ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Czujnik PAS w kontrolerze 24V 350W
Autor Wiadomość
pirkss 
początkujący


Dołączył: 15 Mar 2017
Posty: 5
Skąd: Krosno
Wysłany: Czw 20 Kwi, 2017   Czujnik PAS w kontrolerze 24V 350W

Witam

Mam do kolegów male pytanie odnośnie PASA w kontrolerze. Otóż podłączyłem czujnik pas KT-V12 dual hall (po zamianie kabli bo sygnałowy był w innym miejscu) do kontrolera i nie wspomaga wcale,tj wogóle nie kreci się silnik.Jak podłącze go do wyjścia manetki to jest ok -jak magnes znajdzie się na miejscu to włącza silnik.I teraz takie pytanie bo wydaje mi się ze jak podłącze plus z wtyczki który wychodzi od sterownika tj wtyczki PAS i jest na nim 5V przez potencjometr liniowy 5K do kabla sygnałowego tez w tej wtyczce to powinien włączyć silnik tak jak włącza gdy podłącze podobnie przez manetkę gazu.
Chinczyk twierdzi ze będzie działać jak podłącze czujnik PAS z 5 lub 8 magnesami bo ten nie musi a mi się wydaje ze kontroler jest walnięty jeśli chodzi o PASa.
 
 
qaz33 
szef
qaz33


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 07 Kwi 2014
Posty: 1464
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pią 21 Kwi, 2017   

Chinczyk ma racje. Te Passy nie sa kompatybilne. Do tego one nie dzialaja analogowo jak manetka
 
 
pirkss 
początkujący


Dołączył: 15 Mar 2017
Posty: 5
Skąd: Krosno
Wysłany: Pią 21 Kwi, 2017   

Dzięki qaz33 za odpowiedz.Zamówiłem inny z 8 polami zwykły i zobaczę czy będzie działać. Chińczyk mówi ze z 5 polami najlepszy ale sugerowałem się wpisami na forum ze czym więcej magnesów tym lepiej dla wspomagania.W sumie to mógł w opisie sterownika dać jaki ma być czujnik PAS a nic nie napisał, a ja wybrałem najmniejszy bo najbardziej mi odpowiadało jego mocowanie i rozmiar.
 
 
tkoko 
prezes


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 26 Lut 2015
Posty: 684
Skąd: Czechowice-Dz
Wysłany: Sob 22 Kwi, 2017   

pirkss napisał/a:
... Chińczyk mówi ze z 5 polami najlepszy ale sugerowałem się wpisami na forum ze czym więcej magnesów tym lepiej dla wspomagania.....


Skoro miałeś odpowiedź trzeba było go posłuchać. :mrgreen:
To jak będzie wspomagał PAS zależy od wielu czynników. Średnicy koła, wielkości przełożenia miedzy korbą a piastą, szybkości pedałowania, prędkości jazdy, liczby magnesów PAS'a. W tym wypadku będzie zapewne mocniejsze wspomaganie, lecz kosztem zasięgu i ekonomii jazdy.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Sob 22 Kwi, 2017   

Co za różnica 5, czy 8, czy 12 magnesów jeśli chodzi o działanie z kontrolerem. Powinno działać przy każdej ilości magnesów. Różnica powinna być jedynie w wysokości wspomagania. Przy dużej ilości magnesów kontroler odczuje to jako szybkie pedałowanie. Przecież kontroler nie zlicza ilości magnesów na kole, tylko ilość impulsów na sekundę.
 
 
pirkss 
początkujący


Dołączył: 15 Mar 2017
Posty: 5
Skąd: Krosno
Wysłany: Sob 22 Kwi, 2017   

Po ściągnięciu obudowy w PASie KT-V12 ukazuje się mi widok nie 12 magnesów jak jest podane tylko 6. Działa chyba jak 12 gdyż jako ze jest 2 sensory Halla przesunięte względem siebie to odczyt jest jakby podwójny.Wiec zastanawiam się tylko skąd się ma brać to ze ten z 5 czy 8 magnesami ma działać a tego co mam już nie koniecznie.Choć sam czujnik jest w porządku bo gdy podaje napięcie na niego 5V i podłącze woltomierz to ślicznie pokazuje mi jak kręcę na wyjściu napięcie ( oczywiście skokowo ).To jaka jest ta różnica pomiędzy zwykłym a dual Hall dla kontrolera który zlicza tylko ilość impulsów.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Sob 22 Kwi, 2017   

Zamiast 12 magnesów i jednego halla można dać 6 magnesów i dwa halle przesunięte między sobą. Efekt będzie ten sam. 12 impulsów na jeden obrót tarczy.
 
 
pirkss 
początkujący


Dołączył: 15 Mar 2017
Posty: 5
Skąd: Krosno
Wysłany: Śro 03 Maj, 2017   

Podłączyłem koledzy halotron na 8 magnesów i tak jak pisał tutaj kolega qaz33 - (piwko ma u mnie :) ) kontroler mój wspomaga pedałowanie na tym halotronie.Czyli jak pisał kolega gaz33 trzeba uważać bo może się okazać ze czujnik PAS jest nie kompatybilny z danym kontrolerem.(U mnie problem polegał na tym ze za dużo impulsów leciało na kontroler z czujnika dual halotron - tak wywnioskowałem po tym jak przystawiłem go do czujnika na 8 magnesami i zacząłem kręcić nim - tez załączyło się wspomaganie)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group