ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Wymiana ogniw w baterii segwey
Autor Wiadomość
Przemek 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 758
Skąd: Katowice
Wysłany: Sob 17 Wrz, 2016   Wymiana ogniw w baterii segwey

Witam tak jak w temacie szykuje sie do regeneracji baterii w segway, czy może ktoś z was robił podmianke ogniw? najważniejszą dla mnie sprawa jest czy po wymianie ogniw to ustrojstwo ruszy? czy będzie potrzeba na przykład restartować BMS bo może liczy cykle ładowania lub podpinać się pod sterownik żeby coś skasować itd.. sa tam dwie baterie po 20s i 5,5ah napięcia pozostało na jednej +- 2V a na drugiej +- 3V nie reaguje na ładowanie pewnie prze zbyt niski poziom napięcia jakiś układ nie zezwala na ładowanie zajmował się ktoś z was takim aku ?
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 17 Wrz, 2016   

Wyjmij, zrób zdjęcie, spróbuj odtworzyć schemat. 2 x 20S ale ile P albo inaczej jakie napięcie nominalne?
No i czy te pakiety 20S uzywa się naprzemian czy są zrównoleglone ?
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
Przemek 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 758
Skąd: Katowice
Wysłany: Sob 17 Wrz, 2016   

dzięki za zainteresowanie tematem, chciałem dziś porobić fotki jak to wygląda narazie bez otwierania bo niestety obudowa jest zgrzana i jej otwarcie wymaga cięcia ale w pracy huk roboty i nie zdążyłem, w zasadzie na razie miałem tylko chwilę zęby "pościskać" te baterie, napięcie o ile dobrze pamiętam z tabliczki znamionowej + - 75,,,,V? i raczej jestem pewny że 5,5 ah, aku są zrównolegnione, wtyk w każdej baterii ma oczywiście +,- i znów o ile pamiętam 4-5 sygnałów z baterii, wiem że z tak chaotycznego opisu ciężko coś doradzić ( moja wina ) ale nim wezmę się z rozbieranie obudowy co nie biedzie łatwe chciałbym dowiedzieć sie czy to w ogóle ma sens bo wydaje ni się że to ustrojstwo będzie "po blokowane" i wymiana ogniw na wiele sie nie zda bo komputer i tak będzie potrzebował podpięcia do matki, dzwoniąc do serwisu segwey i wypytując co i jak uprzejmy Pan najpierw zamilkł a potem zaproponował mi zakup baterii które jak to nazwał " schodzą jak ciepłe bułeczki " w kwocie jedyne 3800zł netto za sztukę :shock: przez to na początku pytam czy ktoś jest w temacie lub ma możliwość zasięgnięcia języka w temacie żeby nie narobić sobie kupy niepotrzebnej roboty, pozdrawiam
 
 
qaz33 
szef
qaz33


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 07 Kwi 2014
Posty: 1464
Skąd: Gdynia
Wysłany: Nie 18 Wrz, 2016   

Sproboj najpierw podpiac zwykly zasilacz 72V lub 6 akusow zelowych by sprawdzic czy ruszy
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group