ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Walnięty BMS - do odratowania?
Autor Wiadomość
leszcz 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lut 2017
Posty: 861
Skąd: Rumia
Wysłany: Śro 10 Maj, 2017   Walnięty BMS - do odratowania?

Niestety kupując nie zauważyłem notki "P- nieaktywne (powinien być do sterownika ale sprawdziłem kilka sztuk tego modelu i wszystkie działają identycznie)." więc teraz nawet boję się to podłączyć do czegokolwiek.

Wiem już, że na Arbitrze są tak niesamowici fachowcy, że samym rzutem oka są w stanie ocenić sytuację, więc kolejny raz zwracam się z prośbą o ten rzut :) I ewentualną poradę z "z tym fantem zrobić" :)

Pogląd:


Wszystkie: foto.
 
 
leszcz 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lut 2017
Posty: 861
Skąd: Rumia
Wysłany: Czw 11 Maj, 2017   

Doprecyzuję może nieco...

Gość napisał w aukcji, że P- (czyli wyjście na discharge - do sterownika) jest "nieaktywne".

Innymi słowy BMS "działa" (podobno) czyli ładuje i odcina "tylko" już nie puszcza prądu na P-. Czyli po prostu nie działa :)
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 11 Maj, 2017   

leszcz napisał/a:
Czyli po prostu nie działa :)

Może są uszkodzone tylko mosfety wyjściowe ?
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
Passat_EQ 
prezes


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 08 Paź 2016
Posty: 580
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 12 Maj, 2017   

WojtekErnest napisał/a:
leszcz napisał/a:
Czyli po prostu nie działa :)

Może są uszkodzone tylko mosfety wyjściowe ?


Mosfety raczej jak sie palą to przewodzą.
Jak nie przewodzą to znaczy ze trzeba ich szukac po podłodze :)
Raczej padło sterowanie mosfetów albo mikrokontroler, badz cos przed mikrokontr.
 
 
wibi 
szef


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 1072
Skąd: Śląsk
Wysłany: Pią 12 Maj, 2017   

Nie wiem ile za niego płaciłeś ale patrząc na zdjęcia sądzę, że naprawić się tego nie da. Sam mam podobny (nie z wyglądu a raczej z elementów na płytce) który mi padł w dziwnych okolicznościach gdy już rowerek wprowadziłem do domu i chciałem podłączyć ładowarkę,usłyszałem lekki trzask wewnątrz baterii i ...klops,nawet ładowanie nie działało.Okazało się, że padła kostka (16 nóżkowa o oznaczeniu "S8204"-datasheet jest w internecie) będąca "nadzorcą" poszczególnych cell (3 lub 4 w zależności od połączenia), nie udało mi się w posiadanych BMSach znaleźć takiej i BMS leży sobie czekając aż gdzieś uda mi się podobny i uszkodzony kupić aby kostkę wymienić.Objawy uszkodzenia to dość silne grzanie się "kości" przy podłączeniu złącza balansera.Jeśli w Twojej są takie same "kości"(to te trzy na pierwszych zdjęciach) byłbym zainteresowany odkupić. Mosfety raczej są w porządku a co jest uszkodzone sprawdzisz podłaczając baterię a raczej samo złącze balansera ogniw i ręką dotykając układy BMSa zobaczysz co się grzeje
Teraz patrząc jeszcze raz na zdjęcia, układy o których mówię chyba maja więcej nóżek niż 16,czyli to inny typ ale trudno mi ocenić bo nie da się zdjęć powiększyć.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group