ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Deskorolka elektryczna - czy to ma sens?
Autor Wiadomość
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Nie 22 Mar, 2009   

Ja, spawarkę kupiłem na allegro z nieduże pieniądze.
Może zrób tak samo?
 
 
messmaker
[Usunięty]

Wysłany: Nie 22 Mar, 2009   

Z tego co widziałem trzeba liczyć ~100pln za taką przyjemność. Biorąc pod uwagę, że deskorolka to jednorazowy wyskok w stronę majsterkowania a cały projekt ma się zmieścić w ~500-600pln podpada mi jego opłacalność :wink: Wykonalne bez spawarki? :roll:
 
 
doomboy
[Usunięty]

Wysłany: Nie 22 Mar, 2009   

dla cchacego nic trudengo mozesz doliczyc 20 zl na flaszke i jakis spawacz ci to pospawa za flaszke robilem tak samo z kuzynkiem jak robilismy gokarta
 
 
Natanoj 
kierownik



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Mar 2006
Posty: 314
Skąd: Małopolskie
Wysłany: Nie 22 Mar, 2009   

Ja się zastanawiam jak to jest w bloku. Na wsi to że sąsiadowi przygasną światła za bardzo nie przeszkadza, ale jak cały blok tak by miał to ta spawarka na niewiele by się zdała, nie licząc oczywiście odszkodowania za popalone komputery, DVD i inne drogie rzeczy. Wiem, że niektórzy mają specjalną, osobną instalację do spawarki. Wie ktoś coś więcej na ten temat? Na własny koszt się to robi? Jeżeli tak, to jakie są mniej więcej koszty?
 
 
bonus_
[Usunięty]

Wysłany: Nie 22 Mar, 2009   

Osobiscie słabbo wierze w realizacje Twojego pomyslu (napisales ze to jednorazowy wyczyn, domyslam sie ze pierwszy) i nie dlatego ze nie wierze w Twoje mozliwosci, po prostu z powodu braku doswiadczenia i odpowiednich narzedzi. Jezeli jednak masz dosc zapalu moge zaoferowac pomoc w zdobyciu przynajmniej niektórych elementów do budowy pojazdu takich jak koła, silniki, paski, kola pasowe, kola zebate, łancuchy( takie o jakich piszesz- ciensze od rowerowych) hallotronowe sterowniki silnika, hamulce i inne drobiazgi
pozdro
WMax
Ostatnio zmieniony przez Nie 22 Mar, 2009, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
doomboy
[Usunięty]

Wysłany: Nie 22 Mar, 2009   

bonus aj estes wstanie zalatwic kolka troszke mneijsze od taczki pompowane ??
 
 
r2d2 
prezes
Reverse engineer



Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 22 Lip 2006
Posty: 664
Skąd: Kielce
Wysłany: Nie 22 Mar, 2009   

Natanoj napisał/a:
Wiem, że niektórzy mają specjalną, osobną instalację do spawarki. Wie ktoś coś więcej na ten temat? Na własny koszt się to robi? Jeżeli tak, to jakie są mniej więcej koszty?
To zalezy od rodzaju i mocy spawarki bo jezeli ma w granicach zabezpieczenia pradowego mieszkania np. u mnie jest 3kW to nikomu nic nie bedzie przygasac, ale ogolnie w bloku to lepiej w spawanie sie nie bawic i to nie ze wzgledu na prady tylko na wentylacje, przy spawaniu wyzwala sie duzo roznego rodzaju trujacych gazow i niezbedna jest dobra wentylacja. Ja swoja spawarke mam na warsztacie, a poniewaz jest to maly inwerter 200A to specjalnej instalacji nie potrzebuje. Mam tez tam duza transformatorowke i ona juz musi chodzic na oddzielnej fazie bo generuje duze spadki napiecia.
Pozdro.
_________________
I choć bym szedł ciemną doliną, ciemności się nie lękam bo robię światło...
 
 
messmaker
[Usunięty]

Wysłany: Pon 23 Mar, 2009   

bonus_, po przemyśleniu całego przedsięwzięcia też podchodzę do niego coraz bardziej sceptycznie. Pierwszy etap zakłada w ogóle zrobienie deski (bez napędu, bez amortyzacji, byle było w stanie jeździć z człowiekiem na grzbiecie), a potem powoli do przodu, nie spieszy się :wink:
 
 
bonus_
[Usunięty]

Wysłany: Pon 23 Mar, 2009   

Absolutnie nie chcialem Cie zniechecac, wyrazilem tylko i wylacznie moja opinie, a oczywiscie jak najbardziej doceniam wszelkie pomysly bo lepiej siedziec w garazu i stworzyc cos ciekawego ( czasem zupelnie nikomu niepotrzebnego) niz bezproduktywnie przelewac przelewac przez siebie browar w knajpie albo przed TV ogladajac jednoczesnie malo ambitne seriale. Tez jestem na etapie pewnego projektu i wcale nie bedzie on pozyteczny ani praktyczny ale posluzy za to do niezlej zabawy( mam nadzieje) pozdrawiam i zycze wytrwalosci i powodzenia:)
WMax

do doomboy: po poludniu zrobie fotki dostepnych kólek i wysle na maila
 
 
smok
[Usunięty]

Wysłany: Śro 03 Lut, 2010   

Witam wszystkich!

Pozwoliłem sobie odświeżyć, ponieważ ostatnio myślałem o zbudowaniu deskorolki elektrycznej. Planuje zastosować 2 silniki po 100W, aku. 24V 9Ah do tego oczywiście sterownik. Kółka od hulajnóg. Co o tym myślicie? I czy orientujecie się ile mniej - więcej może to mieć V-max i jaki zasięg?

Z góry dziękuję i pozdrawiam.
 
 
Marucha79
[Usunięty]

Wysłany: Śro 03 Lut, 2010   

Jeśli zastosujesz oryginalne przełożenie to prędkość max nieznacznie pewnie przekroczy prędkość hulajnogi, o ile pamiętam 16 km/h, zasięg powinien być jednak znacznie lepszy, myślę, że realne do osiągnięcia byłoby 20-25km.
 
 
smok
[Usunięty]

Wysłany: Śro 03 Lut, 2010   

Dzięki :) , o taką konkretną odpowiedź mi chodziło.
Jeżeli uda mi się zbudować tę deskorolkę to wrzucę fotki.
 
 
Toro
początkujący


Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 16
Wysłany: Pon 18 Kwi, 2011   

Witam,
od zeszlego roku smigam na desce 800W i 600W - takie jakie mozna kupic z Chin. Jezeli ktos sie chce przejechac w Wawie - zapraszam.
Mam na sprzedaz 600 - wrzucilem wlasnie ogloszenie do odpowiedniego dzialu forum.

Tutaj
test deskorolki
opis wrazen z jazdy na tych zabawkach.

pozdr
Piotr
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group