ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z silnikiem
Autor Wiadomość
inmunis 
początkujący


Dołączył: 30 Maj 2016
Posty: 6
Skąd: Nysa
Wysłany: Pon 30 Maj, 2016   Problem z silnikiem

Witam.
To mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość.

Mam taki problem, poproszono mnie żebym wymienił koledze opony w rowerze Gazelle Orange ( chyba poprawna nazwa) jest to rower z napędem elektrycznym silnik jest w przednim kole. Wiec wymieniłem i nagle silnik przestał pracować, wszystko inne działa to znaczy wyświetlacz funkcje na nim itp, problem jest tylko taki że kolega rower oddał mi i nie sprawdziłem czy to jest sprawne czy nie bo się na tym nie znam. No i oczywiście po wymianie nie działa koło nie chce się uruchomić, ładowanie działa ale wygląda to tak jak by silnik nie dostawał prądu.
Nie jest to mój pierwszy rower tego typu niekiedy składam takie przywiezione w kartonie a tu nagle takie coś.

Pytanie jest takie czy mogło być to już uszkodzone wcześniej (znaczy się według mnie było ) czy może po odłączeniu koła trzeba coś uruchomić ??

jeśli temat juz gdzieś był to przepraszam
 
 
KrzysiekEV 
stażysta
KrzysiekEV


Pomógł: 14 razy
Wiek: 48
Dołączył: 23 Kwi 2013
Posty: 148
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Wto 31 Maj, 2016   

W Gazelle którą naprawiałem czujnik nacisku na pedały jest przy ramie w tylnym kole .
Po każdym odkręcaniu tylnego koła - napinaniu łańcucha trzeba zrobić kalibracje czujnika .

Na wyświetlaczu pokazuje się symbol klucza ? jaki kod błędu podaje ?

Łańcuch musi mieć 2-3 cm luzu.
Rower musi stać na równym .
Kalibracja jest 2 etapowa . Najpierw w spoczynku bez nacisku na pedały , potem z naciskiem 10 kG.
Trzeba uruchomić tryb kalibracji CAL1 i trzymać rower w spoczynku bez obciążenia .
Potem obciążyć pedał pod kątem 90 stopni(poziomo) ciężatem 10 kG (można z wyczuciem nacisnąć nogą i trzymać równo) i uruchomić tryb CAL2.
Nie pamiętam już dokładnie kombinacji guzików jak w te 2 tryby wejść , przyciskało się jednocześnie (chyba podświetlenie) i mode a potem podświetlenie i menu.
Najpierw tryb CAL1 , potem tryb CAL2 nie odwrotnie.

To tyle co pamiętam , pdf z instrukcją do danego typu komputerka by się przydał bo mogą się różnić funkcjami.
 
 
inmunis 
początkujący


Dołączył: 30 Maj 2016
Posty: 6
Skąd: Nysa
Wysłany: Śro 01 Cze, 2016   

Wielkie dzięki !!
Wczoraj siedziałem i grzebałem w rowerze i właśnie nie czytając posta odkryłem że wszystko działa ale że właśnie ten czujnik ma coś z tym wspólnego, zadzwoniłem do Wrocławia i tam mi też powiedzieli o tym czujniku ale powiedzieli że sam nie ustawię ale teraz jak już wiem że trzeba poszperać w "guzikach" i zrobić kalibrację to się pobawię :)
 
 
inmunis 
początkujący


Dołączył: 30 Maj 2016
Posty: 6
Skąd: Nysa
Wysłany: Śro 01 Cze, 2016   

No i nie wiem jak wejść do tego ustawienia kalibracji, przyciskałem te guziki ale nic nie działa. Może zrobię foto i dam to może będzie łatwiej. Raz mi wyskoczyło error 04.

13330434_10206690127353686_1283519545_n.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 858 raz(y) 62,1 KB

 
 
inmunis 
początkujący


Dołączył: 30 Maj 2016
Posty: 6
Skąd: Nysa
Wysłany: Śro 01 Cze, 2016   

Rower ustawiony :D temat zamknięty :D
 
 
Szwagier 
prezes


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 15 Lis 2015
Posty: 733
Skąd: Ostrów Mazowiecka
Wysłany: Śro 01 Cze, 2016   

Pochwal się, jaka to kombinacja klawiszy, może ktoś w przyszłości tęz będzie miał taki problem i mu tym wpisem pomożesz :roll: :wink:
 
 
inmunis 
początkujący


Dołączył: 30 Maj 2016
Posty: 6
Skąd: Nysa
Wysłany: Śro 01 Cze, 2016   

W tym rowerze który ja robiłem jest czujnik przy tylnym kole w widelcu i po każdym ściągnięciu koła trzeba go kalibrować.
Więc po kolei :
1) wciskamy trzy przyciski na raz eco/boost + mode+ światła
2) pojawia się 99,9 km/h wtedy wciskamy mode i pojawi się 00,0km/h
3) prawą nogą naciskamy pedał tak żeby na liczniku pojawiło się 25,0 km/h i wciskamy mode

oczywiście jeśli jest sprawny czujnik ten przy ramie widać go na zdjęciu, dodam jeszcze że ten czujnik też się ustawia :D

13318898_10206693059906998_1216957301_n.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 945 raz(y) 52,12 KB

 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Czw 02 Cze, 2016   

A próbowałeś ustawić inne szybkości naciskiem pedałów? Np. 40 km/h.
Zmienia to coś w czasie jazdy?
 
 
inmunis 
początkujący


Dołączył: 30 Maj 2016
Posty: 6
Skąd: Nysa
Wysłany: Czw 02 Cze, 2016   

zeeltom nie, nie próbowałem ale z tego co widzę przy 25 km/h silnik się odłącza więc myślę że można do 40 km/h podciągnąć :D
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Czw 02 Cze, 2016   

No to taka ciekawostka przyrodnicza, ale spróbuj dla potomności i daj znać, co z tego wyszło ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group