłbym ten aku choćby w jakas torbę w trójkąt. Byłoby to nieco mniej rzucajace w oczy.
 
 
tomeczekokok 
prezes



Pomógł: 8 razy
Wiek: 29
Dołączył: 24 Cze 2012
Posty: 794
Skąd: Rybnik (śląsk)
Wysłany: Pią 06 Maj, 2016   

toft, Musimy się dogadać, chciał bym z metalu skrzynkę w trójkąt włożyć. Ty umiesz giąć i spawać blachę. :smile:

Waga:
"rider"- 68kg
rower - ~35kg
_________________
"Modliszka"- StreetFighter E-bike
 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pią 06 Maj, 2016   

stalowa krzynka do takiego malego pakietu w taka rame to raczej przesada. Zwykla torba w rame styknie przeciez. Albo skrzynka z dibondu czy czegos takiego.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group