ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Arbiter
Wto 06 Mar, 2018
Zlot EV 5-6 maja 2018
Autor Wiadomość
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 15 Maj, 2017   Zlot EV 5-6 maja 2018

No to zaczynamy zabawę od nowa ;)
Startuję z tematem wcześniej, może uda się przez ten czas pozyskać jakiegoś strategicznego sponsora, bo na UM w Żyrardowie nie ma co liczyć. Nie chcę znów się denerwować i tracić czas na głupie zagrywki.

Przypominam, że dobrowolne wpłaty można przelewać na poniższe konto z dopiskiem "darowizna" i nickiem forumowym w tytule przelewu.

Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---


Konto jest przeznaczone wyłącznie na cele organizacji zlotu.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 15 Maj, 2017   

Jako, że nowy temat, to i nowe wiadomości. Pisałem, że mój silnik w słoneczniku odmówił na ostatnim zlocie posługi, Tas się zlitował i przysłał mi za zupełną darmochę kawał silnika. Tak na oko ze dwa razy większy niż mam ;) Wymieniam, nie wiem, czy nie będę musiał wymienić widelca, bo duże bydlę ;) W zamian za to mogę się zrewanżować forumowiczom, moim starym silnikiem. Za darmo. Na przód, do jakiegoś lekkiego rowerka się spokojnie nada. Moc nie wiem, z 500W na pewno, jak nie więcej. DD. Lekko uszkodzone gwinty osi, ale do lekkiej konstrukcji wytrzyma. Ja miałem w słoneczniku masę na chwilę obecną ponad 300 kg i nie dało rady, ale do zwykłego rowerka jeszcze się spokojnie nada. Ponieważ nowy silnik dostałem za daremno, swój również przekaże za daremno komuś, kto go zużyje na swoją konstrukcję. W tej chwili jest zapleciony w koło 24 cale na szprychach ponad 3 mm. Może być potrzeba skorygowania centrowania, bo sporo wycierpiał na żyrardowskich drogach. Oczywiście mile widziane dotacje na następny zlot. Ale spokojnie pójdzie za koszty wysyłki, albo i bez nich. Tylko muszę wiedzieć, że nie pójdzie na "przelew" a do konkretnej konstrukcji ;)
Tas... ty wygrałeś miliony w totka, że cię stać na takie suweniry? ;)
Dziękuję całym sercem i pozdrawiam. Nie stać mnie na takie silniki ;)
 
 
mmoto 
prezes
mmoto


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 801
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto 16 Maj, 2017   

24 cale pasował by mi do przyczepki pchającej.
Jak nie będzie chętnego zasłużonego dla zlotu to zmontuję fajną konstrukcję - ale pewnie zimą.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 16 Maj, 2017   

Kuźwa... wszystko fajnie pięknie, teraz zobaczyłem, że to silnik na tył i za cholerę mi nie wejdzie w widelec z przodu. Wymienić to na jakiś widelec motocyklowy, czy jak? Coś może bym podpasował, ale jaki jest rozstaw widelca motocyklowego? Najwyżej wymienię widelec.
 
 
MARCIN 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 519
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 16 Maj, 2017   

A stoczyć Pan nie możesz dekla - gwintu pod wolnobieg czy co tam jest?
_________________
"Nikt nie jest zniewolony w bardziej beznadziejny sposób niż ci, którzy fałszywie wierzą, że są wolni" - Goethe
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 17 Maj, 2017   

Nie chodzi o dekiel, bo ten powinien się zmieścić. Oś silnika jest bardzo długa. Miejsce wejścia widełek w oś jest dłuższe o kilka centymetrów, niż rozstaw widełek widelca. Muszę to dokładnie wymierzyć i może da się to jakoś stoczyć.
 
 
ICE 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Maj 2016
Posty: 321
Skąd: wlkp
Wysłany: Śro 17 Maj, 2017   

No to czas, aby ten zlot oficjalnie wpisać w mój kalendarz, będzie mnie to mobilizowało do pracy nad projektem i zbieraniem pieniędzy na baterię, aby pojawić się tam w maju :mrgreen:
 
 
Tomek 
brygadzista



Pomógł: 9 razy
Wiek: 27
Dołączył: 06 Lut 2016
Posty: 268
Skąd: Bralin
Wysłany: Śro 17 Maj, 2017   

Może za rok pogoda trochę bardziej dopisze choć w sobote było świetnie :smile: Ciekawe ile customów będzie za rok bo bardzo szybko ostatnio zaczęło ich przybywać :grin:
_________________
Jeżdzę na RAGE http://forum.arbiter.pl/v...p?p=83403#83403
Ostatnio zmieniony przez Tomek Śro 17 Maj, 2017, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Tomas 
szef


Pomógł: 20 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 1740
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro 17 Maj, 2017   

Może jakieś NYXy, Bombery, FLUXy, HPC, czy inne QULBIXy czyli coś z amerykańskiej produkcji się pojawi pierwszy raz :)
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 21 Cze, 2017   

Tak sobie sprawdzam, ale nie widzę inicjatywy, może trzeba sobie temat odpuścić, w sensie malutkich składek? Nadal czekam na wyjaśnienia w sprawie UM, ale chyba się nie doczekam. Nie odpuszczam, będę gnębił UM aż do skutku ;)
 
 
glebor 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 1333
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 01 Lip, 2017   

Brakuje mi jeszcze jednej takiej wspólnej imprezy np pod nazwą zakończenie sezonu rowerowego 2017 ;) Było ekstra, jak zawsze, a w kupie się spotkać i pojeździć zawsze raźniej. Najfajnieszy był wspólny przejazd.

A co do widelca jeżeli rowerowy wystarczy, to poszukaj od silników sanyo dynamotor (od roweru giant twist jest to seryjny widelec na 135mm - czyli wrzucisz tylny silnik na przód. (niestety na 28" koło)

z naszej strony symboliczna dotacja na pewno będzie na zlocik i na pewno wpadniemy, aczkolwiek gdyby udało się w Żyrardowie zrobić jeszcze jedną imprezę w tym sezonie byłoby super ;)
_________________
Posiadam nowe zestawy napędowe 250-1700w 36-48v akumulatory w bidonie sanyo ga 48v 17.5Ah
Robię aku na zamówienie w prostopadłościanie i trójkącie

Pełna oferta:
epojazdy.blogspot.com

TEL: 796782663
Przy odbiorze osobistym - 10%
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Nie 02 Lip, 2017   

Z racji całej logistyki związanej ze zlotem, raczej wątpię. Ale może tradycją stanie się zakończenie sezonu nad Serwentem? Jeżdżę tam od 30 lat i nigdy się nie zawiodłem. Strefa ciszy ( w sam raz na elektryki ;) ) piękne tereny, drogi dla rowerów, grzyby, ryby, piweńko ;) Pełny relaks. Zazwyczaj jestem tam sam, czasami wpadną znajomi. Tak, jak już opisywałem, warunki nieco spartańskie, bo domek ma już swoje lata i nikt o niego, poza mną, nie dba, ale da się przeżyć te parę dni :) 7 tapczaników, daje radę :D W sumie, na spokojnie, da się upchać 14 osób, a jak ktoś woli spać w namiocie, to jest miejsca w około domku na kilka sztuk :) Myślę, że to może być fajne miejsce na kończenie sezonu no i ten klimat ;) Kto raz tam przyjechał chce tam wracać co roku ;) Bo cóż więcej trzeba? Natura i wspaniałe towarzystwo, to jest to, a nie tam jakaś coca-cola ;) W tym roku wybieram się tam znowu, aczkolwiek wyjazd planowany jest w momencie wystąpienia wysypu grzybów, który śledzę na stronie http://grzyby.pl/wystepowanie.htm
Zazwyczaj jest to termin od początku września, do końca października. Różnie to wypada. Zależy od pogody i wilgotności ściółki w lesie.

Tu przykład grzybka, które są w okolicy ;)



Jeśli to kogoś nie zachęci, to trudno ;) l
 
 
easy rider 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 01 Maj 2014
Posty: 111
Skąd: Chorzów
Wysłany: Nie 02 Lip, 2017   

Jezeli trzeba bedzie pomóc w pracach porzadkowo- remontowych chetnie pomogę.
_________________
Początkiujacy miłośnik
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 03 Lip, 2017   

Na dziś, to trzeba przywrócić zasilanie wodne ;) Pękł zawór w domu i sąsiedzi się włamali żeby go zakręcić. Z racji wieku zaworu nie dało się go zakręcić, więc odcięli plastikową rurę z tyłu domku i ją zagięli. Trzeba skombinować jakiś zawór na tę rurę i zrobić ujęcie. Póki co, od kilku lat podłączam się wężem do zewnętrznego zaworu u sąsiada i też daje radę :) Woda jest płacona ryczałtem, więc problemu nie ma. Boję się tylko, że prostując ową zagiętą rurę może ona pęknąć i wtedy zrobi się problem, bo nie mam kluczy od hydroforni, a tylko tam można zakręcić (wyłączyć) wodę. Rura ma kilka centymetrów średnicy, niestety nie wiem ile dokładnie, bo jakoś nie było okazji jej zmierzyć i nie wiem jaką redukcję trzeba zastosować. Spróbuję to ustalić przed wyjazdem. Może coś dopasuję w sklepach w Żyrardowie. Inna sprawa, to deski podłogowe na tarasie. Trzeba łazić po belkach pod nimi, bo grożą złamaniem, są na tyle stare, że już się wyginają pod ciężarem człowieka, ale da się z tym żyć ;) No cóż... domek zaniedbany, ale jeszcze spełnia swoje zadanie ;)
 
 
easy rider 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 01 Maj 2014
Posty: 111
Skąd: Chorzów
Wysłany: Pon 03 Lip, 2017   

Tak zwane nawiertki. Zaciskasz na rurze i wiercisz, potem tylko zawor sie wkreca. Niektore sa juz z zaworem. Mozna wiercic pod cisnieniem. Zorientuje sie.

nawiertka dn100_cr.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 485 raz(y) 54,77 KB

_________________
Początkiujacy miłośnik
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group