ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jazda e-baikiem przebieg 2000 km
Autor Wiadomość
Józef 
początkujący
Józef


Pomógł: 2 razy
Wiek: 71
Dołączył: 11 Sty 2019
Posty: 39
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: Sob 17 Sie, 2019   Jazda e-baikiem przebieg 2000 km

Chciałbym zamieścić parę spostrzeżeń po przejechaniu swoim e-baikiem 2000 km w ciągu czterech miesięcy. Użytkuję rower trek model 8.2 DS z konwersją rapid s 1100 bateria BG 701 14,5 Ah. Dokonałem tej przeróbki wczesną wiosną. Na jednym ładowaniu przejężdżałem średnio ok 90 km. W prawdzie zostawał jeszcze zapas baterii na ok 20 km . Oczywiście jazda na wspomaganiu, jako że mieszkam w Wałbrzychu trasy były pokonywane w większości górzyste, drogi szutrowe i scieżki leśne. Choć nie stroniłem też z dróg asfaltowych. Frajda z jazdy jest ogromna jak i lekkość pokonywania górek. Starałem się dziennie pokonywać ok 50 km. t.j ok trzech godzin siedzenia na rowerze. Dłużej wytrzymywałem jeśli dokonywałem dwugodzinną przerwę. Tak jak wspomniałem sama frajda z jazdy, żadnych problemów (nie wliczając dwóch kapci) ale to normalne. Na przyszły rok zapatrzę się w lepsze opony. Tutaj chcę nadmienić że kapcie złapałem przez najechanie na ciernie ostre jak gwoździe, choć ciernie były drewniane. Jak wspomniałem, korzystałem z przełożeń przekładni roweru jakie ma do dyspozycji rower trek. Hamulce mam typu V i przy mojej wadze 70 kg swobodnie rower hamuje. Żadnych problemów z silnikiem czy baterią. Pełna kontrola ustawień na wyświetlaczu. Silnik bezprzekładniowy mocy 1000W więc jak najbardziej optymalny do mojej wagi. Przypuszczam że dla osobnika o wadze 80-90 kg byłby za słaby. Chcę zaznaczyć, że na początku silnik nie wyświetlał temperatury pracy. Po zgłoszeniu do firmy otrzymałem nowy silnik zapleciony w obręcz, gdzie temperatura była wskazywana prawidłowo. Ten niesprawny odesłałem kurierem. Zrobiłem też test jazdy po terenie płaskim jak daleko przejadę na jednym ładowaniu wyszło mi 135 km więc myślę że to wynik niezły. Na zakończenie niektórzy forumowicze powiedzą 2000 km w cztery miesiące to żaden wynik. Pragnę zaznaczyć że rower użytkuję turystyczne do jazdy wybieram pogodę i odpowiednią temperaturę. Choć lato w tym roku jest piękne.
 
 
andypip 
prezes


Pomógł: 50 razy
Wiek: 63
Dołączył: 06 Kwi 2019
Posty: 641
Skąd: Legnica
Wysłany: Nie 18 Sie, 2019   

Gratki Józef. Nie ma jak to dobrze wydane piniadze :grin:
Ja założyłem oponki schwalbe dedykowane do ebików z 5 stopniem ochrony przed kolcami :idea:
_________________
Starość to stan umysłu
 
 
Arbiter 
Administrator
Założyciel forum, administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 936
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 18 Sie, 2019   

samochodowy przebieg;) Pamietam mój pierwszy rower miał 150W. A tutaj 1000W to ogień:)
 
 
Józef 
początkujący
Józef


Pomógł: 2 razy
Wiek: 71
Dołączył: 11 Sty 2019
Posty: 39
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: Pon 19 Sie, 2019   

andypip tak masz rację szwalbe są fajne nawet zamówiłem dwie sztuki, ale musiałem odesłać były za szerokie, delikatnie ocierały o ramę. Natomiast taka uwaga miałem założone chińskie gówno i tylna wytrzymała tylko 1000 km została zjechana na łyso. Te które użytkuje na pewno wytrzymają do końca sezonu.
 
 
R432 
brygadzista


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 223
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 19 Sie, 2019   

Do tej pory również byłem zadowolony ze Schwalbe (Crazy Bob, Big Betty, Muddy Mary), ale mam w miejskim ebike założone dedykowane Big Apple i oplot opony strzelił na boku po 100km...

Gwarancja naturalnie nieuznana bo wina użytkownika - ciśnienie było w porządku, opona poszła na prostej drodze, zakładam że to jednostkowy przypadek
_________________
fietscycle.com

kontakt office@fietscycles.com
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group