ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Wypożyczalnia skuterów elektrycznych w Warszawie
Autor Wiadomość
AlexWest 
młodzik


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 97
Skąd: warszawa
Wysłany: Śro 22 Mar, 2017   Wypożyczalnia skuterów elektrycznych w Warszawie

No zapowiada sie ciekawy temat i ambitny projekt

http://pierwszymilion.for...211500,1,1.html


tylko jak sie zastanawiam jaki będzie zasieg takiego pojazdu jeżeli jakis nieswiadomy użytkownik sobie wynajmie i z centrum warszawy pojedzie sobie do Pruszkowa na przykład
30 km ..albo na jakąś podwarszawską wiochę i mu zdchnie bateria i nie będzie stacji ładowania ( zakladam ze zrobia baterię li-on )(ciekawe ile taki skuter będzie ważył ???)

a może bedzie taki wóz techniczny jak w rowerach miejskich ktory bedzie na miejsce odwoził
Ostatnio zmieniony przez AlexWest Pią 24 Mar, 2017, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
buckowina 
prezes


Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Sty 2012
Posty: 566
Skąd: Polska
Wysłany: Śro 22 Mar, 2017   

Raczej tymi skuterami będzie można poruszać się jedynie w określonym obszarze warszawy. Ale nadal ciekawi mnie fakt, jak będzie to ładowane, skoro taki skuter można zostawić w dowolnym miejscu w określonej strefie.
_________________
Konwersje silników Bionx, TranX oraz podobnych pod zewnętrzny sterownik - priv
 
 
AlexWest 
młodzik


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 97
Skąd: warszawa
Wysłany: Czw 23 Mar, 2017   

uważniej sie troche wczytałem i ma być aplikacja na smartfony ze ktos sobie zostawi skuter w jednym miejscu a ktos inny kto bedzie wiedział gdzie on stoi sobie go stamtąd wypożyczy ... idea ciekawa
smartfonem bedzie mozna też sprawdzic stan naładowania baterii fajnie stacje dokujace bedą w kilku dzielnicach ciekawe czy im to wypali ... no bo jak ktos bedzie chciał sobie wypożyczyć po drugiej osobie
to zawsze bedzie musiał odstawic do stacji dokującej a najwieciej osób bedzie chciało jezdzic jak najdłużej jak juz pożyczą ...komu sie bedzie chcialo odstawiac do stacji ...
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 24 Mar, 2017   

Chyba większą popularnością będą się cieszyły wypożyczalnie malych samochodów elektrycznych niz skuterów. Tym bardziej ze cena wypożyczenia skutera jest wielokrotnie wieksza niż roweru, w tym elektrycznego.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
tomoaza 
stażysta



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Lip 2015
Posty: 196
Skąd: Użytkownik zbanowany (rozsyłanie spamu)
Wysłany: Pią 24 Mar, 2017   

Przydało by się jeszcze doładowywanie aku z telefonu i kolektor słoneczny :mrgreen:
 
 
AlexWest 
młodzik


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 97
Skąd: warszawa
Wysłany: Pią 24 Mar, 2017   

No ale z drugiej strony generalnie rynek jest nieprzewidywalny ,jak robili te rowery miejskie Ventrurilo w warszawie to dawałem im dwa lub trzy lata mowie eee tam wandale poniszczą
pokradną a tymczasem odniesli sukces ,w tamtym roku były wyspecjalizowane szajki ktore kradły na złom rowery
ze nawet na tych stacjach dokujących zainstalowali kamery ...
może im sie uda kto wie...:)
 
 
tomoaza 
stażysta



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Lip 2015
Posty: 196
Skąd: Użytkownik zbanowany (rozsyłanie spamu)
Wysłany: Pią 24 Mar, 2017   

Mamy już projekt wypożyczalni rowerów elektrycznych i zamierzamy go wprowadzić w tym roku w życie.Nie będzie to jakieś wielkie wejście na rynek,tak spokojnie, po parę sztuk,(kasa blokuje) aby sprawdzić czy zainteresowanie będzie.No chyba że jakiegoś sponsora się załatwi w zamian za reklamę na rowerkach.
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 09 Kwi, 2017   

buckowina napisał/a:
Raczej tymi skuterami będzie można poruszać się jedynie w określonym obszarze warszawy. Ale nadal ciekawi mnie fakt, jak będzie to ładowane, skoro taki skuter można zostawić w dowolnym miejscu w określonej strefie.

System prawdopodobnie wzorowany na analogicznym w Berlinie.
- używanie w czterech dzielnicach.
- stały monitoring stanu akumulatora i parametrów
- skuter ma dwa wymienne akumulatory
- zasieg ok 100 km
- skuter nie jest wypożyczany gdy poziom akumulatora jest niższy niż 50 %
- ładowanie skutera pozostawionego poza stacją ładowania, polega na tym ze firma podjeżdza do niego i w parę sek wymienia oba akumulatory, umieszczone z tyłu, pionowo. Mają duże uchwyty do wyciągania, noszenia aku. Obudowa jednego aku ma orientacyjne wymiary 20x20cm dlugość ok 40 cm.
Są dwa modele skuterów, jednoosobowe i dwuosobowe. Są nieduże i estetyczne.
Koszt 30 min 3 lub 4 Euro. W Berlinie jest ich obecnie 100 szt, wkrótce ma być kolejne 200, bo cieszą się dużą popularnością.
Warszawskie mają mieć 60 km zasięgu, ułatwione mocowanie smatfona z podładowaniem przez USB. Start 1 maja 2017.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 20 Kwi, 2017   

Informują, że za chwile rozpoczyna się proces rejestracji :
Za 49 zł dostajecie łącznie aż...210(!) minut na korzystanie ze skuterów.
W ciągu pierwszych 14 dni dostajecie 60 minut. Możecie je wyjeździć i zdecydować co dalej. Jeśli zrezygnujecie - zwracamy całą opłatę (49 zł).
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Czw 20 Kwi, 2017   

1 zł za jazdę przez 4 minuty?
Taksówka jest chyba tańsza.
 
 
WitoldZbijewski 
początkujący
kamper w mieście



Wiek: 48
Dołączył: 08 Mar 2017
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 28 Kwi, 2017   

przy prędkości 20km/h czyli 330m/minutę to przez 4 minuty przejedziesz 1300m i w taksówce zapłaciłbyś 6-8pln na dzień dobry + 1.5-3pln za km ... więc skuter tańszy :)

nie mówiąc o tym, że można 30km/h...

taksówka może być tańsza dla 4-5 osób ale wtedy to się w carsharing idzie np trafic albo 4mobility

napewno będzie pożyczane nie tylko w konkretnym celu ale też dla zabawy a wtedy wydać 20pln na jazdę dla fanu z dzieckiem to czemu nie? lepiej niż do kina iść za 50... wg mnie się przyjmie
_________________
kamper elektryczny na słońce i 300 dni wolnego :)
http://fb.com/groups/1095821153781949/
 
 
WitoldZbijewski 
początkujący
kamper w mieście



Wiek: 48
Dołączył: 08 Mar 2017
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 28 Kwi, 2017   

tomoaza napisał/a:
Mamy już projekt wypożyczalni rowerów elektrycznych i zamierzamy go wprowadzić w tym roku w życie.Nie będzie to jakieś wielkie wejście na rynek,tak spokojnie, po parę sztuk,(kasa blokuje) aby sprawdzić czy zainteresowanie będzie.No chyba że jakiegoś sponsora się załatwi w zamian za reklamę na rowerkach.


problem takiego projektu polega na tym, że albo całe miasto albo nic (skala robi) - kluczem jest model zarabiania uwzględniający amortyzację i wszystkie(!) koszty i wyższe od tego przychody, wtedy nie sponsor a po prostu inwestor wchodzi i pozamiastane :)
_________________
kamper elektryczny na słońce i 300 dni wolnego :)
http://fb.com/groups/1095821153781949/
 
 
DeZir 
młodzik


Dołączył: 26 Gru 2016
Posty: 59
Skąd: Pomiechówek
Wysłany: Pon 01 Maj, 2017   

3mam kciuki za pomysłodawców, ale moim zdaniem to nie wypali w takiej formule.
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 21 Maj, 2017   

Ruszyło, mają ok 3 tys zarejestrowanych użytkowników.
Dzisiaj napisali : " Pierwsza weekendowa sobota ze skuterami JedenŚlad otwarta dla wszystkich i ....działo się! Takiego obłożenia i ruchu (setki minut!) nie zakładaliśmy przez dużo dłuższy czas."
Podobny system działa w Berlinie i w Paryzu.
Będzie względnie ładna pogoda, to będą jeżdzić...
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
AlexWest 
młodzik


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 97
Skąd: warszawa
Wysłany: Wto 19 Wrz, 2017   

po kilku miesiącach funkcjonowania firmy jedenslad.pl moge stwierdzić ze widziałem kilka takich skuterów w warszawie w określonych miejscach ale nie widziałem zeby ktoś nimi jezdził (sam jestem tylko obserwatorem) jeden stał na przykład koło ruchliwego przystanku i sie nim zainteresowały te nieroby ze straży miejskiej ..prawdopodobnie był zle zaparkowany bo go obfotografowali ...
ale to chyba konstrukcja hybrydowa bo miał rure wydechową ...oatatnio nie wiedziałem tych skuterów wiec nie wiem czy sie zwineli czy nie

ale pod kauflandem widziałem jeszcze inny skuter elektryczny taki jasny beżowy z zieloną naklejką wypożycz mnie...obejrzałem go nie ma rury wydechowej czyli całkowicie elektryczny firmy niestety nie pamietam

trzecia rzecz to widzialem że około mnie w pizzerii kupili sobie skutery elektryczne tez hybrydowe ...rozmawialem z nimi mowili ze maja na bateriach 80 km zasiegu ..ale pewnie tez muszą miec mozliwość dojechania ...ktoś to obliczył czyli wniosek ze skoro kupili to im sie opłaca
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group