ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Awaryjne ładowanie akumulatora w samochodzie pakietem 4s5p
Autor Wiadomość
bartek24m 
dyrektor



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Lip 2013
Posty: 428
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob 17 Gru, 2016   Awaryjne ładowanie akumulatora w samochodzie pakietem 4s5p

Moje auto pokonuje codziennie krótkie odcinki, tak krótkie że nawet nie zdąży się porządnie naładować akumulator.
Akumulator jeszcze jest sprawny i nie nie zawiódł ani razu ale, zastanawiam się czy nie zbudować sobie z ogniw li-ion power banka, którego mógłbym wozić w aucie przez zime i wykorzystać w razie "W" do awaryjnego odpalenia auta poza domem.


Pakiet 16V będzie się składał z 20 ogniw li-ion (4S5P) i w przypadku problemów z akumulatorem samochodowym 12V 72Ah 680A poza domem, mam zamiar go podłączyć na kilkanaście minut.

Czy nie rozwalę akumulatora / pakietu takim ładowaniem, czy trzeba ograniczyć czymś prąd ładowania żeby nie uszkodził ogniw ?
Jakie tam będą szły prądy wyrównawcze ? Czy nie lepiej zbudować więcej P kosztem mniejszej ilości S ?

akumulator podłączony do powerbanka na dłużej niż 30 minut w najgorszym wypadku rozładuje power bank do około 12V czyli 3V na ogniwo.

Wiem że nie naładuje do pełna takim pakietem akumulatora ale moim celem jest tylko podładowanie go w celu odpalenia auta.
Ostatnio zmieniony przez bartek24m Sob 17 Gru, 2016, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Sob 17 Gru, 2016   

Mam taki bufor zrobiony ze szrotu ogniw i Tobie też radzę tak zrobić, im gorsze aku tym lepiej, duże RW, duże spadki = elegancka stabilizacja prądu.
Około 2 min ładowania prądem 10A wystarczy aby 2-3 razy zakręcić.
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
bartek24m 
dyrektor



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Lip 2013
Posty: 428
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob 17 Gru, 2016   

Czy zrobić taki pakiet na 4S czy na 3S ?

Ile P powinno być żeby coś tam podładowało ?

Czy Moge podłączyć ten pakiet przez gniazdo zapalniczki czy wywali bezpieczniki ?
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Sob 17 Gru, 2016   

ja zrobiłem 4s5p z badziewia, prądy początkowe są 15A, stabilizuje się na 10A poprzez małe klemy, wszystko się grzeje itp itd, dobre jako awaryjnie awaryjne odpalanie
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
pepelito 
kierownik


Pomógł: 6 razy
Wiek: 30
Dołączył: 04 Gru 2016
Posty: 386
Skąd: ropczyce
Wysłany: Nie 18 Gru, 2016   

A nie lepiej małe, tanie lipo tak ze 100C? Szef tak odpalał nieraz dużego diesla. :smile:
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Nie 18 Gru, 2016   

Ja mam jakieś dwa stare żele 12V 17Ah spięte równolegle. Co jakiś czas je podładowuję i mój Oplel 1,6 odpala na nich z pierwszego kopa. Podłączam krokodylami do rozładowanego aku i tyle w temacie :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group