ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
UWAŻAJ PRZY ZAKUPIE OGNIW LiIon 18650 na tzw FAKE
Autor Wiadomość
4x4Offroad 
początkujący



Wiek: 49
Dołączył: 09 Paź 2016
Posty: 37
Skąd: KATOWICE
Wysłany: Wto 18 Paź, 2016   UWAŻAJ PRZY ZAKUPIE OGNIW LiIon 18650 na tzw FAKE

Witam

Przed rozpoczęciem tego tematu starałem się wyszukać odpowiedni istniejący już w tym zakresie lecz nie udało mi się znaleźć. Myślę że każdy użytkownik nowoczesnego sprzętu zasilanego akumulatorami Li-Ion 18650 (narzędzia, e-papierosy, latarki, rowery i cała reszta) powinien to wszystko wiedzieć zanim zabierze się samodzielnie za jakieś naprawy czy wymiany ogniw na nowe. Pomysłowość chińczyków przechodzi nasze najśmielsze wyobrażenia, ostatni hit to Power banki czyli przenośne ładowarki do telefonów/tabletów- kolejny towar idealny na (FAKE - ogniwa o kilkukrotnie niższej pojemności niż deklarowana, zwyczajne bezwartościowe śmieci)


KLIKNIJ i POWIĘKSZ


Niestety co raz częściej padamy ofiarą parszywych oszustw za sprawą masowej produkcji akumulatorków potocznie nazywanych FAKE :evil: Akumulatorki takie wytwarzane są oczywiście w chińskiej republice. Od kilku lat zalewają nasz rynek a ich ofiarą stają się co raz częściej nawet znający się na elektryce wykształceni ludzie. Cały sęk w tym że ogromna grupa osób zwyczajnie jest nieświadome tego iż sprzedawcy zarówno w sklepikach stacjonarnych jak i na allegro po prostu są nieuczciwi. Oszukują nas w żywe oczy tłumacząc się tym iż piszą to co jest na opakowaniu. Nie dawno ofiarą takiego oszustwa padł mój wujek który jest inżynierem maszyn kolejowych i ma pojęcie o budowie nie tylko silników ale wszelkich baterii i akumulatorków. Wymienił sobie ogniwa 18650 we wkrętarce i po zabiegu który trwał całe po południe jak zobaczył efekt swojej pracy to posmutniał. Nie dość że działała zaledwie 5 minut to jeszcze wyraźnie słabła przy dociśnieciu do śruby bo tak spadało napięcie. Zapytałem go gdzie kupił ogniwa i jakie, okazało się że na allegro:
http://allegro.pl/ultrafi...5498305395.html

Sprzedawcy na allegro używają bardzo wyrafinowanych praktyk manipulując opisem w taki sposób aby zmienić tok myślenia, czytamy tam "nie daj się oszukać" a tuż za tym jest "kupuj w tylko w sprawdzonych firmach". Szanowni Państwo uważam to za zwykłą manipulację bo każdy normalny człowiek czytając taki opis ma na myśli udany zakup w sprawdzonej firmie która sprzedaje sprawne zgodne z opisem ogniwa.
Tym czasem dostajemy akumulatorki które mają pojemność 200-300mAh które mają w sobie to co ZOBACZYCIE TUTAJ:
LINK:
https://www.youtube.com/watch?v=JzzfzGJpUS8

Sprzedawcy to jedno a producenci czyli chińczycy robią wszystko aby nam utrudnić rozpoznanie oszukanych ogniw stosując przy ich produkcji już podobne kolory, czcionki i całą szatę graficzną przypominającą do złudzenia oryginalne ogniwa takich firm jak LG, Samsung, Panasonic czy GP.
Oto przykład LINK: http://allegro.pl/ogniwo-...6173723712.html

Jak czytamy w opisie najmocniejsze na rynku ogniwo o pojemności deklarowanej przez producenta 10800mAh. Ja bym tam nie pie r d .... na jego miejscu tylko od razu napisał o pojemności 10Kwh :lol: Mam nadzieję że temat ten przeczyta jak największa ilość osób i zastanowi się przed zakupem czy aby nie lepiej wybrać ogniwo kilka zł droższe ale nie będące śmieciem który za raz wyrzucimy do kosza. Na nasze szczęście jest jeden sposób dzięki któremu już biorąc takie ogniwo do ręki możemy stwierdzić czy jest to śmieć czy może pełnowartościowy akumulatorek. Z tego co samodzielnie zauważyłem waga pełnowartościowego ogniwa Li-Ion 18650 to od 40-48g. Akumulatorki FAKE czyli oszukane ważą średnio 10g mniej czyli 32g i mniej. Zresztą ZAPRASZAM DO OBEJRZENIA TEGO FILMU NA KTÓRYM WIDAĆ RÓŻNICE:
LINK: https://www.youtube.com/watch?v=KxGpiqSkyQQ

NAJGORSZE W TYM WSZYSTKIM JEST TO ŻE TEMAT FAKEÓW DOYCZTY NIE TYLKO ogniw lecz wszystkich pozostałych produktów z masowej elektroniki w tym również kart pamięci. Jeśli myślisz że kupując w sklepie zapakowaną w oryginalny blister kartę pamięci do aparatu czy telefonu komórkowego możesz być jej pewny to jesteś " jeleniem" .
Pamiętaj o jednym "CHINCZYK JEST JAK DOBRY SĄSIAD, W ZŁOTE RAMKI CIĘ OPRAWI BYLE BYŚ TYLKO KUPIŁ I POTEM WISIAŁ"


Wiem że to nie jest do końca temat związany z rowerami ale ludzie pomyślcie, przecież nie jesteśmy międzynarodowym śmietnikiem bo to są śmieci które trzeba będzie zutylizować i za to jeszcze zapłacić. KARTY PAMIĘCI I PAMIĘCI FLASH PRZECZYTAJ: http://www.dobreprogramy....ideo,56987.html

Średnio na 10 aukcji gdzie sprzedaje się akumulatorki na 5 z nich znajdziemy fake. Takie są realia. Tylko raz trafiłem na sprzedawcę dla którego klient był najważniejszy i to żeby sprzedawany towar był zgodny z opisem. Na swoich aukcjach zamieszczał zdjęcie maszyny przemysłowej badającej każdy akumulator przeznaczony do sprzedaży :grin: to rozumiem


KLIKNIJ ŻEBY POWIĘKSZYĆ


Pozdrawiam i liczę na mentalne wsparcie :wink:
_________________
w posiadaniu A2B Hybride 26, A2B Metro USA 1Kw
Często brykam na Pogorii :)
Ostatnio zmieniony przez 4x4Offroad Wto 18 Paź, 2016, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
maciex93 
stażysta


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Mar 2015
Posty: 112
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 18 Paź, 2016   

Mój art na ten temat http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=13633
 
 
borsuk 
prezes



Pomógł: 25 razy
Dołączył: 12 Wrz 2011
Posty: 687
Skąd: Sudety
Wysłany: Wto 18 Paź, 2016   Re: UWAŻAJ PRZY ZAKUPIE OGNIW LiIon 18650 na tzw FAKE

4x4Offroad napisał/a:

...Średnio na 10 aukcji gdzie sprzedaje się akumulatorki na 5 z nich znajdziemy fake. Takie są realia...

Chińczycy raczej nie sprzedają na allegro, oni to tylko produkują :wink:
A przed zakupem warto się czegoś dowiedzieć o realnych pojemnościach ogniw.
Oprócz "fake'ów" Chińczycy produkują sporo użytecznych przedmiotów.
100% elektroniki, jaka posiadam w domu zostało wyprodukowane w Chinach, w tym oryginalne japońskie ogniwa Sanyo :smile:
_________________
Mój rower: BBS02B
 
 
4x4Offroad 
początkujący



Wiek: 49
Dołączył: 09 Paź 2016
Posty: 37
Skąd: KATOWICE
Wysłany: Wto 18 Paź, 2016   

Piszesz że "100% elektroniki, jaka posiadam w domu zostało wyprodukowane w Chinach" - to bardzo źle w moim przekonaniu. Ja staram się w miarę możliwości szukać europejskich produktów. Nie wiem jak ta sprawa wygląda na dziś ale ze sprzętu RTV można było jeszcze 5 lat temu kupić telewizory plazmowe cenionych marek wyprodukowane w Czechach na Słowacji czy Węgrzech. Trzeba myśleć i mieć świadomość tego że chinole swój przyrost gospodarczy zawdzięczają w dużej mierze masowej produkcji a potem sprzedaży śmieci do Europy. Oni są mistrzami podrabiania wszystkiego i na tym głównie bazuje ich złoty interes. Wszystko to skończy się w momencie kiedy to zaczną produkować żywność i lekarstwa mające największy wpływ bezpośrednio na nasze zdrowie i życie :roll: Jako ciekawostkę podam tylko fakt iż w prowincji JUNAN słynnej z produkcji herbat wszyscy eksportujący swoje wyroby mają ustawowy zakaz wywozu poza granicę kraju herbat klasy I (najwyższa w klasyfikacji) . Takie herbaty pakowane są do płuciennych woreczków i zostają zawsze w kraju. Nigdy nie są pakowane w kartonowe pudełka i zaklejone folią jak to my widzimy w sklepach. Do nas trafiają herbaty - odpady które powstają na samym dole sita przez które liście są segregowane po zebraniu z plantacji. Wiem to bezpośrednio od osoby która była na wyjeździe służbowym w Chinach. Widziała jakiej jakości produkty są eksportowane a jakie pozostają do sprzedaży krajowej. Tak właśnie traktują nas "przyjaciele interesu" chińczycy. Osobiście nie chcę doczekać czasów gdy wchodząc do apteki nie będę miał do wyboru innych leków jak chińskie - to będzie prawdziwa apokalipsa a nie jakieś tam armagedony.

Tyle w temacie, pozdrawiam wszystkich miłosników chińszczyzny.
_________________
w posiadaniu A2B Hybride 26, A2B Metro USA 1Kw
Często brykam na Pogorii :)
 
 
Tomas 
szef


Pomógł: 20 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 1740
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto 18 Paź, 2016   

Poniekąd zgadzam się z Twoją opinią.
Rynek tworzy pieniądz.
Polska wołowina należy do najlepszych w Europie. Niestety nie dla psa kiełbasa. Za biedni jesteśmy albo coś z naszą mentalnoscią nie tak. Ale to chyba nie na temat :twisted:
 
 
borsuk 
prezes



Pomógł: 25 razy
Dołączył: 12 Wrz 2011
Posty: 687
Skąd: Sudety
Wysłany: Śro 19 Paź, 2016   

4x4Offroad napisał/a:
... Trzeba myśleć...

Kolego, zdaje się nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi, więc wyjaśniam.
Ktoś to g.. sprowadza z Chin i tym handluje, a robią to nie tylko firemki z allegro, ale również i przede wszystkim wielkie markety. Pretensje wyłącznie do Chińczyków są nie na miejscu.
Po drugie, jak ktoś ma pojęcie o ogniwach to wie, że maksymalna pojemność ogniwa 18650 wynosi ok. 3000mAh i te wszystkie 6800 czy 10800 są laików, którzy na tym forum raczej się nie udzielają.
Z drugiej strony trzeba pamiętać, że powszechny rozwój elektroniki nastąpił dzięki tanim chińskim wyrobom (zaczynając od PCtów a kończąc na rowerach elektrycznych i częściach do nich). Większość z nas nie jeździłaby na ebikach, gdyby nie chińskie produkty.
Podsumowując: ta dyskusja nadaje się raczej do Hyde Parku.
_________________
Mój rower: BBS02B
 
 
Yin 
prezes


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 805
Skąd: Katowice
Wysłany: Śro 19 Paź, 2016   

borsuk napisał/a:
4x4Offroad napisał/a:
... Trzeba myśleć...

Większość z nas nie jeździłaby na ebikach, gdyby nie chińskie produkty.

Dokładnie tak. Myślenie chińskie = tandeta miało rację bytu 10-15 lat temu. Popatrz przykładowo na chinskie telefony - jeszcze 2-3 lata temu złom a teraz robią telefony który spokojnie konkurują z flagowcami. Oni są elastyczni - chcesz produkt za 50 usd to zrobią za 50 usd chcesz za 150 usd to zrobią za 150 usd - oczywiscie ten droższy będzie lepszy, ale jak ktoś kupuje na zasadzie cena czyni cuda i potem cudów oczekuje to może się rozczarować :)
 
 
qaz33 
szef
qaz33


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 07 Kwi 2014
Posty: 1464
Skąd: Gdynia
Wysłany: Czw 20 Paź, 2016   

Zgadzam sie w 100% z kolegami wyzej. Tez nie rozumiem tego hejtu na chiny bo chinczycy maja i sprzedaja bardzo dobre jakosciowo produkty a to ze my ich nie kupujemy i nasi "biznesmeni" ich nie sprowadzaja to tylko o nas swiadczy. Sami chinczycy nie kupuja podrobek i tanich staroci a to ze sami je produkuja wychodzi z tego ze na nie jest wlasnie u nas najwiekszy popyt. Dodam jeszcze ze te firmowe produkty chinskie z wysokiej polki i tak sa tansze od tego co sie produkuje w europie
 
 
kubaEV 
początkujący


Dołączył: 10 Sty 2014
Posty: 22
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: Czw 20 Paź, 2016   

To ja dodam od siebie. Zakupilem 10 lampek rowerowych 3x xml. Same lampki oczywiscie z marnym chlodzeniem ktore juz zrobilem tak jak powinno byc. Akumulator. Hmmmm. Deklaracja chinczyka w aukcji 6800 8.4V. dobra mowie sobie. Moze treszke przesadzil ale niech maja chociaz z 3500mAh. Jakiez moje rozczarowani bylo jak wczoraj rozbebeszylem jeden pakiet i zmierzylem ladowarka. Cale 320mAh a pakiet uzyty moze 2x dzisiaj postaram sie zrobic sekcje zwlok drugiego i jakies fotki wkleje ;)
 
 
4x4Offroad 
początkujący



Wiek: 49
Dołączył: 09 Paź 2016
Posty: 37
Skąd: KATOWICE
Wysłany: Czw 20 Paź, 2016   

kubaEV napisał/a:
Cale 320mAh a pakiet uzyty moze 2x dzisiaj postaram sie zrobic sekcje zwlok drugiego i jakies fotki wkleje ;)


Tak więc potrzymuje swoje zdanie że niestety chiński dobrobyt bierze się nie z ich pracowitości i uczciwości lecz generalnego światowego przyzwolenia na produkcję śmieci za które jeszcze oni dostają pieniądze. Temat co prawda dotyczy ogniw Li-Ion i pochodnych ale co raz gorsza jakość wykonania dotyka chyba wszystkich elementów sprzętu rowerowego. Jako przykład mogę podać oświetlenie produkowane przez firmę AXA:

http://allegro.pl/lampa-p...6569667291.html
http://allegro.pl/lampka-...6570927381.html

Lampka o sile 15Lux miała na opakowaniu opis Made in China, natomiast druga została wyprodukowana w oddziale firmy AXA we Francji. Obie lampki zakupiłem w marcu 2016 i niestety
chiński wyrób oczywiście okazał się śmieciem. Obie lampki bazują oczywiście na diodach CREED które wymagają chłodzenia. Lecz chińczyk przyoszczędził i nawet nie dał aluminiowej podkładki odprowadzającej ciepło więc lampka po miesiącu straciła jasność o 50% a teraz nie świeci już wcale bo dioda się spaliła. Obie lampki mają żywotność 30.000h co w przypadku chińskiego egzemplarza przy produkcji którego nie było żadnej kontroli jakości nie ma pokrycia w rzeczywistości. Takie przykłady tyczą się nie tylko oświetlenia lecz wszystkich akcesoriów rowerowych.

Chinole w bardzo perfidny i przemyślny sposób niszczą także nowo powstające technologie i branże. Hobbystycznie zajmuje się modelarstwem RC i nie dawno zainteresowała mnie platforma ARDUINO której twórcą z tego co mi wiadomo jest niejaki Massimo Benzi - Włoch.
Jako pierwsi pozwolenie na produkcję układu open source dostali Duńczycy i ich zestawy z tego co mi wiadomo są oryginalne a twórca czyli pan Benzi dostaje z ich sprzedaży profity - czyli wszystko zgodnie z ogólnie pojętymi zasadami businesu.

Lecz już czarna chmura nadciągneła i wszyscy oni mają problem z chińczykami którzy skopiowali w całości kod źródłowy i jak zwykle bez żadnych pytań i pozwoleń zaczęli produkować swoje zestawy które widzę już na allegro.
http://allegro.pl/zestaw-...5982208077.html

TYLKO JEDEN SPRZEDAWCA OFERUJE ORYGINAŁ FIRMOWANY LOGIEM Arduino:
http://allegro.pl/orygina...4819943866.html

Wiem rzecz jasna że jest to platforma typu open source i każdy może sobie ją zaprogramować jak chce jednak fakt ten nie upoważnia chińczyków do natychmiastowej masowej produkcji i podpisywania pomysłu swoim imieniem. W ten właśnie sposób niszczą przemysł i branże będące źródłem dochodu dla innych narodów. :mad:
Oni nie patrzą na patenty, pozwolenia czy ustawy międzynarodowe - niestety hejt w moim przekonaniu się należy a nawet kopniak w du... :roll:
_________________
w posiadaniu A2B Hybride 26, A2B Metro USA 1Kw
Często brykam na Pogorii :)
Ostatnio zmieniony przez 4x4Offroad Czw 20 Paź, 2016, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Czw 20 Paź, 2016   

A widzisz jakieś dobre strony? Jakiekolwiek? Czy nie bardzo? :P
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
krystian91 
kierownik


Dołączył: 25 Lut 2012
Posty: 301
Skąd: pkl
Wysłany: Czw 20 Paź, 2016   

Gdzieś na YT jest film na temat tych ogniw. Chodzi tam o to że wszystkie zużyte ogniwa są wysyłane spowrotem do Chin w celu "recyklingu" tj. sprawdzenie ich stanu oraz owinięcie nową naklejką. Na tym recykling się kończy. Nic nie może się zmarnować.
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Czw 20 Paź, 2016   

Znalazłem zdjęcia z fabryki takich aku :D
https://batterybro.com/blogs/18650-wholesale-battery-reviews/18852875-recycled-grade-c-18650-batteries-from-china
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
madejp 
dyrektor


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 19 Paź 2015
Posty: 417
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw 20 Paź, 2016   

Ale idea open source jest taka, że można kopiować i używać. O ile dobrze rozumiem licencje na hardware do Arduino, to jedyne co mogą Chińczycy robić źle, to nie umieszczać info o autorstwie. Trochę większe oboszczenia są do kodów źródłowych - bo są na licencji GPL, a to oznacza, że każda zmian lub kod napisany na podstawie tego kodu, też musi być na licencji GPL. Poza tym każdy może używać i sprzedawać, i kod i hardware.

Krótko mówiąc przykład wybrałeś zły.

Co do ogólnej tematyki, to główną winą Chińczyków jest to, że zrobią wszystko to co zamówi kontrahent. Chcecie baterie 350 mAh z naklejką 9500 mAh - nie ma sprawy. Chcecie torebką wyglądającą jak w katalogu znanej marki - nie ma sprawy. Ale zdaje się, że też robią porządną elektronikę do naszych rowerów! :)
 
 
4x4Offroad 
początkujący



Wiek: 49
Dołączył: 09 Paź 2016
Posty: 37
Skąd: KATOWICE
Wysłany: Czw 20 Paź, 2016   

madejp napisał/a:

Co do ogólnej tematyki, to główną winą Chińczyków jest to, że zrobią wszystko to co zamówi kontrahent. Chcecie baterie 350 mAh z naklejką 9500 mAh - nie ma sprawy. Chcecie torebką wyglądającą jak w katalogu znanej marki - nie ma sprawy. Ale zdaje się, że też robią porządną elektronikę do naszych rowerów! :)


Krótko mówiąc wprowadzają chaos i za niedługo nikt już nie będzie w stanie stwierdzić czy kupuje podróbkę czy pełnowartościowy oryginał posiadający właściwości opisane w instrukcji. Myślę teraz że i moja druga lampka AXA mogła być po prostu podróbką wcale nie wyprodukowaną przez oddział tej firmy lecz przez "Kogucika" w Chinach. Najciekawsze jest to że zawsze pierwsze "udane" podróbki pojawiają się na naszym rodzimym allegro i żadne służby się tym nie zainteresują. Druga sprawa jest taka że sprzedawcy nawet oświetlenia rowerowego nie mają o nim pojęcia i sugerują się wyłącznie tym co widzą na opakowaniu. Ta droga prowadzi do nikąd. Dojdzie do tego iż każdy Kowalski przed zakupem każdego sprzetu będzie musiał poświecić mnóstwo czasu na edukację aby nie paść ofiarą podróbki. Wspominałem już wcześniej że ich wyrafinowane sposoby produkcji i celowe działania mające na celu zmylenie klienta to zwykłe oszustwo i trzeba to nazywać po imieniu. Znikające zdjęcia i pliki ze wszystkich "oryginalnych" nośników typu flash - to specjalność chińczyków która może kosztować wiele przykrości nawet gdy używamy produktów markowych Samsung, Kingston czy Adata :wink:
http://forum.pclab.pl/top...-real-czy-fake/

Musiałem poczytać nawet o głupich lampkach które mają CREED-y zrobione na Taiwanie a nie w Chinach. Jest taki AKSLEN (Made i Taiwan) :
http://allegro.pl/lampka-...6531525641.html

Nie wymaga baterii 18650 tylko 2 paluchy AA, świeci na prawdę super mocno no i te długie i krótkie bardzo dobry pomysł. Lampkę mam już w domu
_________________
w posiadaniu A2B Hybride 26, A2B Metro USA 1Kw
Często brykam na Pogorii :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group