ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Co się dzieje z SAMSUNGiem...?
Autor Wiadomość
tomeczekokok 
prezes



Pomógł: 8 razy
Wiek: 29
Dołączył: 24 Cze 2012
Posty: 794
Skąd: Rybnik (śląsk)
Wysłany: Czw 15 Wrz, 2016   Co się dzieje z SAMSUNGiem...?

Ostatnio dość często zdarza się koreańskiemu dostawcy wypuszczać sprzęty z wadliwymi akumulatorami, które wybuchają.

To już drugi podobny przypadek w niedługim czasie, dobrze, że nic się na szczęści nikomu nie stało.

http://www.adrenalinemoto...smartfon-note-7

Miejmy nadzieję, że ogniwa stosowane do ebajków nie stracą na jakości i zachowanych normach bezpieczeństwa jak te wkładane do smartfonów i innych gadżetów oferowanych przez SAMSUNG.
_________________
"Modliszka"- StreetFighter E-bike
 
 
Eryk1000 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 40
Dołączył: 22 Lis 2013
Posty: 1119
Skąd: Wadowice
Wysłany: Czw 15 Wrz, 2016   

Z tego co mi wiadomo tu nie chodzi o samą baterie a o układ nadzorujący ładowanie, jednym słowem źle zarządza procesem ładowania, same ogniwa są ok. W ebajku jak przeładujesz z wadliwym BMSem to też się zapali :P
_________________
Jeżdżę na :

E-Giant Terrago

Viking Power 6000W +
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 15 Wrz, 2016   

Eryk1000 napisał/a:
... układ nadzorujący ładowanie,

Z tego samego powodu SONY miało kiedyś problemy z notebookami a skutkiem tego tysiące albo setki tysięcy ogniw 18650 z padnietych pakietów, okazują się sprawne, bo układ zarządzajacy ładowaniem i balansowaniem w akumulatorach notebooków sobie nie radzi i doprowadza do padnięcia np 1 sekcji a pozostałe są do uzytku.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
MixhaL 
prezes


Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 909
Skąd: Lubelskie
Wysłany: Pią 16 Wrz, 2016   

Eryk1000 napisał/a:
Z tego co mi wiadomo tu nie chodzi o samą baterie a o układ nadzorujący ładowanie, jednym słowem źle zarządza procesem ładowania, same ogniwa są ok. W ebajku jak przeładujesz z wadliwym BMSem to też się zapali :P


Mylisz się, w telefonie są co najmniej dwa układy ładujące które nadzoruja proces ładowania, w baterii i telefonie. Ciężko aby oba nie zadziałały.
Tak się składa że telefony zapalają się nawet w trybie uśpienia więc to nie układ.
_________________
Cyklon
BOMBER V1, V2, V3
RAIDEN
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 16 Wrz, 2016   

MixhaL napisał/a:
[Ciężko aby oba nie zadziałały.
Tak się składa że telefony zapalają się nawet w trybie uśpienia więc to nie układ.

A skąd wiesz ze to nie układ ?. To uklad sie uszkadza i zwiera baterie. Z powodu miniaturyzacji i nadmiernego nagrzewania, wysokich prądów ladowania oraz hermetyzacji samych ogniw są niestety podatne na uszkodzenia.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
atomek1000 
szef



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Lis 2014
Posty: 1902
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 16 Wrz, 2016   

Powiedzieli publicznie ze katoda zwiera sie z anoda wewnętrzne i jest to błąd produkcyjny wystepujacy raz na 42000 baterii
 
 
Mobil 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 104
Dołączył: 21 Wrz 2015
Posty: 656
Wysłany: Pią 16 Wrz, 2016   

Przy sprzedaży +/- 15mln sztuk to sporo tego będzie :grin:
 
 
wibi 
szef


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 1072
Skąd: Śląsk
Wysłany: Pią 16 Wrz, 2016   

atomek1000 napisał/a:
Powiedzieli publicznie ze katoda zwiera sie z anoda wewnętrzne i jest to błąd produkcyjny wystepujacy raz na 42000 baterii

Coś przecież musieli powiedzieć tylko nie powiedzieli dlaczego a przyczynę wyjaśnili koledzy wyżej.Dodam jeszcze, że palmę pierwszeństwa w takich "wybuchach" dzierży iPhone u którego zaczęło się to dziać,dalej są Dreamlinery i pewnie jeszcze u nie jednej firmy to się zdarzy bo "pogoń za przodownictwem" i konkurencja powoduje niestety błędy.
 
 
Eryk1000 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 40
Dołączył: 22 Lis 2013
Posty: 1119
Skąd: Wadowice
Wysłany: Sob 15 Paź, 2016   

Teraz Samsun podejrzewa winę w procesorze i metodzie szybkiego ładowania smartfona, bateria okazuje się być OK. Niestety nadal w 100% nie są pewni :D Dużo ich ta usterka będzie kosztować, wycofują wszystkie Samsung Galaxy Note 7 z rynku plus te które już sprzedali.

A tutaj więcej:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3260118.html
_________________
Jeżdżę na :

E-Giant Terrago

Viking Power 6000W +
 
 
LAZY 
młodzik


Pomógł: 1 raz
Wiek: 46
Dołączył: 08 Sty 2016
Posty: 56
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie 16 Paź, 2016   

Witajcie, bawiłem się kiedyś bateryjkami od Nokii które to chciałem podładować bez telefonu.
Mierząc na stykach nie było napięcia, podłączyłem zasilacz i stopniowo zwiększając napięcie patrzyłem na pobór prądu. Nic się nie działo aż do pewnego momentu gdzie przy pewnym napięciu nagle zaskoczył i zaczął pobierać prąd. W miarę jak prąd spadał podnosiłem napięcie aż doszedłem do około 4,2V jak dobrze pamiętam i nagle brak poboru prądu, obniżyłem napięcie na zasilaczu i znowu zaczął się ładować. Choć bateryjka mała to jest przy niej prosta elektronika która odcina ogniwo przed głębokim rozładowaniem i zabezpiecza przed przeładowaniem.

Teraz mam samsunga z serii niewybuchowej :wink: i podczas ładowania ładowarką pobiera 1,8Ampera!!! Taki akumulator musi dostawać dobrze w kość przy ładowaniu takim prądem.
Jak napisali o tych wybuchowych siódemkach to sobie pomyślałem że akumulator nie wytrzymywał i po kilku ładowaniach dostawał defektu. Sprawdźcie u siebie jaki pobiera prąd jak ładuje. W zasadzie dla bezpieczeństwa nie używam ładowarki, tylko ładuję przez usb laptopa gdzie podczas komunikacji prąd jest ograniczony do około pół ampera.
Pakują dużej pojemności akumulatory do telefonów i żeby klienci nie marudzili to podkręcają ładowanie do maksimum żeby nie czekać kilka godzin na naładowanie do pełna i to są efekty.
 
 
Loki 
początkujący


Wiek: 47
Dołączył: 22 Sie 2016
Posty: 26
Skąd: Chełmno
Wysłany: Nie 16 Paź, 2016   

LAZY napisał/a:
Teraz mam samsunga z serii niewybuchowej i podczas ładowania ładowarką pobiera 1,8Ampera!!!

Hm powiem tak możemy i w jaskini siedzieć czemu nie :wink: . QC3 qualkoma zostało do czegoś stworzone przetestowane i zatwierdzone w standardzie taka ładowaczka z obsługą szybkiego ładowania po dogadaniu się z acu podaje 9v-12v i 1.7A do 2A. Co nie oznacza że takim prądem jest acu ładowany w telefonie jest przetwornica napięcia która obniża napięcie podnosi A aby szybciej ładować acu, liczą sie WATY . Przy aktualnych pojemnościach baterii telefonów wartości te i tak nie przekraczają 1C, czyli jeśli coś generuje dym, świeci i grzeje zapewne ma wade lub jest do d....y, bo powinno wytrzymać bez niczego takie prądy widać Samsung projektując swoje chipy coś pojechał.. na całej lini..
_________________
Łukasz
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 16 Paź, 2016   

Tak czy inaczej szybkie ładowanie, to wzrost temperatury ladowanych ogniw ale i rowniez elektroniki w tych miniaturowych urządzeniach. A to oznacza mniej przewidywalne zachowanie calego procesu.
Parametry katalogowe mierzone w warunkach laboratoryjnych dotyczą ogniw odkrytych z kontrolowana temperatura.
A na końcu, przy nawet bezawaryjnej pracy, to w praktyce oznacza krótszy czas sprawności tych ogniw.
W Samsungu wymieniano na ogniwa innej firmy i przegrzewanie sie i samozaplony byly również.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
Szymon645 
stażysta


Pomógł: 6 razy
Wiek: 29
Dołączył: 28 Mar 2015
Posty: 157
Skąd: Pabianice
Wysłany: Nie 16 Paź, 2016   

Bateria w note 7 miala poprostu za ciasno i przecierały sie separatory
https://pbs.twimg.com/media/CuhxFhTUsAA-pyx.jpg
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group