ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Bafang bbs02 , przerywa wspomaganie na wyboajach
Autor Wiadomość
hetm4n 
początkujący



Dołączył: 12 Lip 2019
Posty: 44
Skąd: Bytom
Wysłany: Czw 15 Sie, 2019   Bafang bbs02 , przerywa wspomaganie na wyboajach

Witam! długo się nie pocieszyłem pracą bafanga bbs02 750W. Od nowości zrobiłem po płaskim 100km, dziś pojechałem sobie w góry pojeździć.No i na podjeździe na Szyndzielnie zaczęły dziwne rzeczy się dziać. Mianowicie co uderzenie od wjazdu w dziurę tylnym kołem lub przez drewniane belki do odprowadzania wody, wyłączała mi wspomaganie na chwile (2-3s), Na manetce jest tak że na chwile spadnie moc do 0 i z powrotem ciśnie max. Gorzej z pedałowaniem bo tracę na 2-3sekundy wspomaganie. Przy jeździe na równej ścieżce wjeżdżając na kamienie czy duże uskoki to samo sie dzieje. Na koniec jechałem pod delikatny asfaltowy podjazd coraz szybciej, i nawet przerywało mi wspomaganie przy zrzuceniu biegu na mniejszą zębatkę. Przyjechałem do domu i zacząłem na wieszaku rowerowym sprawdzać, ruszałem wszystkimi kablami, nic nie powodowało wyłączenia się na chwilę napędu. Nawet gumowym młotkiem po silniku pukałem by zasymulować wstrząs jaki powstawał w terenie kamienistym. Też nic się nie działo. Spotkał się ktoś z takim przypadkiem? Rower to full z pływającym suportem (mongoose freedrive system), nie posiadam czujnika zmiany biegów, czujniki hamulców dla próby juz odpiąłem, bez zmian.
 
 
loopeko 
początkujący


Dołączył: 03 Lip 2019
Posty: 8
Skąd: Białystok
Wysłany: Czw 15 Sie, 2019   

sprawdzałeś połączenia na baterii może ci coś się odłącza.
Po kolei zacznij wykluczać kabelki, akumulator, a na końcu ci zostanie silnik lub sterownik to mamy powrzniejszą sytuację.
 
 
wiedzmin44 
młodzik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Cze 2019
Posty: 64
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 16 Sie, 2019   

Dlatego ja wszystkie połączenia lutuję i takiego problemu nie mam. Mi odłączało jedną fazę z racji przerywania styku na jednym hallotronie silnika i silnik pracował na 2 fazach. Zalutowanie tego rozwiązało problem.
 
 
borsuk 
prezes



Pomógł: 25 razy
Dołączył: 12 Wrz 2011
Posty: 687
Skąd: Sudety
Wysłany: Pią 16 Sie, 2019   Re: Bafang bbs02 , przerywa wspomaganie na wyboajach

hetm4n napisał/a:
Witam! długo się nie pocieszyłem pracą bafanga bbs02 750W. Od nowości zrobiłem po płaskim 100km, dziś pojechałem sobie w góry pojeździć.No i na podjeździe na Szyndzielnie zaczęły dziwne rzeczy się dziać.

Przecież przeprogramowałeś silnik i potem miałeś jakieś problemy:
https://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?p=130909#130909. Zacznij od przywrócenia ustawień fabrycznych, może coś niechcący skopałeś. W dodatku te ustawy, które zastosowaleś to raczej nietypowe, start current poniżej 10%, może to stanowi problem.
Lutowanie wszystkich połaczeń to przesada, jedyne złącze, które mi się rozłącza na wybojach (dokładnie lekko wysuwa) to połączenie z baterią i to sprawdź.
_________________
Mój rower: BBS02B
 
 
malin 
początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Lip 2018
Posty: 36
Skąd: gdynia
Wysłany: Pią 16 Sie, 2019   

no i sprawdz dokładnie samą baterię przy wstrząsach czy tam coś może jest niedolutowane/zgrzane
 
 
hetm4n 
początkujący



Dołączył: 12 Lip 2019
Posty: 44
Skąd: Bytom
Wysłany: Pią 16 Sie, 2019   

Wcześniej zmieniłem te ustawienia troche. mam teraz takie:
Fabryczne po lewej, moje po prawej.

Dziś zrobiłem przerzutkę zestawu do sztywnej ramy dartmoor primal,

i tam problemu niema, wytrzepalo mnie na dziurach niesamowicie a silnik 0 przerw w wspomaganiu. Przyszło mi na myśl czy czasem nie powstaje jakaś duza siła podczas gwałtownego szarpnięcia łańcucha na ugięciu się wahacza? Co powoduje odłączenie wspomagania na chwile. Jakieś sugestie ?

Dodaje film pokazujący działanie zawieszenia https://youtu.be/w6VHDRAvlsc
 
 
borsuk 
prezes



Pomógł: 25 razy
Dołączył: 12 Wrz 2011
Posty: 687
Skąd: Sudety
Wysłany: Nie 18 Sie, 2019   

hetm4n napisał/a:
...Przyszło mi na myśl czy czasem nie powstaje jakaś duza siła

Przy sztywnej ramie silnik ma niewielkie dragania w płaszczyźnie pionowej, natomiast przy wahaczu amplituda drgań silnika jest dużo większa a kierunki zmienne. Chyba przyczyn przerywania należy szukać w silniku/kontrolerze. Ustawienia OK.
_________________
Mój rower: BBS02B
 
 
hetm4n 
początkujący



Dołączył: 12 Lip 2019
Posty: 44
Skąd: Bytom
Wysłany: Nie 18 Sie, 2019   

Wszystkie drgania przyjmuje tlumik w jednozawiasach oraz 4 zawiasach, niezgodze sie z twoja teoria, sztywna rama w ciężkim terenie zrzuca ciebie z roweru wiec to samo otrzymuje silnik. W fulu wszystkie uderzenia przyjmuje tlumik. W moim rowerze suport lata na nierównościach przód tył. Na pedałach jest i tak sporo stabilniej i mniej drgań czuc względem sztywnej ramy (w zależności od terenu, przy jednoczesnym ugięciu tylu i przodu suport nie kołysze sie na boki).

Ja już odkryłem co powoduje owe zatrzymanie. Czujnik pas wykrywa cofnięcie sie korby podczas dużego szybkiego ugięcia co powoduje zatrzymanie chwilowe. Przetestowałem to na sztywniaku, tzn zrobiłem symulacje chwilowego zatrzymania sie korby, i objaw był taki ze wspomaganie się wyłączało. Jedyne rozwiązanie jakie widzę to wydłużenie czasu stop delay. Ale zaś wkurza mnie ze gdy nie pedałuje to silnik kręci :) czy jeszcze można to innym parametrem w programie zmienić?
 
 
borsuk 
prezes



Pomógł: 25 razy
Dołączył: 12 Wrz 2011
Posty: 687
Skąd: Sudety
Wysłany: Nie 18 Sie, 2019   

hetm4n napisał/a:
Wszystkie drgania przyjmuje tlumik w jednozawiasach oraz 4 zawiasach, niezgodze sie z twoja teoria,..

Na twoim filmie widać ,że silnik lata razem z wahaczem (w odróznieniu od d. rowerzysty, która jest dobrze stabilizowana :) ). Oczywiście nie twierdzę, że to jest przyczyną twoich problemów, w końcu kupa ludzi jeździ na fullach i nie słyszałem, żeby narzekali na Bafanga. Jeżeli korba się cofa, spróbuj zmienic styl jazdy.
_________________
Mój rower: BBS02B
 
 
hetm4n 
początkujący



Dołączył: 12 Lip 2019
Posty: 44
Skąd: Bytom
Wysłany: Nie 18 Sie, 2019   

Tak. Owszem suport plywa, jest to inna wariacja zawieszenia, ale występują na nim mniejsze drgania jak na sztywnej. Czuje to w nogach :) . Jak było by cos luźnego w silniku to na sztywniaku najbardziej by to dawało o sobie znać. A znalazłem przyczynę która opisałem w poprzednim poście. Jutro wydluze stop delay na 25 i sprawdzę jaka będzie reakcja na chwilowe zatrzymanie korby.
_________________
mongoose teocali 2014 TSDZ2 750W
Dartmoor Primal 2017 BBS02 750W

Wgram oprogramowanie do TSDZ2 okolice Bytomia -PW
 
 
hetm4n 
początkujący



Dołączył: 12 Lip 2019
Posty: 44
Skąd: Bytom
Wysłany: Pon 19 Sie, 2019   

Przetestowane, niestety z czujnikiem pas wystarczy na chwile , na ułamki sekund zatrzymać korbę i wspomaganie się wyłącza, jedynie co to ustawienie stop delay na 3s już nie bylo takiej reakcj ale to się mija z celem, kombinowałem z różnymi ustawieniami w zakładce wspomagania ale nic to nie zmieniało. Tak więc bafang zostaje w sztywniaku mojej kobiety , a ja do fulla założę Tongshenga TSDZ2.
_________________
mongoose teocali 2014 TSDZ2 750W
Dartmoor Primal 2017 BBS02 750W

Wgram oprogramowanie do TSDZ2 okolice Bytomia -PW
 
 
hetm4n 
początkujący



Dołączył: 12 Lip 2019
Posty: 44
Skąd: Bytom
Wysłany: Nie 01 Wrz, 2019   

Tsdz2 zamontowany :D i tu nie mam problemu dzięki czujnikowi nacisku który szybko reaguje z odpowiednia mocą :) tylko szkoda ze glosniejszy i nieco słabszy aleke jest spoko :)
_________________
mongoose teocali 2014 TSDZ2 750W
Dartmoor Primal 2017 BBS02 750W

Wgram oprogramowanie do TSDZ2 okolice Bytomia -PW
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group