ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
FENIX eletric
Autor Wiadomość
Darki 
stażysta
darki



Dołączył: 22 Mar 2014
Posty: 195
Skąd: podkarpackie
  Wysłany: Czw 26 Maj, 2016   FENIX eletric

Dzień dobry

Na wstępie podziękowania dla wszystkich z forum którzy mieli dla mnie cierpliwość ;) dzięki czemu powstał przez ostatni rok ten o to projekt.
Bike wzorowany na znanej i popularnej ramie Vector jednak wykonywanej całkowicie od podstaw (z pewnymi drobnymi różnicami;)). Od detali po efekt końcowy.
Użyty profil 20x15x2 i 40x20x2. Rura sterowa i suportowa wytaczane przez tokarza na wymiar z odpowiednich rur grubościennych.
Całość pospawana do kupy i jest. Powstał FENIX electric.
Jak to wspomniał kolega Tas swego czasu: Bazylion roboczogodzin, milion zmian planów, trylion myśli, kwadrylion prób i hektolitry napoju wspomagającego :D .

Silnik - Mxus V3 4T
Baterie – popularne lipo 20s
Sterownik – GT 1500W 45A 48-84V, tuning chyba coś ok.55A
obręcze – 26 Remerx DH Brave Disc
opony – Maxxis Holy Roller 26x2.4
amortyzator – Marzocchi Super T
damper – 200mm Kind Shock sprężyna 850lbs
hamulec – tarcze 203mm, zacisk Avid BB5
korba - Suntour XCR6 48T
obudowa – dibond

Oj co tu dużo pisać :) .
Wrażenia z pierwszej jazdy: raaaanyyyy MEGA :D toż to strach się bać.
Pomimo, że sterownik blokowy to przyspieszenie i prędkość WOW!!!
Mxus pięknie mruczy choć niestety nie mogę porównać do pracy z vectorowym.
Ciągłe wahania czy doinwestować do Sabvotona lub Foca od kolegi Barmala.
Decyzja wstępna, podłączyć co jest i się zobaczy. Do sterownika czujnik NTC temperatury co by można sprawdzić co się w nim dzieje i jak na razie spoko daje radę;).
Parametry pracy pokazuje fajny projekt watomierza kolegi Michal214 – Polecam.
Stabilność prowadzenia przy prędkości i w zakrętach nie porównywalna ze zwykłym rowerem. Większa waga prawie wcale nie zauważalna a wręcz można powiedzieć, że jeśli to na plus.
Jest MOC ;) . MEGA zadowolenie. :D





 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Czw 26 Maj, 2016   

Daj fotke z boku, bo tak pod kątem wygląda jakby miał 3m minimum długości :D
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
Tomas 
szef


Pomógł: 20 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 1740
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 26 Maj, 2016   

Super projekt :) Wizualnie majster.

Powiedz od razu jakie masz szprychy w kole 26 i gdzie zaplatałeś ?
 
 
Darki 
stażysta
darki



Dołączył: 22 Mar 2014
Posty: 195
Skąd: podkarpackie
Wysłany: Czw 26 Maj, 2016   

Haha oj tam tylko 3m? A wydawało mi się, że więcej ma :P . A tak serio nie pamiętam rozstawu bazy kół ale nie jest mała. Nawet chyba coś większa od vectora ale to w sumie, że tak powiem efekt zamierzony. W założeniu miał to być krążownik szos heh terminator ulicy, błyskawica a wyszedł FENIX :D . W planach już kolejny projekt, również od podstaw ale nie zdradzam nic bo to dopiero myśl.
Szprychy tył od moto ala ogar czy coś dł.ok. 161mm gr.3.2mm. Zaplot własnoręczny jedynie centrowanie w pobliskim serwisie rowerowym.

 
 
MixhaL 
prezes


Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 909
Skąd: Lubelskie
Wysłany: Czw 26 Maj, 2016   

Gratuluję rowerku i wyrzuć damper bo Ci zarzyga buty i spodnie.
_________________
Cyklon
BOMBER V1, V2, V3
RAIDEN
 
 
unix 
stażysta



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 152
Skąd: Mielec
Wysłany: Czw 26 Maj, 2016   

Fajniusi ;)
 
 
Aleksander_2 
młodzik


Wiek: 58
Dołączył: 24 Sty 2016
Posty: 69
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 26 Maj, 2016   

Ale fajnie ze sie udalo wszystko zlozyc mimo tej niestandardowej ramy
 
 
Mobil 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 104
Dołączył: 21 Wrz 2015
Posty: 656
Wysłany: Pią 27 Maj, 2016   

Darki, super konstrukcja, gratuluje dobrego projektu i wykonania. Na pewno taki samodzielny projekt cieszy o wiele bardziej od kupienia gotowej ramy. Brakuje tutaj tylko tego sterownika wektorowego, ten GT1500 kłuje w oczy... :twisted: Dodatkowo hamulce lepiej zmień szybko na jalieś porządne cztery tłoczki bo BB5 to kiszka nawet w zwykłym rowerze :lol: Mam pytanie odnośnie watomierza od kolegi Michal214. U mnie (wersja 2) musiałem go zlikwidować ze względu na spore przekłamania i błędy, druga sztuka u mojego znajomego (v3) też pokazuje błędnie prędkość i nie wyłapuje małego poboru prądu przez co wszystko się rozjeżdża, jak kest u Ciebie :?:
 
 
tomeczekokok 
prezes



Pomógł: 8 razy
Wiek: 29
Dołączył: 24 Cze 2012
Posty: 794
Skąd: Rybnik (śląsk)
Wysłany: Pią 27 Maj, 2016   

Gratuluje projektu, świetnie to wygląda. :mrgreen:


Jaka jest waga w kg e-bika?.
_________________
"Modliszka"- StreetFighter E-bike
 
 
Szwagier 
prezes


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 15 Lis 2015
Posty: 733
Skąd: Ostrów Mazowiecka
Wysłany: Pią 27 Maj, 2016   

Cytat:
Dodatkowo hamulce lepiej zmień szybko na jalieś porządne cztery tłoczki bo BB5 to kiszka nawet w zwykłym rowerze 

E tam, od razu kiszka. Ja kupując BB5 kierowałem się opiniami z forów rowerowych, gdzie jako tani i dobry tarczowy polecany jest bb5 właśnie. Ok, pewnie jakaś hydraulika będzie lepsza, jest to może dolna półka tarczówek, ale żeby od razu kicha..?
 
 
Dlugas 
dyrektor
Bob budowniczy :)



Pomógł: 10 razy
Wiek: 47
Dołączył: 06 Gru 2015
Posty: 439
Skąd: Cz-wa
Wysłany: Pią 27 Maj, 2016   

Szwagier napisał/a:
E tam, od razu kiszka. Ja kupując BB5 kierowałem się opiniami z forów rowerowych, gdzie jako tani i dobry tarczowy polecany jest bb5 właśnie. Ok, pewnie jakaś hydraulika będzie lepsza, jest to może dolna półka tarczówek, ale żeby od razu kicha..?

Ja również słyszałem dużo pozytywnych opinii nt tych hamulców. Hamują b.przyzwoicie, ponoć są porównywalne do hydraulików ze sredniej półki. Najważniejszą cechą przy e - bajku jadącego ze znaczną prędkością i większą niż zwykły rower masą - jest to że się nie zagotuje płyn hamulcowy - bo go nie ma :)
Ogólnie szacun, fajna konstrukcja, i bardzo rozwojowa! Zawsze w przyszłości będzie można zapiąć jakiegoś FOC-a
_________________
Spark Super Hadron 654
 
 
Mobil 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 104
Dołączył: 21 Wrz 2015
Posty: 656
Wysłany: Pią 27 Maj, 2016   

Szwagier napisał/a:
Cytat:
Dodatkowo hamulce lepiej zmień szybko na jalieś porządne cztery tłoczki bo BB5 to kiszka nawet w zwykłym rowerze 

E tam, od razu kiszka. Ja kupując BB5 kierowałem się opiniami z forów rowerowych, gdzie jako tani i dobry tarczowy polecany jest bb5 właśnie. Ok, pewnie jakaś hydraulika będzie lepsza, jest to może dolna półka tarczówek, ale żeby od razu kicha..?


Miałem Avidy BB7 w lekkim xc i po prostu brak płynu nie pozwala na odprowadzanie ciepła z zacisku a hamulce naprawde dobrze hamują mając metaliczne klocki :razz: Ogólnie wśród mechanicznych zacisków jest bardzo dobry i nie mogę się do niego przytrzeopić ale pewnych rzeczy nie przeskoczy... :razz:
 
 
Darki 
stażysta
darki



Dołączył: 22 Mar 2014
Posty: 195
Skąd: podkarpackie
Wysłany: Sob 28 Maj, 2016   

Mobil napisał/a:
Mam pytanie odnośnie watomierza od kolegi Michal214. U mnie (wersja 2) musiałem go zlikwidować ze względu na spore przekłamania i błędy, druga sztuka u mojego znajomego (v3) też pokazuje błędnie prędkość i nie wyłapuje małego poboru prądu przez co wszystko się rozjeżdża, jak kest u Ciebie

Dziękuje wszystkim za uznanie. Co do watomierza kolegi Michała214 to nie zdążyłem jeszcze wszystkiego sprawdzić. Osobiście mi wystarcza nawet jeśli są jakieś błędy. Myślę, że i tak w tej cenie nie ma zbytnio alternatywy. Hmm licznik prędkości chyba coś oszukuje ale jak wspomniałem nie sprawdziłem jeszcze więc nie wiele mogę powiedzieć. Jedynie, że mały, zgrabny i działa ;) .
W ogóle to jeszcze nie nacieszyłem się obecnym projektem a już w głowie kiełkuje się kolejny a konkretnie to inna rama ;) ale to jeszcze długa droga.
Pozdrawiam ebikowo zakręconych :D .
 
 
Darki 
stażysta
darki



Dołączył: 22 Mar 2014
Posty: 195
Skąd: podkarpackie
Wysłany: Śro 27 Lip, 2016   

Takie tam tu i ówdzie na ebiku :D
_________________
SPRZEDAM Drobiazgi z SZuflady Polecam Lampki CREE
tel. 693 004 127
 
 
Tomas 
szef


Pomógł: 20 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 1740
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro 27 Lip, 2016   

Fajnie tylko te błotniki dokładnie rodem zza wschodniej granicy. Tam panowie się lubują w takich :razz:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group