ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
wyprawa ebikowa 2-4 dni sierpnia.
Autor Wiadomość
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 12 Lip, 2016   

Celowo prowokacyjnie to podsumuję : Jeżdzić na ROWERZE elektrycznym bez pedałowania to obciach... :-)
Pedałowanie ze wspomaganiem to istota jazdy ROWEREM. Nie przemieszczania się ale jechania w stylu rowerowym, również wśród innych rowerzystów 'analogowych'.
Pozdrawiam pedałujących,,
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
sirgregs 
prezes


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 933
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 12 Lip, 2016   

Jak jadę rowerem z górki to zdarza się że nie pedałuję żeby odpocząć i generalnie jazda z górki jest bardzo przyjemna o czym nie trzeba nikogo przekonywać.
A jadąc na elektryku zawsze mam z górki ... ;-)
 
 
Bujakoto 
prezes


Pomógł: 6 razy
Wiek: 41
Dołączył: 22 Gru 2015
Posty: 733
Skąd: Gdynia
Wysłany: Śro 13 Lip, 2016   

Zdecydowalem sie na e-bajka, poniewaz e-bajk daje.....

Mozliwosc jazdy z pedalowaniem jak na normalnym rowerze z ta roznica, ze jazda jest nieporownywalnie szybsza, dynamiczniejsza, agresywniejsza i dalsza. Jezdze po lesie pedalujac z predkosciami do 50km/h...... Czuje intensywny przyplyw adrenaliny, ciesze sie jak nastolatek, czuje, ze zyje........ Moge jezdzic bez konca.

A gdy opadam juz z sil, wiem, ze mam w tylnim kole zbieracza bawelny (murzyna), ktory zawiezie mnie do domu :)

A wracajac do TEMATU WATKU:
Fajna koncepcja z wyprawa.
W tym roku mam juz zaplanowana podobna wyprawe, jednak na przyszly rok mozna cos podobnego zorganozowac na wieksza skale :)

(sorry za brak pl znakow-ciezko pisac na smartphonie).
 
 
borsuk 
prezes



Pomógł: 25 razy
Dołączył: 12 Wrz 2011
Posty: 687
Skąd: Sudety
Wysłany: Śro 13 Lip, 2016   

WojtekErnest napisał/a:
Celowo prowokacyjnie to podsumuję : Jeżdzić na ROWERZE elektrycznym bez pedałowania to obciach... :-)

Dodam, ze to jest potwornie nudne, w dodatku każda osiągnięta prędkość wydaje się za mała :)
Dotyczy to jazdy turystycznej/rekreacyjnej.
Dojeżdżający do pracy, czy po zakupy to inna bajka, tyle w sprawie ebajka :)
_________________
Mój rower: BBS02B
 
 
medykmtb
[Usunięty]

Wysłany: Pią 15 Lip, 2016   

"najwiekszym obciachem jest szukanie podzialow i obciachow tam gdzie ich nie ma"

co do pomyslu fajny, jednak te dystanse (ok 150-200km)nie sa mozliwe do sensownego rozpatrywania z pedalowaniem dla pojazdow ktore maja zasieg ok 100km bez pedalowania z racji ich chocby wagi nierzadko wynoszacej 50-60kg.dla mnie wybor jest jasny miedzy jazda 17km/h by osiagnac zasieg 150km a 40km/h i zasieg 100km.moge sie zatrzymac, naladowac sie do pelna i jechac dalej majac jeszcze ok 20-30 min przewagi do tego co wlecze sie 17km/h.rozpartywalem taka jazde przez polske,jednak narazie jeszcze troche malo jest punktow ladowania.mysle ze w przeciagu 4-5lat to bedzie wykonalne by tak podrozowac.
jednak wiecej niz 120-150km dziennie przez wiecej niz 3 dni z rzedu to masochizm a nie frajda
 
 
mateuszmmi 
młodzik


Wiek: 34
Dołączył: 25 Lis 2015
Posty: 74
Skąd: Lubelskie
Wysłany: Pią 29 Lip, 2016   

Są już jakieś konkretne ustalenia na temat tej wycieczki? Jedzie jakaś większa grupa osób? Do tej pory żadnych konkretnych informacji, a pomysł fajny.
W rowerze mam te 20Ah i po wyjeździe testowym, a tak na chwile zrobiłem 110 km i zostało trochę w aku, myślę spokojnie na 40km. Przejechać 150 na elektryku w dzień to żaden problem. Kiedyś jeździłem zwykłym bicyklem obładowany sakwami i robiłem w górach 80km na płaskim do 100.
_________________
craVtec
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group