ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Ecobike speed mtb nowy model marzec 2017 r.
Autor Wiadomość
marcinjar93 
początkujący


Wiek: 30
Dołączył: 01 Kwi 2017
Posty: 4
Skąd: Gdańsk
  Wysłany: Sob 01 Kwi, 2017   Ecobike speed mtb nowy model marzec 2017 r.

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć w kwestii nowego roweru ze stajni Ecobike, modelu speed mtb 29 link do roweru Chodzi mi głównie o stosunek jakości do ceny, a także awaryjności podzespołów. Obecnie jest promocja i można ten rower kupić za 7100 zł, jednak zanim podejmę decyzję o zakupie wolę się upewnić czy warto. Sam jestem laikiem w tym temacie dlatego pytam się fachowców. Nie potrafię sam sobie skonstruować e-bike w związku z tym w grę wchodzi tylko gotowa konstrukcja.
Ostatnio zmieniony przez marcinjar93 Sob 01 Kwi, 2017, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sirgregs 
prezes


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 933
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 01 Kwi, 2017   

Link nie działa jakby co.
Rowerek jak rowerek. Cena na stronie producenta to 8999 złotych.
Jest to jak by nie patrzeć sztywniak który parametrami elektrycznymi nie powala.
Silnik przekładniowy ze sterownikiem 20A.
Na naszym forum raczej "fachowców" od seryjnych komercyjnych rowerów nie znajdziesz.
Psuć się raczej nie powinien a jeżeli nawet coś by się wydarzyło to przecież masz gwarancję.
Zasięg realny ze wspomaganiem przyjmij raczej jako 60km a nie to co jest na stronie.
Jeżeli kwota jest dla Ciebie do przełknięcia to kupisz i będziesz jeździł z bananem na ustach jak każdy użytkownik rowerów elektrycznych czy to samodzielnie złożonych czy seryjnych :-)
 
 
marcinjar93 
początkujący


Wiek: 30
Dołączył: 01 Kwi 2017
Posty: 4
Skąd: Gdańsk
  Wysłany: Sob 01 Kwi, 2017   

Ok dzięki za odpowiedz. Link już powinien działać. Na stronie producenta jest cena 8999, ale w media ekspert 7089 zł Czekam na opinie od innych użytkowników
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 01 Kwi, 2017   

Jesteś z Gdańska, wiec masz 'pod nosem' polskiego producenta Interbike, który robi solidne rowery elektryczne i ... nieco taniej.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
JerzyZ 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 794
Skąd: Warszawa - Ursynów
Wysłany: Sob 01 Kwi, 2017   

A cóż to za "najnowsza norma Unii Europejskiej dotyczącą rowerów elektrycznych EN15194" - czyżby dopuszczała 750W i 45 km/godz?
 
 
seba55a 
początkujący


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Kwi 2016
Posty: 44
Skąd: Śląsk
Wysłany: Sob 01 Kwi, 2017   

JerzyZ napisał/a:
A cóż to za "najnowsza norma Unii Europejskiej dotyczącą rowerów elektrycznych EN15194" - czyżby dopuszczała 750W i 45 km/godz?


45 km/h na manetce :wink: kolejna firma, która wypuszcza na rynek seryjne rowery z manetką.

Nie mogę znaleźć wzmianki o aktualizacji normy EN15194
 
 
marcinjar93 
początkujący


Wiek: 30
Dołączył: 01 Kwi 2017
Posty: 4
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob 01 Kwi, 2017   

Interbike nie oferuje rowerów 750w i 48v a na takim mi zależy. Kupuje go w celach komunikacyjnych, nie rekreacyjnych, więc musi odpowiednio zapierdalać. Co do tej normy UE to rower jest legalny dopóki się go nie odblokuje do pełnej mocy(co jest bardzo proste), wiec nic się w kwestii przepisów nie zmieniło, a producent umywa w ten sposób ręce od odpowiedzialności. Tą manetkę to oni każą sobie sami zamontować, a sprzedają jako akcesorium.
 
 
atomek1000 
szef



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Lis 2014
Posty: 1902
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 02 Kwi, 2017   

marcinjar93 napisał/a:
Kupuje go w celach komunikacyjnych, nie rekreacyjnych, więc musi odpowiednio zapierdalać

To raczej zadowolony nie będziesz :razz: Do komunikacji to przynajmniej 2000W aby sprawnie się poruszać :wink:
 
 
marcinjar93 
początkujący


Wiek: 30
Dołączył: 01 Kwi 2017
Posty: 4
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie 02 Kwi, 2017   

atomek1000 napisał/a:
To raczej zadowolony nie będziesz :razz: Do komunikacji to przynajmniej 2000W aby sprawnie się poruszać :wink:


Wystarczy, aby w 20 minut dojechać do pracy. Nie chce wzbudzać podejrzeń poruszając się czymś takim po ścieżkach rowerowych, a tym bardziej narazić na kolizję. Myślę, że prędkości rzędu 40 km/h mnie usatysfakcjonują, tym bardziej, że na tradycyjnym rowerze rzadko takie rozwijam. Nie zamierzam kupować czegoś co nie będzie wyglądało jak rower, a im większa moc tym większe gabaryty, waga i nienaturalny wygląd. Szukam złotego środka, a ten rower jak narazie spełnia moje wymagania.

Niech ktoś się wypowie na temat parametrów nieelektrycznych tego roweru. Czy w tej cenie są to dobre części czy jakieś tanie buble, które można spotkać w tanich rowerach?
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Nie 02 Kwi, 2017   

A ja się wypowiem tak: dla mnie każdy rower elektryczny powyżej 2.000 zł to już przesada ;)
Miałem wiele rowerów i nigdy nie zapłaciłem za nie więcej, jak 1.500 zł.
Mój czarny rower, niby skuter, kupiony został za 800 zł, a inne całkiem fajne udawało się kupić nawet za 400 zł. Rozumiem, że ktoś nie potrafi sam złożyć sobie rowerka elektrycznego, ale kupowanie czegoś za 7.000 czy 8.000 o parametrach podobnych do innych rowerów, to już, według mnie, jak kupowanie Tesli do jazdy po bułki do sklepu 50 metrów dalej ;)
Wiem, że się nie powinno zaglądać nikomu do portfela, ale czasami mnie skręca, jak widzę takie zakupy ;)
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 02 Kwi, 2017   

To jest nowy rower o ponad standardowych osiągach, nowoczesnie, ładnie wyglądający, z max ukrytą elektryfikacja. Rzeczywiscie, podobne do nich są blizej 10k.
Tomku, nie porównuj używanych, zupelnie innych konstrukcji, bo one nie różnią się tylko od tego modelu... nazwą -rower.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
sirgregs 
prezes


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 933
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 02 Kwi, 2017   


Specialized
Cena na Polskę powyższego rowerka z silnikiem 250W to 39000 złotych ;-)
Nikt charytatywnie rowerów nie produkuje i nie sprzedaje poniżej kosztów.
Cena tytułowego Unibike jest ceną rynkową i jedną z niższych za tego typu rower.
Ludzie jeżdżą autami za 100 tysięcy złotych czy motocyklami za 50 tysięcy złotych więc 7 tysięcy nie jest niczym przerażającym przecież.
Moim skromnym zdaniem ten "speed mtb" jest wart swojej ceny.
Chociaż elektryfikacja roweru o lepszych parametrach kosztowała mnie cząstkę wartości zakupu ecobike ;-)
Ale co innego robienie ze złomowych elementów a co innego salonówka z gwarancją.
Wracając do tematu: korba z tarczami nie ładna, powinna być jedna tarcza i 10 biegów z tyłu ;-)
No i podstawka do zdemontowania. Rower opiera się o drzewo. Reszta może być :-)
 
 
tomoaza 
stażysta



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Lip 2015
Posty: 196
Skąd: Użytkownik zbanowany (rozsyłanie spamu)
  Wysłany: Nie 02 Kwi, 2017   

To ja w takim razie tego oddam za 25000 zł


20170312_153223.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 481 raz(y) 93,26 KB

20170312_153018.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 3208 raz(y) 151,89 KB

 
 
sirgregs 
prezes


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 933
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 02 Kwi, 2017   

Że niby prawie jak ten specialized?
Czy że nowy i na gwarancji ;-)
Przecież autor tematu chce rower a nie potwora ...
 
 
tomoaza 
stażysta



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Lip 2015
Posty: 196
Skąd: Użytkownik zbanowany (rozsyłanie spamu)
Wysłany: Nie 02 Kwi, 2017   

No tak dla porównania :grin:
Nowy i na rękojmi :mrgreen:
A to fakt potwór to mało powiedziane :twisted:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group