ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Gliwice i okolice
Autor Wiadomość
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Nie 24 Lip, 2016   

Okej. Oven się nie odzywa puki co. Nikt inny się nie deklarował puki co Więc powoli będę wyruszał na lotnisko nieco wcześniej.
 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Nie 24 Lip, 2016   

Ponieważ temat jest puki co nieco nieożywiony postanowiłem wkleić parę swoich tras. Postaram się też w miarę możliwości z wyprzedzeniem zamieszczać anonse dotyczące jakiegoś objeżdżania. Spj i Oven27 zapraszam:). Teraz się nie udało ale wszystko przed nami. Ze swojej strony przepraszam jeśli nie mogę czasem zmienić godziny wyjazdu jakoś mega no ale mam szereg obowiązków i nie zawsze jest to możliwe.

Do RZECZY.

Wyjazd zaczynam od pokonania małego lasku w okolicach Łabęd i Żernik. Następnie wbijam do centrum od strony Toszeckiej. Robię fotę DTŚ od Zwycięstwa bo jeszcze nie widziałem.


PO drodze jest rzut beretem gliwicka Palmiarnia i Park Szopena więc szkoda nie zajrzeć.


Dalej jedziemy popatrzeć na fontanny na placu Piłsudskiego.


Chwila na gliwickim Rynku.


Wreszcie Lotnisko.


Kto bywa ten wie że można spotkać masę atrakcji dla miłośników awiacji i czasem ciekawie porozmawiać. Na zdjęciu (może ledwo widać) oblatywania drona po złożeniu w całość.


Po awiacjach fajnie jest pobawić się prędkością na pasie pomocniczym A4. Prędkość oczywiście uzależniona jest od ruchu rowerowo rolkowego na trasie. Choć dziś najszybszy był John Dear z podpiętym stuffem rolniczym... NIe zdążyłem zrobić foty. Tak przekonywująco sunął całą szerokością, że pierwej musiałem się salwować ucieczką w trawiaste pobocze...
Ale aby wycieczka nie była bez celowa warto dojechać do Horenckowic (sorki nie jestem pewnie jakie HA). W każdym razie rzut beretem od trasy jest piekarnio ciastakrnio lodziarnia. Gusta gustami. Ja uważam, że lody tam mają świetne. Zwłaszcza cytrynowe i ciemna czekolada.

NO cóż powoli trzeba powracać.
Dla znużonych możliwość odpoczynku (jak i w sumie wystartowania) jest w knajpce na Lotnisku.
Kiedyś można było tam przysiąść z własnym wiktem. Obecnie jest to nie mile widziane i trzeba zamówić...

No i na koniec końców wycieczki rytualne palenie gumy...


Na samiusienki koniec małą statystyka.

Przejechałem 50km. Średnia prędkosć oscylowała w okolicy 24kmh. Pierwsze 8-10 km aż do Rynku przejechałem bardzo oszczędnie i dużo pedałując. Zużycie oscylowało w granicach 1AH na 5km. Potem nieco przyspieszyłem. Sterownik ustawiłem na około 800W. Średnią mocno podbiła trasa do Horenckowic gdzie przelotowo było 30-40kmh z naciskiem na to drugie. Zużyłem w sumie około 13.5AH. Następnym razem wprowadzę ograniczenie prędkości do 28kmh. Zobaczymy jak to wpłynie na ogólną konsumpcję. Aha średnio wyszło 17wh/km.
Pozdrawiam i zapraszam do wspólnego cruisowania.
 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon 25 Lip, 2016   

Dziś jutro i w środę wg. meteo.pl jak na złość od 17 do 23 będzie padało i to raczej dość solidnie. Tak więc są 3 dni aby pomyśleć nad kierunkiem wycieczki.
Osobiście obstawiłbym tym razem wypad do kopalni srebra w Tarnowskich Górach. Trasa typowo turystycznie czyli w kierunku jak najmiej wh/km. Tereny są fantastyczne. To propozycja turystyczna nr 1.

Opcja 2 Wypad w kierunku Paniówek. Po drodze hałda pokopalniana w Makoszowach i urocze zalewiska pokopalniane.

Jeśli ktoś chce pojeździć po mieście to oczywiście zapraszam. Centrum (Lotnisko, Politechnika, Plac Piłsudskiego czy ewentualnie rynek to dobre miejsca na mały objazd).
 
 
spj 
stażysta



Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 160
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon 25 Lip, 2016   

No Makoszowy tam jeszcze nie byłem.

A to mój filmik na końcu z małą awarią... upadek kamerki.
https://youtu.be/Pnu3XxWPWZ8
_________________
Jeżdżę na : EV4 Falcon V2

"Make everything as simple as possible, but not simpler" Albert Einstein
 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon 25 Lip, 2016   

Okej mogą być Makoszowy:).
Filmik jest gdzieś tam przy ujściu Kłodnicy do Dzierżna? BO most podobny?
 
 
spj 
stażysta



Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 160
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon 25 Lip, 2016   

Tak tak, jechałem w stronę jeziora pławniowickiego.
_________________
Jeżdżę na : EV4 Falcon V2

"Make everything as simple as possible, but not simpler" Albert Einstein
 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon 25 Lip, 2016   

Tamta pętlajest zajefajna. Wskazany full.

Z innej beczki. Do osób które miałyby ochotę. To powyżej to luźne propozycje. Ale. Można je modyfikować. W zależności od potrzeb.
Myślę, że można się zdeklarować ile wh chce się "przejechać" wedle swoich potrzeb możliwości.
Myślę że przeciętny biker do 100 kilo i miejszym dd i kołem rowerowym może przyjąć zużycie 10wh/km z pedałowaniem a bez 15wh/km. Mi z dużym pedałowaniem udaje się utrzymać te 12-13wh/km przy jeździe po w miarę prostej.
No. Tylko teraz jeszcze chętni:)???
EDIT, Albo wrzucajcie ile chcecie km wycieczke zrobić to coś się dobierze. No i swoje propozycje oczywiście:).
 
 
Przemek 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 758
Skąd: Katowice
Wysłany: Pon 25 Lip, 2016   

zerknąłem na mapę i jeśli mogę zaproponował bym to 50.246605, 18.798918 wklejcie go googole map tam można by się spotkać i na podstawie wskazań mojego watomierza być może przejechać się z wami jeszcze gdzieś, niestety mam ciężka rękę i ciężki "rower?" i przeważnie zużywam około 30wh/km a wspomagania w mojej konstrukcji używam do wjazdu na stromą chołdę, będę musiał zrobić wreszcie ogranicznik prędkości na manetkę co by zacząć rozsądniej dysponować energią
 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon 25 Lip, 2016   

Po wklejeniu moje goolge pokazuje środek w sumie chyba jakiegoś pustkowia? Obok Jest ulica chudowska? Może coś zrobiłem nie tak? Gdzie chciałeś dojechać? Do zamku w Chudowie?

EDIT. A no już wiem co to jest:). Tam kiedyś było jezioro a teraz jest houda pokopalniana.
O ile się nie mylę:).
Straszniem ciekaw tego 30kw potwora... No ale to chyba jak ciśniesz cały czas ponad 50kmh? bo to by tak wychodziło przy zasięgu 50km na max manetce?
Ostatnio zmieniony przez toft Pon 25 Lip, 2016, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Przemek 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 758
Skąd: Katowice
Wysłany: Pon 25 Lip, 2016   

hmm gogle pokazuje tam jakiś staw, jeżdżę przeważnie w off road i lubię dzikie ostępy dlatego że mój "rower" dziwnie wygląda w mieście Google nazywa ta ulicę Piaskowa 249, Mikołów
 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon 25 Lip, 2016   

No trafiłeś w sumie niedaleko od tego zdjęcia zalanego ktore wstawiłem w opcji 2 wycieczki:). Obok jest fajowy park i coś ala rezerwat przyrody:). No i są hałdy:)

A no i obok niedaleko są mega lody:).
 
 
Przemek 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 758
Skąd: Katowice
Wysłany: Wto 26 Lip, 2016   

wczoraj jakoś przeoczyłem
toft napisał/a:
Straszniem ciekaw tego 30kw potwora...

silnik generuje w tym ustawieniu 3kw
ale wcina 30wh/km moim stylem jazdy
 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 26 Lip, 2016   

kw to był taki skrót myslowy od wh/km :)
 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Śro 27 Lip, 2016   

W czwartek wieczór wg Meteo robi się chyba nieopadowo. Czy jacyś chętni?
 
 
spj 
stażysta



Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 160
Skąd: Gliwice
Wysłany: Śro 27 Lip, 2016   

Wstępnie raczej tak, która godzina wchodziła by w plan ?
_________________
Jeżdżę na : EV4 Falcon V2

"Make everything as simple as possible, but not simpler" Albert Einstein
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group