ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Silnik 1000 w BLDC łapie uzwojenie do obudowy(magnesów)
Autor Wiadomość
Adrians112tuba 
początkujący


Wiek: 34
Dołączył: 14 Sie 2019
Posty: 6
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw 22 Sie, 2019   Silnik 1000 w BLDC łapie uzwojenie do obudowy(magnesów)

Witam, jak w tytule, spotkał się ktoś z tendencją takiego silnika do dotykania się uzwojenia do magnesów?, myślę że to błąd konstrukcyjny i pytanie moje brzmi czy mogę nieco podszlifować główki cewek tak aby nie dochodziło to przylegania ich do magnesów?. Nie wiem czy to zbyt mała tolerancja na łożyskowaniu,czy jakiś feler na łączeniu koła z uzwojeniem do osi, dodam że dzieje się to raz na czas, samoczynnie odpuszcza i jest ok, magnesy są na swoich miejscach, nic nie lata, ma ktoś może jakiś pomysł co z tym zrobić?. Silnik 48v1000w nie używany, założony po czym wyszedł taki babol przy jeździe bez osprzętu (na sucho)... Pozdrawiam.
 
 
R432 
brygadzista


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 223
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 22 Sie, 2019   

Dotyka po całości czy tylko w jednym miejscu?
Może ośka jest krzywa lub łozyska źle osadzone
_________________
fietscycle.com

kontakt office@fietscycles.com
 
 
Adrians112tuba 
początkujący


Wiek: 34
Dołączył: 14 Sie 2019
Posty: 6
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw 22 Sie, 2019   

Wygląda to tak jakby czasami cała oś z uzwojeniem "kładła" się na obudowie, lozyska nowe, dobrze osadzone, mi się wydaje jsk by tam brakowało pierścienia dystansowego między łożyskiem a podtoczeniem które na nim sie osadza juz w środku silnika i orzes to ma luz którego nie czuje ale byc może w określonym nacisku na oś powoduje to przyleganie, zaznaczam że czasami się tak zdarzy, ustaje i chodzi tak jak należy...
 
 
R432 
brygadzista


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 223
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 23 Sie, 2019   

To coś jest na pewno nietak, ja jeszcze nie spotkałem się z żadnym podkładkami pod łożyska w silnikach typu hub - zazwyczaj jak pojawia się luz to łożysko się poddało.

Na pewno dobrze zostały wprasowane? Proponowałbym na nowo rozłożyć silnik i ponownie złożyć ze zwróceniem szczególnej uwagi na osadzanie łożysk.
_________________
fietscycle.com

kontakt office@fietscycles.com
 
 
Adrians112tuba 
początkujący


Wiek: 34
Dołączył: 14 Sie 2019
Posty: 6
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 23 Sie, 2019   

Tak zrobiłem od razu, nic to nie dało, spróbuję odkręcić pokrywy i obracać nimi w odwrotne kierunki o odstęp otworu na śrubę aż do skutku o ile taki ma nastąpić, tym to trudniejsze iż nie występuje to cały czas.
Edit:
Zrobiłem tak jak pisałem, jeździłem na sucho, nic się nie dzieje, zobaczymy co będzie w dłuższej trasie no i już na baterii jak sobie zbuduje, na razie temat zamykam, zobaczymy co się będzie działo :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group