ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
hulajnoga xiaomi - 1200zł
Autor Wiadomość
Kajman 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 717
Skąd: Bdg
Wysłany: Pią 28 Kwi, 2017   

te duże to najpierw weź to ręki, 40kg to już dużo
 
 
Roswell 
młodzik


Dołączył: 08 Wrz 2016
Posty: 89
Skąd: Ustroń
Wysłany: Czw 04 Maj, 2017   

Kajman napisał/a:
To dobrze, ale pewnie i tak pierwsza kostka wytrzęsie z Ciebie entuzjazm ;) Fajny pojazd, poręczny, tylko ciut niewygodny ;)


Myślę że byłbyś miło zaskoczony jak ta hulajnoga tłumi niedoskonałości nawierzchni :smile:

rejmana napisał/a:
Witam
Ostatnio byłem w Carrefour i widziałem w sprzedaży niezłą sztukę za 1199 zł po przecenie. :grin:
Koła pompowane i jest nawet siodełko. Akumulator raczej żelowy.
Nazywa się Kimet, cała w żółtym kolorze
Nie można niestety wypróbować w sklepie :neutral:


Dla mnie osobiście taki typ akumulatorów dyskwalifikuje taką hulajnogę i podejrzewam że nie ma tam też silnika bezszczotkowego ?
 
 
Kajman 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 717
Skąd: Bdg
Wysłany: Pią 05 Maj, 2017   

Pewnie nie ma, ale to nie są niezbędniki, przejedzie pewnie z 20km z prędkością do 35km/h i będzie działać, to inne przeznaczenie takie urządzenia. 1000W bezszczotkowa hulajnoga na liion to będzie pewnie z 3kzł jak nie lepiej, powoli mija się to z celem zakupu tego typu pojazdu.
 
 
qaz33 
szef
qaz33


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 07 Kwi 2014
Posty: 1464
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pią 05 Maj, 2017   

A nie na odwrot? Jakby bylo jak piszesz tesla tez wazylaby 5ton i jezdzila na kwasowkach juz nie mowiac o znacznej wiekszosci rowerow z naszego forum
 
 
sirgregs 
prezes


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 933
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 05 Maj, 2017   

Całkiem świeża i obszerna recenzja xiaomi która to hulajnoga według mnie jest bezkonkurencyjna aktualnie.

 
 
Kajman 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 717
Skąd: Bdg
Wysłany: Pią 05 Maj, 2017   

qaz33 napisał/a:
A nie na odwrot? Jakby bylo jak piszesz tesla tez wazylaby 5ton i jezdzila na kwasowkach juz nie mowiac o znacznej wiekszosci rowerow z naszego forum


Co nie na odwrót? Piszę, że hulajnoga za 1000 nie będzie miała bl i liion ale będzie też jeździć i działać i swoje robić, a hulajnoga za 3000 powoli mija się z celem, bo za tyle możesz mieć rower, skuter, wiele wygodniejszych środków komunikacji elektrycznej o zbliżonej wadze. Te duże hulajnogi są mało poręczne i po prostu duże i ciężkie. Przestają być przenośne i poręczne, wygoda słabsza, sens zanika.
Byłem od zawsze wrogiem żelków i szczotek, ale od czasu jak kupiłem córce hulajnogę na szczotce i żelkach (oczywiście zrobiłem podłączenie lipo) to stwierdzam, że czasem to po prostu wystarczy, na tych żelkach jedzie toto 15km/h, jeździ przez ponad 2h, nie widzę sensu dopłacania drugie tyle albo i lepiej żeby jechało szybciej i dłużej, skoro po prostu nie ma potrzeby.
 
 
sirgregs 
prezes


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 933
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 05 Maj, 2017   

Daj fotkę hulajnogi kupionej córce i podaj info ile kosztowała i ile dopłaciłeś za lipo.
Zrobimy porównanie z xiaomi obiektywne i wyjdzie co jest lepszą opcją.
Xiaomi można kupić za około 2000 złotych z dostawą do Polski na dzień dzisiejszy.
 
 
Kajman 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 717
Skąd: Bdg
Wysłany: Pią 05 Maj, 2017   

Porównanie nie ma sensu :) Oczywiście Twoja jest znacznie lepsza.
Ale jeśli upierasz się i chcesz wiedzieć, to za hulajnogę zapłaciłem 113zł+wysyłka bo ktoś puścił ją nową powystawową na allegro od 1zł jak jeszcze śnieg leżał i wygrałem (dokładnie taką: http://www.electronic-sta...lce_i194772.htm ) :) Lipo mam ok. 30szt do moich modeli rc i na razie ich używałem (mogę sobie dowolną praktycznie konfugurację połączyć bez dodatkowych kosztów), ale żeby zwiększyć poziom trudności ;) to kupiłem do tego celu 8 wysokoprądowych cel LiIon Boston Power Swing 5300mAh (po 8zł/szt) z których zrobiłem pakiet 8S1P (bo szkoda mi było lipole trzymać naładowane w oczekiwaniu na jazdę). Zrobiłem przełącznik i obecnie córka ma 4.5Ah żelki 24v i 5.3Ah 33v LiIon jednocześnie. Łącznie ok. 4-5h jazdy. Prędkość maksymalna 21 czy 23km/h, już nie pamiętam. I siodełko na którym można usiąść ;) Koszt razem Hulajnoga 133 z wysyłką, cele 70zł z wysyłką, przełącznik i okablowanie 15zł, 2 złącza balansera 4s po 2.5zł.
Razem 223zł. Uważam że dobrze wydane ;) A jeszcze piwo dla kolegi co mi z najmocniejszej stali oś wytoczył i 12zł za super łożyska do niej z hurtowni.
Oczywiście, bardzo podobają mi się hulajnogi Goclever czy Xaiomi, bliski byłem zakupić taką, ale przemyślałem to i uznałem że dla córki to przerost kosztów w stosunku do ilości i wymogów używania :) A powyżej pewnej kwoty są wygodniejsze i dzielniejsze w terenie urządzenia do przemieszczania się. Ale jak używasz takiej i jest wygodnie na dłuższych dojazdach, to szczerze zazdroszczę, bo to super pomysł.
Ostatnio zmieniony przez Kajman Pią 05 Maj, 2017, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sirgregs 
prezes


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 933
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 05 Maj, 2017   

U mnie xiaomi jeszcze nie garażuje ale kto wie kiedy to nastąpi ;-)
A pod Twoim linkiem to mi się grille i inne dobra pokazują ...
 
 
Kajman 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 717
Skąd: Bdg
Wysłany: Pią 05 Maj, 2017   

Poprawiłem link na inny, działający. Drugim tematem w wypadku tych drogich hulajnog jest serwis i dostępność części zamiennych.
 
 
piotrekleszno 
początkujący


Dołączył: 10 Maj 2017
Posty: 3
Skąd: Leszno
Wysłany: Śro 10 Maj, 2017   

Kupiłem tę hulajnogę miesiąc temu, dojeżdzam nią ok. 2 km do pracy.
Wcześniej pokonywałem tę drogę piechotą w ok 20-25 min, teraz jestem na miejscu w 5-7 min.
Czy warto? Za 2k lepiej kupić dobry rower. Ale jeśli masz już dobry rower, to jako drugi sprzęt jak najbardziej polecam. Bardzo dużo frajdy z jazdy (pompowane koła).
Kolega wcześniej pisał o serwisie - to też mnie martwi - ile sprzęt wytrzyma bez napraw. Po miesiącu jest ok, będę informował w tym wątku co dalej.
 
 
Kajman 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 717
Skąd: Bdg
Wysłany: Śro 10 Maj, 2017   

Super, a sprawdzałeś z ciekawości zasięg? Pompowane koła aż tak dobrze pochłaniają nierówności/dylatacje? Jedziesz po asfalcie czy po kostce? Bo na kostce z dużymi szparami to na sztywno jest cię ę ę ężko o o o ;)
 
 
piotrekleszno 
początkujący


Dołączył: 10 Maj 2017
Posty: 3
Skąd: Leszno
Wysłany: Czw 11 Maj, 2017   

Tak, producent podaje zasięg 30 km, który jest mocno zawyżony. Realny zasięgo to nieco ponad 15 km - zasięg dla obciążenia ok 100 kg (jeździłem w weekend po Wrocławiu z synkiem jego 16 kg + moje 82 kg).

Komfort jest naprawdę dobry - jeżdzę tylko chodnikami/drogami rowerowymi, nie wyjeżdzam na asfalt. Dobrze jeździ się rownież po ścieżkach leśnych.
Najgorzej na starych PRLowskich chodnikach, ale tych na szczęście jest już niewiele. Na zwykłej kostce jeżdzę z manetką na max. 25km/h. Na dużych dziurach trzeba zdecydowanie zwolinić.

Z minusów - hulajnoga nie nadaja się do podjazdów, wystarczy lekkie wzniesienie i silnik bardzo się męczy - przydałaby się większa moc (ale to pewnie już nie w tej cenie 450$).
 
 
maciex93 
stażysta


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Mar 2015
Posty: 112
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 11 Maj, 2017   

30km zasięgu pewnie dotyczy tylko Azjatów :P
 
 
Kajman 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 717
Skąd: Bdg
Wysłany: Czw 11 Maj, 2017   

A to z silnikiem to mnie zastanowiłeś, ale męczy się z 100kg czy samym synem? ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group