ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Adapto czy Sabvoton
Autor Wiadomość
wookie 
brygadzista
wookie


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Sie 2015
Posty: 247
Skąd: Piaseczno
Wysłany: Pią 24 Cze, 2016   Adapto czy Sabvoton

Powoli dojrzewam do zakupu lepszego sterownika, rozważam obecnie Sabvotona oraz Adapto.
Sabvoton to straszny kloc i trochę mnie to zniechęca do niego, Adapto z kolei szokuje ceną.

Ponieważ chcę żeby to była inwestycja z przyszłością, to zdaje się że lepszym rozwiązaniem będzie jednak Adapto. A może nie?

Wysyłałem do dealera Adapto maila z zapytaniem czy dopuszczają płatność przez paypal i nie odpowiedzieli. Mam trochę dolarów na koncie paypal, więc pasowałoby mi właśnie paypalem zapłacić, a bez złożenia zamówienia nie jestem w stanie tego stwierdzić. Bardzo proszę o podpowiedź w tej kwestii osobę, która ma już doświadczenie przy kupowanie u nich.

Druga kwestia, to od którego dealera najlepiej jest kupować i ile czeka się na przesyłkę?

Trzecia sprawa, wybór modelu, myślałem najpierw nad wersję mini, bo na dzień dzisiejszy wystarczyło by mi mocy, natomiast wersja midi miła by przed sobą przyszłość. Bo planuję pogrubienie silnika w przyszłości z 9C 10x6 na mxusa lub coś podobnego. Czy wersja mini dla mxusa V3 będzie za słaba? Ile realnie można tam ustawić mocy, tak jak podaje producent, czy jest możliwość przeprogramowania na większą moc tak jak w blokowych?
Ostatnio zmieniony przez wookie Pią 24 Cze, 2016, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Pią 24 Cze, 2016   

wookie, Ty już sobie sam odpowiedziałeś na to pytanie "który sterownik chcę" :P
Więc chyba bardziej chcesz usłyszeć potwierdzenie tego co już przemyślałeś, więc: "Bierz adapto, będzie Pan zadowolony" :P
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
atomek1000 
szef



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Lis 2014
Posty: 1902
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 24 Cze, 2016   

wookie napisał/a:
Ile realnie można tam ustawić mocy, tak jak podaje producent, czy jest możliwość przeprogramowania na większą moc tak jak w blokowych?

Na stronie napisane jest 65A z baterii.
Uwierz mi, że do normalnej jazdy spokojnie ci to wystarczy robiąc baterię 20s. Ja u siebie włączam więcej tylko jak chce się pościgać :mrgreen:

W razie czego można unlocked firmware wgrać i nie masz ograniczeń ale wtedy mosfety musisz chłodzić. Z doświadczenia powiem że w max-e nie udało mi się ponad 40stopni go rozgrzać :roll: Jest pod rowerem, nie w skrzynce.
 
 
sietaz 
prezes


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 20 Maj 2014
Posty: 919
Skąd: warszawa
Wysłany: Pią 24 Cze, 2016   

Chyba nie ten dział :)
_________________
Jeżdżę na: Voyager I


Niech moc będzie z wami
 
 
wookie 
brygadzista
wookie


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Sie 2015
Posty: 247
Skąd: Piaseczno
Wysłany: Pią 24 Cze, 2016   

Ano nie ten dział, my bad ;)

Czyli Atomek twierdzisz, że mini wystarczy? Max-e mi nie przyszło nawet do głowy, ale zdawało mi się że midi będzie optimum, w takim razie pozastanawiam się jeszcze nad wyborem.
 
 
atomek1000 
szef



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Lis 2014
Posty: 1902
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 24 Cze, 2016   

poczytaj opinie uzytkownikow mini-e na forach i podejmij decyzje, jak planujesz potwora to midi bedzie ok ale jak do obecnego to mini ci starczy z powodzeniem
 
 
wookie 
brygadzista
wookie


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Sie 2015
Posty: 247
Skąd: Piaseczno
Wysłany: Pią 24 Cze, 2016   

Zmieniam całość na fulla z dwupółką, coś jak Twój i docelowo co najmniej Mxus, więc raczej midi będzie optymalny.
 
 
ap0f1s 
prezes


Pomógł: 15 razy
Wiek: 36
Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 757
Skąd: Kęty
Wysłany: Pią 24 Cze, 2016   

Kupuj od razu midi-e. Sam teraz buduje jeden na midi i max-e. Także powiem, jak działa to niby zaawansowane adaptto.

Co do kupna masz wybór sklep vektor. Robiłem grupowe zamówienie to możesz przeczytać jakie miałem problemy. Nie mówię przesyłka jak i przedmioty były w miarę w porządku. Oprócz opakowań amorów.
Na pewno nie decyduj się na max-e teraz jakoś jest dziwnie drogi.
Najbardziej opłacalną formą płatności z vektor sklep jest strona transferwise. Możesz powiedzieć, że chcesz płacić w PLN to ci napiszą dokładnie ile złotych masz przesłać przez tą stronę.

Można jeszcze zmówić z sklepu envolt z chyba z szwecji. Niestety tam nigdy nie zamawiałem.
_________________
Kilka moich konstrukcji:Gordon 6kW (Adaptto)
Hatak 6kW (Sabvoton)
Kross level a6 3kw
 
 
Tomas 
szef


Pomógł: 20 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 1740
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią 24 Cze, 2016   

Ja również nie polecę sklepu vector z niemiec. Bierz lepiej ze szwecji.
 
 
DeeX 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Lut 2012
Posty: 194
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pią 24 Cze, 2016   

Skoro poruszany jest już ten temat...

Będę jechał do Allexa do szwecji- właściciela sklepu envolt.se

Chce wziąć parę sterowników dla siebie więc im więcej nas tym bardziej zejdziemy z ceny.

KTOS CHETNY?

Edit:
Od razu mówię że max-e nie będzie do września jakoś...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group