ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Nie 22 Sty, 2017
Czy to ktoś z naszego forum produkuje "Vektory"
Autor Wiadomość
Przemek 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 758
Skąd: Katowice
Wysłany: Śro 18 Sty, 2017   Czy to ktoś z naszego forum produkuje "Vektory"

Panowie znalazłem ofertę na ramę customową ala Vector i tak się zastanawiam czy to ktoś z naszych? pytam dlatego że rozglądam się za ramą i może koś miał możliwość zobaczyć jak to finalnie wygląda lub nawet miał możliwość się przejechać? i jeśli to ktoś z naszych to i może jakiś rabacki forumowy by się znalazł ?
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Śro 18 Sty, 2017   

Tak miał i z tego co wiem prawie to się skończyło w sądzie.
Taniej kupisz oryginalną ramę Falcon u forumowicza emil1906 , więc jaki jest sens pchać się w to coś?

Poniżej masz zdjęcie nadesłane mi przez jednego z kupujących. Mam ich znacznie więcej, ale obraz jest mniej więcej podobny.
Oferta, jak na moje laickie oko nadaje się do takiego jednego popularnego obecnie tematu.
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
glebor 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 1333
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 22 Sty, 2017   

Widać, że zarówno spoiny są bardzo keipskie, wygląda, jakby ktoś spawał migomatem z drutem proszkowym, bo takie posmarkane... Elementy krzywo spasowane, kurcze taką ramę że ktoś chce 2500zł to normalnie interes życia :D pewnie kupuje profile w metalpolu i docina flexem na kolanie. Swoją drogą ciekawe, ile kosztuje cięcie CNC takiej ramy...
_________________
Posiadam nowe zestawy napędowe 250-1700w 36-48v akumulatory w bidonie sanyo ga 48v 17.5Ah
Robię aku na zamówienie w prostopadłościanie i trójkącie

Pełna oferta:
epojazdy.blogspot.com

TEL: 796782663
Przy odbiorze osobistym - 10%
 
 
Pavyan 
kierownik


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 383
Skąd: Mazowsze
Wysłany: Nie 22 Sty, 2017   

Też sobie obejrzałem zdjęcia (z ciekawości, bo teoretycznie korci mnie skonstruowanie super-ramy, a spawać lubię :grin: ) i również te szwy mi się bardzo nie podobają.

Jaki problem dzisiaj pospawać taką ramę TIG-em?
Może być nawet tani chińczyk, bo według mnie w 80% to umiejętności i praktyka czynią spawacza; sprzęt to zaledwie 20%.
Oferta inwertorowych TIG-ów jest olbrzymia, wcale nie trzeba wydawać na to dużych pieniędzy, a i tak funkcjonalność jest doskonała - większość ma np. zapłon HV.
Przy dobrym spasowaniu elementów szwy TIG-a są w praktyce gotowe "od razu", przetop dobry i prawie bez szlifowania można malować - żadnych strupów i strucli.

Jeszcze coś... przejrzałem sobie topic o Falconie, użytkownika "emil1906" (z linku Tas'a) - i dość szybko wytypowałem w trakcie czytania tajemniczy :wink: materiał ramy: HARDOX 450 (szwedzka stopowa stal w wysokiej wytrzymałości, dobrze spawalna, i co ważne blacha tego gatunku jest produkowana od grubości 1mm - dlatego wytypowałem właśnie ją).
Oczywiście nie wiem, czy rzeczywiście z niej jest produkowany Falcon, ale i inny użytkownik pod koniec tematu także wytypował ten materiał.
Kolega spawacz pracuje przy spawaniu wysięgników dźwigów samojezdnych Liebherr i to od niego kiedyś usłyszałem o spawalnych stalach jakościowych Hardox, Weldox itp.
A chyba do superdźwigów stal musi być naprawdę dobra :grin:
 
 
bartek24m 
dyrektor



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Lip 2013
Posty: 428
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie 22 Sty, 2017   

Ja sie nie dziwie ze powstaja podrobki.
To tylko kwestia czasu jak pojawi sie porzadna nowa konkurencja dla ram z żywca.

przebitka miedzy materialem a gotowym produktem jest ogromna
Do produkcji ram nie trzeba duzej hali, logistyka tez nie jest problemem.
Mnostwo osob chce przejsc z HT na customy ale cena 2500 ich powstrzymuje.
Mysle ze nawet gdyby sprzedawac te ramy za 800 zl to i tak by sie na tym wyszlo do przodu w koncu to tylko stal a nie wlokno
 
 
maniekrox 
prezes
maniekrox


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 26 Sie 2014
Posty: 909
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 23 Sty, 2017   

Tak, przecież każdy caritas prowadzi, nie?:)
 
 
sunman 
kierownik


Dołączył: 08 Kwi 2014
Posty: 317
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pon 23 Sty, 2017   

Chyba wiem troche wiecej w temacie :) , skad za ile itd te ramy sie urodzily , zas te zdjecia to potrzebowalbym wiecej zdjec by porownac czy to rzeczywiscie to jest "te zrodlo" . rama nie byla komercyjnej produkci jedynie na wlasny uzytek , ale posypaly sie zamowienia i tak ow spawacz zrobil ich hymm okolo 10 sztuk , sprzedal wszystko. A na alledrogo jest zamawiajacy 5szt. Byle taniej wiec spawacz zrobil na szybko. A ten gosc podokladal tam boki z karbonowych plytek i pcha za 2.5k.

Jesli gosc mialby zrobic "kolekcjonerska rame" pod konkretna osobe to zrobilby to jakosciowo duzo lepiej a to wszystko to na kolanie i cytuje " e tam to sie nie oplaca robic"
 
 
wwojciech 
brygadzista
wwojciech


Pomógł: 8 razy
Wiek: 37
Dołączył: 13 Wrz 2011
Posty: 264
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 23 Sty, 2017   

Mimo wszystko robiąc rame do roweru którym może jeździć nowy nabywca po 100km/h nie byłbym wstanie z czystym sumieniem sprzedać bez obaw że udary nie załatwią te super połączenia, a będąc spawaczem poprostu by mnie w oczy tak kuły te spoiwa, że nie puścił bym tego w świat bo wstyd(nie wspominając o odpowiedzialności o czyjeś życie)
 
 
sunman 
kierownik


Dołączył: 08 Kwi 2014
Posty: 317
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Czw 02 Lut, 2017   

A ramy robione w warsztacie pod siebie jaka maja spawy? Mysle ze troche przesadzacie iz "to cos" sie do niczego nie nadaje. Gdyby ktos opisal rower z rama zrobiona przez siebie tak wygladajacy to byla by ta konstrukcja "pro".

Tak do seryjnej sprzedazy to moze sie nie nadawac , ale jako rama dla siebie czemu nie. Komus sie ta rama rozpadla? Nie sadze dokladnosc wykonania owszem moglaby byc lepsza.
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Czw 02 Lut, 2017   

sunman napisał/a:
... ale posypaly sie zamowienia i tak ow spawacz zrobil ich hymm okolo 10 sztuk...


sunman napisał/a:
Tak do seryjnej sprzedazy to moze sie nie nadawac...
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
sunman 
kierownik


Dołączył: 08 Kwi 2014
Posty: 317
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pią 03 Lut, 2017   

Zgadza sie Tas ;) , gosc zrobil sobie i paru osobom ktore tez chcialy. A chytrusek (na allegro) chcial je od niego zamawiac i sprzedawax z zyskiem.

Wciaz ramy sa praco chlonne i dobry sprzet do produkcji , zachowania wlasciwych kontow jest ciezkie , wiec to taka warsztatowa budgetowa konstrukcja

Sam mam ta rame i sa w niej niedorobki ale za kwote ktora za nia zaplacilem sa akceptowalne
 
 
medykmtb
[Usunięty]

Wysłany: Nie 05 Lut, 2017   

nieistotne czy na sztuki czy hurt, ma byc bezpiecznie a ta robota jest partanina nie do zaakceptowania bo to nie rowerek z makro dla 5 latka a niejednokrotnie 3-8kw rower! wiec to niedopuszczalne wypuszczac taki szrot, bo ktokolwiek moze pomyslec aaa ja nie rozwale bo nie szaleje, a potem szpital i komu odszkodowanie?
 
 
Burmistrz 
początkujący
Burmistrz


Wiek: 34
Dołączył: 06 Lut 2017
Posty: 2
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: Pon 06 Lut, 2017   

Również posiadam taka ramę, jestem bardzo zadowolony ze sposobu i dokładności jej wykonania, rama jest bardzo wytrzymała, co sprawdziłem wykonując na jej podstawie rower i przeprowadzając jego testy, jak na ramę lżejszą od Falcona nie spodziewałem się aż takiej wytrzymałości, co do spawów to widać ze główka ramy siedzonko i inne ważne elementy są spawane Tig-iem choć mocowanie wahacza wygląda na spawanie Mig-iem. Na wyżej załączonych zdjęciach od Tas-a można zauważyć ze to osoba odpowiedzialna za lakierowanie nie przyłożyła się do swojej pracy poprzez moi zdaniem nie dbałe oczyszczenie dobrze ramy przed polakierowaniem.

Być może jest to próba antyreklamy ze strony konkurencji. Na dowód załączam zdjęcia posiadanej przeze mnie ramy

DSC09405.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 900 raz(y) 1,82 MB

DSC09407.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 944 raz(y) 1,8 MB

DSC09409.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 835 raz(y) 1,73 MB

DSC09429.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 708 raz(y) 2,32 MB

DSC09417.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 667 raz(y) 2,05 MB

DSC09416.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 708 raz(y) 1,78 MB

DSC09415.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 867 raz(y) 1,93 MB

_________________
Burmistrz
Ostatnio zmieniony przez Burmistrz Pon 06 Lut, 2017, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Burmistrz 
początkujący
Burmistrz


Wiek: 34
Dołączył: 06 Lut 2017
Posty: 2
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: Pon 06 Lut, 2017   

Na dowód zaniedbania lakiernika załączam poniższe zdjęcia, jest to element (obejma) którego się nie maluje, ja swoją stalową zaraz zamieniłem na aluminiową za kilka zł którą widać na zdjęciach

DSC09584.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 684 raz(y) 259,97 KB

_________________
Burmistrz
 
 
umbur 
prezes


Pomógł: 25 razy
Wiek: 41
Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 581
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Pon 06 Lut, 2017   

Bez przesady, że to wina lakiernika. Miał spawy zalać lakierem, żeby szpar nie było? Twoja rama wygląda OK, ale to co pokazał Tas to jakieś nieporozumienie. Zresztą ramami nie handluje, więc po co miałby atakować konkurencje?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group