ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Rumski "Leśnik"
Autor Wiadomość
leszcz 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lut 2017
Posty: 861
Skąd: Rumia
Wysłany: Pią 12 Maj, 2017   Rumski "Leśnik"

Ok Panowie WIP zostaje na stanie (dla gości będzie) ale rusza nowy temat :)

Full w moro na bazie cube ams

lub wheeler falcon


Tu pytanie do Was: ile liczyć za samo malowanie i gdzie w Trójmieście to zrobić?
 
 
Bartosh 
stażysta


Dołączył: 02 Maj 2017
Posty: 109
Skąd: Cintra
Wysłany: Pią 12 Maj, 2017   

Witaj. Niestety nie odpowiem na Twoje pytanie odnośnie malowania, ale będę z ciekawością śledził wątek. :wink: W jakie podzespoły planujesz wyposażyć "Leśnika"?
 
 
leszcz 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lut 2017
Posty: 861
Skąd: Rumia
Wysłany: Pią 12 Maj, 2017   

Podzespoły jeszcze się "układają".

Tymczasem malowanie mnie podłamało... Lakiernik (samochodowy) chce sodowanie (zamiast piaskowania bo pozostawia młotkowe wgnioty w aluminium) plus lakierowanie minimum 500zł.

Co Wy na to???
 
 
Passat_EQ 
prezes


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 08 Paź 2016
Posty: 580
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 12 Maj, 2017   

Ja na to: ; po co tak ladne rowery piaskowac?
 
 
Patriko 
brygadzista


Pomógł: 4 razy
Wiek: 33
Dołączył: 05 Mar 2014
Posty: 242
Skąd: Słupca
Wysłany: Sob 13 Maj, 2017   

leszcz, No i ma racje, nie chciałbyś widzieć felg aluminiowych po piaskowaniu, a co dopiero cienkich ścianek rur ramy,
zawsze możesz chemicznie usunąć starą powołokę do gołego alu.
_________________
Jeżdżę na: Coma 3000
 
 
sirgregs 
prezes


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 933
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 13 Maj, 2017   

Skup się na elektryfikacji. Jak wyjdzie genialnie to wtedy pomalujesz jak będziesz chciał. A jak nie będziesz zadowolony i stwierdzisz że jednak musi być falcon to raczej łatwiej sprzedać rowerek w oryginalnym malowaniu.
Bo jak na razie (nie żebym wypominał 😋) to żadnego projektu nie doprowadziłeś do końca ... albo przynajmniej nie opisałeś na forum.
Ale tak niektórzy mają (ja też akurat) że próbują czegoś i stwierdzają że czas na kolejny sprzęt o innych właściwościach a efektem jest garaż pełen różnych dziwnych jednośladów a należy ich mieć n+1 ;-)
 
 
sunman 
kierownik


Dołączył: 08 Kwi 2014
Posty: 317
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Sob 13 Maj, 2017   

Co do ceny jaka Ci wyskoczyl to sroga .. u mnie za piaskowanie stalowa rama , szkielkowanie wolaja 150-250zl razem..

A jesli masz np. dwa duze elementy to mini doplata i w cenie jednego wychodzi niemalze , za 450zl pomalowalem 3 elementy jeden z nich 120cm x 90xm 120cm i dwie ramy rowerowe ale na jeden kolor.

Wiec o do lakierowanie to polecam szukac dalej ;)

Jest tez remover , Szajbajk na YT opisywal i podawal linki do preparatow ktore zdzieraja lakier do golego alu.
 
 
leszcz 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lut 2017
Posty: 861
Skąd: Rumia
Wysłany: Sob 13 Maj, 2017   

Ok idea jest taka: folia 3M Military Green. Temat ogarnę sam. Być może obejdzie się bez totalnego demontażu bajka a do ew. sprzedaży folia pójdzie w kubeł.

Teraz... Mam dwóch kandydatów na pełnym XT, różniących się jedynie amorkami. Pomóżcie bo ja z rowerami na poważniej ruszyłem w marcu :)

Kandydat nr 1:
- ROCK SHOX REBA SL Z BLOKADA SKOKU PRZY KIEROWNICY POWIETRZNY(DUAL AIR)100 SKOK
- ROCK SHOX ARIO 2,2 POWIETRZNY Z BLOKADA SKOKU

Kandydat nr 2:
- FOX RTL F100 100mm
- FOX FLOAT RP3
 
 
R432 
brygadzista


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 223
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 13 Maj, 2017   

Mam u siebie ROCK SHOX ARIO 2,2. Ładnie pracuje zarówno w mieście jak i terenie, doskonale wybiera nierówności, lecz nie jest to z pewnością damper do skakanie czy jazdy ekstremalnej. Blokady wgl nie używam, nie mam takiej potrzeby, niezablokowany nie przeszkadza przy dynamicznej jeździe po asfalcie etc.
Przy moich 75kg działa idealnie, jednak osobą ważącym ponad 85kg bym go nie polecił, trzeba by go dosyć mocno napompować a i tak nie dałoby to gwarancji, że nie będzie dobijał co przy grubszej oponie może skutkować obcieraniem ramy.



 
 
leszcz 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lut 2017
Posty: 861
Skąd: Rumia
Wysłany: Pon 29 Maj, 2017   

Status jest taki, że jestem po odsyłce Cube AMS: http://allegro.pl/show_item.php?item=6830143631

I jestem zniechęcony do Fulla.

Miało być:
Cytat:
Na sprzedaż znakomity rower CUBE AMS PRO .Rower w bardzo dobrym stanie technicznym. Stan wizualny również bardzo dobry - wszystko widoczne w galerii poniżej. Nie wymaga wkładu finansowego. Brak jakichkolwiek luzów, wszystkie podzespoły działają jak działać powinny na tej klasy osprzęt. Rower przygotowany do sezonu.


A były:
- luzy na praktycznie wszystkich tulejkach tylnego zawieszenia a na mocowaniu dumpera taki, że dzwoniło na zjazdach z krawężnika,
- amor przód niedziałający, prawdopodobnie uszkodzona blokada,
- przedni napęd do wymiany,
- odwrotnie manetki (anglik).

Ręce opadają.

Teraz się obawiam fulla głównie z powodu tej tylnej zawieszki. Jeśli to się tak zużywa to ja dziękuję. I tu pytanie do Was - jak to jest w praktyce. W jakim okresie czasu i z jakiego powodu mogą się tworzyć te koszmarne luzy?

Bo jeśli mam jeździć na sporym obciążeniu (ja 85 + "e" ok 15-17kg) i za rok robić zmianę roweru to ja dziękuję...

Z drugiej strony full jak dla mnie to jedyna sensowna opcja na 110kg masy...
 
 
Tomas 
szef


Pomógł: 20 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 1740
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 29 Maj, 2017   

To jakiś trup był widocznie. Ja miałem i mam kilka fuli i żadnych luzów nigdy nie miałem. Nie popełnij błędu ze sztywniakiem tylko kup bardziej masywnego i w dobrym stanie fula.
 
 
leszcz 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lut 2017
Posty: 861
Skąd: Rumia
Wysłany: Pon 29 Maj, 2017   

Dzięki Tomas, przywracasz mi chęć i nadzieję.
W ogóle na moim WIPie jeżdżę na siedząco i nie mogłem się odnaleźć kompletnie na leżąco.
Nie widzę opcji, żeby do tego wrócić bo planuję jakieś 85% trasy/szutry góra 15% konkretniejszy teren i z tego powodu mam TOTALNĄ zagwozdkę teraz...

Mam 180cm i 85kg, myślę o jakimś bydlaku mtb 22"+ amor z wysoko dociętą sterową żeby nie bawić się z mostkami, żeby "wyprostować pozycję".

Co myślicie?
 
 
Tomas 
szef


Pomógł: 20 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 1740
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 29 Maj, 2017   

Mam 187cm i wcześniej miałem ramę 22 cale. To była mordęga. Bolały nadgarstki, kark i plecy. Nic nie dały najwyższe mostki. Po prostu rama była za długa. Teraz kupiłem do przeróbki to http://i.imgur.com/BIZ96Xu.jpg (odpowiednik 17cali dla enduro, mostek tylko zmieniłem na krótki i bardziej łamaną kierownicę) i jest meeega różnica w komforcie a przy okazji nie wygląda się jak na rowerze komunijnym, bo rama ma odpowiednią specyfikę (geometrię).
Sumując musisz wybrać między pojemnością ramy na baterię a komfortem - nie ma lekko :roll:
 
 
leszcz 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lut 2017
Posty: 861
Skąd: Rumia
Wysłany: Pon 29 Maj, 2017   

Z innej beczki. Czy 9c 7x9 na kole 29" z najgrubszymi możliwymi szprychami ma prawo bytu?
_________________
Moja przygoda z ebike od 2017:
Damka 28" https://cutt.ly/7e8jyMJ
Dla syna 26" https://cutt.ly/Fe8juR3
Dla syna 24" https://cutt.ly/ue8ju03
Full 29" MXUS 30H 1500W https://cutt.ly/3e8jiaG

Od 2019 100% bezprąd :) https://cutt.ly/ge8jop2
 
 
R432 
brygadzista


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 223
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 29 Maj, 2017   

Jasne, tylko będziesz dosyć długo nabierał prędkości oraz na stromszych podjazdach może się grzać ewentualnie po prostu stanąć :) po płaskim ma sens w teren średnio
Ja mam ninecontinent w kole 26" opona 2.35 i na naprawdę stromych podjazdach trzeba kręcić
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group