ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Arbiter
Pią 09 Mar, 2018
Wyjaśnienie sytuacji - o co w tym chodzi
Autor Wiadomość
MARCIN 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 519
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro 03 Maj, 2017   

Arbiter napisał/a:
Nie ukrywam że zaskoczyło mnie to co zobaczyłem że mimo sprzyjających warunków które miałeś i masz na forum arbiter obecnie firmujesz inicjatywę która próbuje się podszywać pod forum arbiter i robić jakieś wrogie przejęcie.

Przewidziałem to 2-3 lata temu, jak został zbudowany blog.
Wszyscy widzą człowieka jako pomocnego, ale czy jest to pomoc bezinteresowna?
Poza tym dokładnie pamiętam, jak było przy wyborze moderatorów - kandydaci przedstawiali górnolotne mowy jakoby był to dla nich zaszczyt pełnić taką funkcję, a teraz, jak się zdobyło klientów, to żal 2500 zł :roll: . Pamiętam też, że nikomu nie przeszkadzało zostać moderatorem "za darmo", a teraz biadolenie, że straciło się mnóstwo czasu (czy aby na pewno jest to strata?).
Zróbcie zrzutę od każdego członka forum po kilka zł miesięcznie i każdy poczuje się traktowany na równi z innymi. Wszak za przynależność do każdego klubu należy zapłacić, a co dopiero, gdy ta przynależność - cytując klasyka - "powoduje unikalne relacje w forumowej ebajkowej rodzinki właściwie niespotykane poza nią".
_________________
"Nikt nie jest zniewolony w bardziej beznadziejny sposób niż ci, którzy fałszywie wierzą, że są wolni" - Goethe
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Śro 03 Maj, 2017   

Coś tak czułem, że się pojawisz i dorzucisz swoje 3 grosze ;)
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
MARCIN 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 519
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro 03 Maj, 2017   

tas napisał/a:
Coś tak czułem, że się pojawisz i dorzucisz swoje 3 grosze ;)

Gdzie się pali, tam i ja, by ugasić pożar :twisted: .
_________________
"Nikt nie jest zniewolony w bardziej beznadziejny sposób niż ci, którzy fałszywie wierzą, że są wolni" - Goethe
 
 
Pavyan 
kierownik


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 383
Skąd: Mazowsze
Wysłany: Śro 03 Maj, 2017   

Po pierwsze: Arbitrze, dziękuję za założenie tego nieocenionego Forum oraz finansowanie i prowadzenie go przez tyle lat :wink:

Nie wiem, czy dobrze robię - nie tkwiąc w Forum od dawna, jak Wy, nie znając interpersonaliów tutejszych - ryzykując odzywkę w nieznanym mi temacie "biznesowym"...
Ale: nie znam się, więc się wypowiem :grin:

To Forum postrzegałem od początku jako bardzo sympatyczne - bo każde forum ma swój klimat; te klimaty są dość wyraźne i czasem bardzo różne.
Na niektórych jest powiedziane i jasne od początku że o wszystkim decyduje właściciel, który finansuje serwer (a i najczęściej coś zarabia dzięki swojemu forum) - nie podoba się to komuś? a, to droga wolna.
Zażalenia na takie dictum są kwitowane zimno i nawet złośliwie.
A jakże, obserwowałem nawet pewien bunt, próbę przejęcia pewnego wielkiego forum (śmiesznie się to skończyło).
Bywają fora są... ja wiem... przeważające wrażenie to: entuzjastyczne, pomocne, bezinteresowne? Ale takie to rzadkość.

Mam wrażenie, że to takie jest (oby nie: było), tu Arbiter utrzymuje serwer od kilkunastu lat z korzyścią dla rzeszy użytkowników niekomercyjnych i pewnej ilości komercyjnych, hmm... to dużo czasu i niemałe pieniądze. Znam dobrze jeszcze co najmniej jedno takie Forum.

Myślę, że rzeczywiście zasady współfinansowania powinny być dogadane z komercyjnymi użytkownikami już dużo wcześniej, a jeżeli dopiero w tej chwili - to powinno to być spokojnie uzgodnione, te nagłe zmiany w tym momencie to trochę obuchem w łeb - i to jest chyba Twój błąd, Arbitrze, błąd który wywołał tą przykrą i niepotrzebną burzę.
Być może rozkład "powierzchni reklamowej" i ew. "czasu reklamowego" powinien być inny, może warto się nad tym zastanowić?
Ja np. bardzo szanuję podejście Tasa jako komercyjnego użytkownika, który jest tu "potęgą", jednak jest szeroko otwarty na pomoc innym, opracowuje instrukcje, dzieli się swoimi badaniami sprzętu itd. - to nie jest "norma" w dzisiejszych parszywych czasach.
Mimo, że z pewnością w końcu na tym korzysta prowadząc sklep - powtórzę: nie jest to powszechna praktyka; nikt nikomu nie zabrania zaryzykowania, wpakowania kupy pieniędzy w sklep internetowy/warsztat i dokonania próby utrzymania się na rynku i utrzymania z tego swojej rodziny.
Piszę o Tasie, bo może należałoby jakoś zrównoważyć "czas reklamowy" największych firm forumowych - oczywiście czas już płatny od chwili obecnej, i należy wprowadzić drobne opłaty za stałą autoreklamę w postach, w postaci linków do swoich komercyjnych firm, itd.
To byłoby czyste postawienie i rozwiązanie problemu, bez niedomówień i niezgodności w rachunkach
Nie widzę w tym zupełnie nic złego, według mnie właścicielowi dowolnego Forum powinny się przynajmniej zwracać na "zero" koszty utrzymania forum i koszty imprez forumowych (jak zlot EV). Współfinansowanie zaś powinno być dostarczone przez ludzi, którzy zarabiają na istnieniu danego forum - to przecież OCZYWISTE.
Jeżeli jednak ktoś chce być czystym altruistą - chwała mu za to i ukłony do samej ziemi.
Nawiasem mówiąc (nie chcę do tego namawiać, a tylko pokazać bezwzględne prawa rynku :wink: ) zlot pewnego dużego forum jest płatny od osoby, jest to kilkadziesiąt złotych od dorosłego użytkownika. Nikt tam się o to nie obraża - prawdopodobnie dlatego, że od początku sprawa była jasno postawiona.
 
 
buckowina 
prezes


Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Sty 2012
Posty: 566
Skąd: Polska
Wysłany: Śro 03 Maj, 2017   

Czy w związku z tym tematem nastąpiła jakaś czystka na forum?

Wczoraj miałem 550 postów a dzisiaj ledwo ponad 300.

Ponadto zauważyłem, ze w niektórych działach ostatnie posty są z 2007r.(dział z silnikami)

W dziale z silnikami DC są raptem 3 tematy :shock:

O co chodzi? Zaletą tego forum jest (była?) właśnie ogromna baza wiedzy, która jakby została właśnie ograniczona.
_________________
Konwersje silników Bionx, TranX oraz podobnych pod zewnętrzny sterownik - priv
 
 
Arbiter 
Administrator
Założyciel forum, administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 936
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro 03 Maj, 2017   

Ja nic nie kasowałem. Do czasu wyjaśnienia zmodyfikuje uprawnienia tak aby nie działy się rzeczy nie uzgodnione ze mną - typu kasowanie postów bo ktoś zaczął niszczyć forum - na razie nie wiem kto
 
 
buckowina 
prezes


Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Sty 2012
Posty: 566
Skąd: Polska
Wysłany: Śro 03 Maj, 2017   

Chyba mozna z logów wywnioskować, z jakiego konta były wprowadzone te zmiany?

Myśle, ze każdy by z chęcią poznał winnego.
_________________
Konwersje silników Bionx, TranX oraz podobnych pod zewnętrzny sterownik - priv
 
 
MARCIN 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 519
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro 03 Maj, 2017   

O, mnie też ktoś skasował dorobek życia - blisko 300 postów.
_________________
"Nikt nie jest zniewolony w bardziej beznadziejny sposób niż ci, którzy fałszywie wierzą, że są wolni" - Goethe
 
 
Arbiter 
Administrator
Założyciel forum, administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 936
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro 03 Maj, 2017   

Przykro że takie rzeczy się dzieją. Pozytyw jest taki że mam świeże kopie. Utrata nie powinna być większa niż 24h
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Śro 03 Maj, 2017   

Ady Pany, żadna dywersja tylko problem techniczny, Zeeltom ustawił na bazarze aby się w dziale sprzedam posty same kasowały po 30 dniach nieaktywności treści ale coś te ustawienia wyciekły na całe forum, zamiast na jeden dział. Szefu przywróci kopię i wsio wróci. Takie rzeczy się zdarzają.
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 03 Maj, 2017   

Zgadza się, coś źle kliknąłem i poszło. Mea culpa :) To żadna dywersja, tylko mój błąd. Poprawiałem parę rzeczy i poprawiłem za dużo :D
 
 
Mav 
początkujący


Wiek: 46
Dołączył: 04 Sty 2017
Posty: 33
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Śro 03 Maj, 2017   

Może by warto było wyedytować to info od Arbitera na górze bo wieje chłodną grozą? ;)
 
 
Arbiter 
Administrator
Założyciel forum, administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 936
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro 03 Maj, 2017   

Uff, dobrze że to nie celowe działania a błąd... Czy teraz komunikat na górze lepszy?
 
 
Elektrotonus 
prezes
Łukasz R



Pomógł: 17 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lip 2016
Posty: 820
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro 03 Maj, 2017   

zeeltom napisał/a:
Zgadza się, coś źle kliknąłem i poszło. Mea culpa :) To żadna dywersja, tylko mój błąd. Poprawiałem parę rzeczy i poprawiłem za dużo :D


Już była mowa o teorii spiskowej, czy zamachu na niezależność forum ;-)
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro 03 Maj, 2017   

Forum jest 'dorobkiem' kilkudziesięciu aktywnych użytkowników, słuzy(ło) setkom/tysiącom anonimowych czytelników ale conajmniej kilkunastu mniejszym czy większym firmom które miały nieskrepowany sposób prostej reklamy i kontaktu z potencjalnymi klientami. Ale z drugiej strony technologiczne i formalnie od kilkunastu lat, jest jego załozyciel i 'fundator' czyli Arbiter.
I w interesie wszystkich jest dogadanie się tych kilkunastu firm z właścicielem, tylko wtedy (przy być może umiarkowanej opłacie) to forum będzie dla nich nadal atrakcyjne.
Nie wierzę aby te kilkanaście firm nie było w stanie porozumieć się z Arbitrem aby pokryć finansowanie i zapewnić stabilność jednej stronie forum.
Wprowadzanie nawet małej opłaty, dla nas, aktywnych członków, problemu nie stanowi, ale dla nowych, dzis anonimowych nawet mała obowiązkowa opłata będzie odstarszająca.
Tak myślę..
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group