ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Adaptto + 9C w terenie
Autor Wiadomość
ap0f1s 
prezes


Pomógł: 15 razy
Wiek: 36
Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 757
Skąd: Kęty
Wysłany: Sob 03 Wrz, 2016   

Niestety adaptto ma za duzo funkcji i przez to pojawiają sie problemy. OVS niby ma dzialac tylko w trybie boost.

Zrobie dwa bajki na adaptto(max e i midi e) jak mnie przyjmie ekipa beskidzka to porównam dokładnie sapka i adaptto pod względem grzania się silnika.
_________________
Kilka moich konstrukcji:Gordon 6kW (Adaptto)
Hatak 6kW (Sabvoton)
Kross level a6 3kw
 
 
Tomas 
szef


Pomógł: 20 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 1740
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie 04 Wrz, 2016   

ap0f1s, trzymamy Cie za słowo :wink:
 
 
wookie 
brygadzista
wookie


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Sie 2015
Posty: 247
Skąd: Piaseczno
Wysłany: Nie 04 Wrz, 2016   

atomek1000 napisał/a:
Dla każdej sztuki silnika ustawienia są inne bo chinskie rączki nie są powtarzalne więc bez sensu pisać te wartości bo diametralnie mogą się różnić.

Zgoda odnośnie Angle corr, ale pozostałe ustawienia powinny być stałe dla zestawu sterownik+silnik. Mogę się mylić, ale tak podpowiadałaby logika.
 
 
wookie 
brygadzista
wookie


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Sie 2015
Posty: 247
Skąd: Piaseczno
Wysłany: Nie 04 Wrz, 2016   

ap0f1s napisał/a:

Zrobie dwa bajki na adaptto(max e i midi e) jak mnie przyjmie ekipa beskidzka to porównam dokładnie sapka i adaptto pod względem grzania się silnika.

Ja poustawiałem lepiej Adaptto i już nie grzeje się bardziej blokowy.
Z drugiej strony niby dlaczego prawidłowo ustawiony Adaptto miałby grzać bardziej silnik niż Sabvoton przy tych samych ustawieniach?
Sam sterownik za to grzeje się bardzo mało, a właściwie to nie grzeje się wcale, ale to wiadomo dlaczego.
 
 
Mobil 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 104
Dołączył: 21 Wrz 2015
Posty: 656
Wysłany: Nie 04 Wrz, 2016   

Ja już to kiedyś pisłem, że jeśli ktoś twierdzi, że mu samonauka ustawi idelnie silnik to jest w błędzie... Użytkuje sterownik od Bartka i przy 120A w fazy non stop (z Aku potrafi nawet te 70A wyssać na wyłączonym ograniczniku, standardowo jeżdże na 55A) na 9c 10x6 silnik jest ciepły, sterownik też i tyle :razz: Jeżdże bez łańcucha więc ruszam z manetki i nie istotne czy to piach, błoto i stroma górka :mrgreen: Żeby dojść do takich ustawień nie wystarczyło podnieść koło i popstrykać tylko jeździć, zmieniać, przestawiać regulatory pola prądu, kąt fazy... Wychodzi na to, że samonauka czasem jest OK ale coraz więcej osób się na to skarży więc wychodzi na to, że jest OK dopóki nie przeciążamy silnika bo mój już dawno powinien odejść do krainy wiecznych prądów :wink:

Poza tym jeździłem dziś z kolegą (Mxus 3k Turbo + Sabvoton 72v80a) i na przykład jego sterownik delikatnie popiskuje non stop a z silnika wydobywa się dźwięk jak z wiatraczka a mój setup jadąc obok jest całkowicie bezgłośny, jedynie Duro Leopardy szumią i nic więcej. Ktoś już pisał o tym, że Sabvoton ma coś tam 12kHz i tak robi ale pamiętam jak miałem źle ustawiony silnik (znaczy się było ok, ruszał płynnie) ale z silnika wydobywały się różne śmieszne dźwięki... ciekawa sytuacja :mrgreen:
 
 
Eryk1000 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 40
Dołączył: 22 Lis 2013
Posty: 1119
Skąd: Wadowice
Wysłany: Nie 04 Wrz, 2016   

Sabek tak ma inna częstotliwość niższa przez co bardziej słyszalna. Dzięki takiemu zabiegowi tak się nie grzeje sterownik.
_________________
Jeżdżę na :

E-Giant Terrago

Viking Power 6000W +
 
 
Mobil 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 104
Dołączył: 21 Wrz 2015
Posty: 656
Wysłany: Nie 04 Wrz, 2016   

Dzięki Eryk1000, chyba qaz o tym pisał. Dzisiaj właśnie tego doświadczyłem, ciekawy efekt "to żyje" :mrgreen:
 
 
Bbartass1 
początkujący
E bike


Wiek: 46
Dołączył: 04 Cze 2016
Posty: 28
Skąd: Gorzow wlkp
Wysłany: Śro 05 Paź, 2016   

Witam ja mam taki problem z adaptto mini ze ustawiony mam ogranicznik temperatury na 140stopni a juz mi odcina moc przy ok 93 stopniach ..silnik mxus v3. .. Ustawienie na 54A w trybie bost...dlaczego mi ograniczamoc przy okolo 90stopniach skoro mam ustawienie czujnika tem na 140?
 
 
atomek1000 
szef



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Lis 2014
Posty: 1902
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro 05 Paź, 2016   

Co to znaczy odcina? Jaki masz ustawiony czujnik temp silnika w adaptto?
Powinno ci limitowac moc kilka stopni przed limitem jak dobrze ustawisz.
Sterownik masz dobrze chlodzony? Ile masz wtedy temp na mosfetach?
 
 
Bbartass1 
początkujący
E bike


Wiek: 46
Dołączył: 04 Cze 2016
Posty: 28
Skąd: Gorzow wlkp
Wysłany: Czw 06 Paź, 2016   

Czujnik temp ustawiony mam na 140stopni..a zauważylem ze mocno ogranicza mi moc przy dziewiecdziesieciu paru stopniach na wyswietlaczu odcina mi z 80% mocy..chlodzenie sterownika mam raczej dobre bo spód jego jest calkiem odkryty .myslalem wlasnie ze moze mam ustawiony czujnik temp na 100stopni ale jest na 140
 
 
wookie 
brygadzista
wookie


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Sie 2015
Posty: 247
Skąd: Piaseczno
Wysłany: Sob 08 Paź, 2016   

Adaptto zaczyna ograniczać liniowo moc już przy 20 stopniach poniżej limitu, czyli powinno ograniczać przy w Twoim przypadku dopiero przy 120 stopniach, przy 130 stopniach powinno być już tylko 50% mocy, przy 135 stopniach 25% mocy, itd.
Możliwe że grzeje się też sterownik, sprawdź więc też temperaturę mosfetów, tak jak napisał Atomek.
U mnie to działa idealnie, więc może masz coś nie tak z instalacją. Jakieś przebicia na przewodach?
Jest też opcja przewidywania temperatury, ja to wyłączyłem, bo potrafi całkiem odciąć na moment moc jak gwałtownie dodasz mocno gazu, a temperatura zbliża się do maksymalnej.
Jaki masz czujnik temperatury?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group