ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Falcon z małym modem
Autor Wiadomość
midi 
młodzik


Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 27 Cze 2016
Posty: 90
Skąd: Radom
Wysłany: Czw 11 Maj, 2017   Falcon z małym modem

Witam, chciałem przedstawić swoją wariację Falcona https://youtu.be/jXAOAvk3TvQ

Zacznę od tego że sprzęt nie jest jeszcze skończony tzn. wygląda na skończony jednak takowy nie jest , siedzenie zostanie zmienione na coś w rodzaju moto, zostanie zainstalowana lampa do jazdy w terenie z owiewką ( 4xXH-P 10000 faktycznych lumenów ) napinacz łańcucha i dodana grafika. Naświetlę nieco danych mojego pojazdu, silnik MXUS V3 16x4, Sabvoton 80A, hamulce ZEE, tarcze ICE Tech 203mm, amor Marzocchi , dumper FOX, obręcz 24 cale , opona 24x4, aku 20s16p Sanyo GA. Rozpędza się to do 80km/h z racji iż opony po napompowaniu mają średnicę zwykłego koła 26 cali, mam też zamontowany komputer z Win10 i wyświetlacz 5 cali dotykowy, dotyk nie jest precyzyjny więc z niego zrezygnowałem . Komputer ma za zadanie pozwalać na zmiany w nastawach Sabka jednak na tą chwilę mam kłopot z komunikacją więc na razie nie działa , będzie więcej czasu to pokombinuję.
Co mi się podoba to to że w lesie po piachu jedzie się stabilnie i ma się dobrą kontrolę, 50km/h a rower się słucha i nie ucieka co na oponie 2,25cala było niemożliwe, na asfalcie co prawda opony lekko terkocą ale nie jest to uciążliwe.
Wnerwia mnie natomiast stukanie łańcucha na nierównościach i właśnie dziś zaprojektowałem napinacz teraz się drukuje, jak się będzie sprawdzał i okaże się za delikatny to wyfrezuje z aluminium.
Wszelkie błotniki, lampki kierunków i pozycyjna, stop są drukowane, błotniki i panel środkowy są dodatkowo lakierowane farbą strukturalną.
W nietypowo powiększonym " brzuchu" schowany jest sterownik a dodatkowo będzie aku dla światła w teren ( 20 aku ) .
Testowo zrobiłem około 400km z czego 200km las, uczę się jeździć wolno tj. 30km/h wbrew pozorom tak jazda daje satysfakcję i mam nadzieję założyć PAS by można było faktycznie troszkę pokręcić.
Gdy jeździ się po ulicy samochody które jadą za mną po chwili traktują mnie jak inne pełnoprawne pojazdy bo : rozpędzam się i ruszam zdecydowane szybciej niż zwykłe samochody, nie blokuję pasa i moje oświetlenie sygnalizuje każdy manewr.
Problem tylko w tym że w razie jakiejkolwiek kolizji mój pojazd jest nielegalny choć ten pozwala cieszyć się jazdą po ulicy i daje dość spore poczucie bezpieczeństwa ( nie mniejszą niż skuter czy motor ) .
Zrezygnowałem z hamowania regeneracyjnego choć je uruchomiłem ( mam przetwornicę 12V i czujnik ciśnienia Magura) efekt uderzeni podczas hamowania szczególnie na piachu w lesie jest dla mnie irytujący i powodujący pewien dyskomfort panowania nad pojazdem.
Sama rama została przeze mnie wypiaskowana i położyłem nowy lakier ( mam znajomego z dużą lakiernią proszkową i sporą wiedzą w tym temacie ) w sumie to troszkę zmieniłem w jej budowie ale to długi temat i być może więcej napiszę za jakiś czas, mam troszkę zdjęć podczas składania więc postaram się opisać kilka ciekawszych etapów z budowy.
Tak więc najpierw chcę dokończyć budowę tak jak zaplanowałem a potem jeśli ktoś będzie ciekaw opiszę kilka etapów z budowy.
Budowa tego e-bika spowodowała iż tego lata wykonam swoją ramę sam, mam już pomysł jak ma to wyglądać więc może za miesiąc zacznę.
Pozdrawiam serdecznie.
 
 
maniekrox 
prezes
maniekrox


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 26 Sie 2014
Posty: 909
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 11 Maj, 2017   Re: Falcon z małym modem

midi napisał/a:

Zrezygnowałem z hamowania regeneracyjnego choć je uruchomiłem ( mam przetwornicę 12V i czujnik ciśnienia Magura) efekt uderzeni podczas hamowania szczególnie na piachu w lesie jest dla mnie irytujący i powodujący pewien dyskomfort panowania nad pojazdem.


I dobrze zrobiłeś, bo owy efekt uderzenia spowodował u mnie ukręcenie osi silnika po 300~km. Regen TYLKO jak silnik siedzi bardzo ciasno w gnieździe, które najlepiej żeby było dodatkowo skręcone śrubą.
 
 
Mobil 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 104
Dołączył: 21 Wrz 2015
Posty: 656
Wysłany: Czw 11 Maj, 2017   

Z wyglądu troche "velomastera" :razz:
 
 
seba55a 
początkujący


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Kwi 2016
Posty: 44
Skąd: Śląsk
Wysłany: Czw 11 Maj, 2017   

Bardzo ciekawa konstrukcja - nietypowa, ale robi wrażenie już nie falcon/rower a motocykl. Czy górna obudowa oraz błotniki wykonane na drukarce 3D to jeden element, czy sklejony z kilku części?
 
 
midi 
młodzik


Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 27 Cze 2016
Posty: 90
Skąd: Radom
Wysłany: Czw 11 Maj, 2017   

To co aktualnie jest w rowerze jest drukowane w częściach ale mam błotnik i górę wydrukowaną z jednego kawałka, zmieniłem bo wykonałem te elementy inaczej a drukowałem z części bo u mnie często są zaniki prądu i kilka razy straciłem wydruk po kilkunastu godzinach druku a to wnerwia. Drukuję z ABS-u i Hipsu, mam klej na bazie acetonu i po sklejeniu jest w sumie monolit, detale łączę na pióro i wpust i taki sposób nie zawodzi.
Moja drukarka ma pole 40cm x 40cm x 40cm i w następnym tygodniu będę drukował zasobnik dla szwagra na 112aku w jednym kawałku ( no może w dwóch bo będzie dekiel ) tak samo wydrukuję koszyk na aku.
Pozdrawiam.
 
 
Yin 
prezes


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 805
Skąd: Katowice
Wysłany: Pią 12 Maj, 2017   

midi napisał/a:

Moja drukarka ma pole 40cm x 40cm x 40cm

Ładnie, jakieś fotki tego cuda?
 
 
midi 
młodzik


Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 27 Cze 2016
Posty: 90
Skąd: Radom
Wysłany: Nie 14 Maj, 2017   

Hej, krótki filmik z pracy drukarki https://youtu.be/i5oNEcIFGnw
Pozdrawiam.
 
 
Yin 
prezes


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 805
Skąd: Katowice
Wysłany: Nie 14 Maj, 2017   

Fajny patent z owinięciem - to dla ograniczenia przepływu powietrza dookoła drukarki w celu uniknięcia warpingu wydruku czy dla wyciszenia? Co tego widzę jakiś ciekawy patent z owinięciem grzałki - to ma na celu szybsze osiąganie zadanej temperatury?
 
 
midi 
młodzik


Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 27 Cze 2016
Posty: 90
Skąd: Radom
Wysłany: Nie 14 Maj, 2017   

Tak, owinięcie drukarki pozwala na uzyskanie stałej temperatury koło wydruku, nie ma przewiewu i wydruków nie wygina, drukowałem z ABS-u płaskie detale wysokie na 30cm i były proste. Na wyciszenie drukarki podłożyłem pod nią miękki styropian i mm spokój , pokój jest na poddaszu i jak zamknę drzwi to drukuję w nocy , na parterze gdzie mam sypialnię drukarka jest niesłyszalna.
Stół do druku ma grubość około 30mm, jest z aluminium 8mm w środku grzałka od sauny 3Kw na to z zewnątrz korek 5mm a na górze tylko szyba na tym leży. Powoduje to dłuższe trzymanie ciepła i zdecydowanie mniejsze wahania temperatury stołu. Hotend jest zaizolowany taśma teflonową, nie promieniuje na wydruk i cały czas ma stałą temperaturę.
Pozdrawiam.
 
 
seba55a 
początkujący


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Kwi 2016
Posty: 44
Skąd: Śląsk
Wysłany: Nie 14 Maj, 2017   

Patent z folią dużo daje mniejsze spadki temperatury stołu. Nie myślałeś o jakimś UPS'ie przy tych spadkach napięcia? Przy takim polu roboczym to i wydruku w 1 części to rzeczywiście można się nieźle zdenerwować :wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group